Avast SecureLine: Disconnected

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Avast SecureLine: Disconnected

Post napisao Stolle » 25 Nov 2015, 18:45

Ovo mi se javlja nekoliko zadnjih dana. Nešto malo samo sam pogledao na netu, žale se i drugi, ali rešenje nisam video.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Re: Avast SecureLine: Disconnected

Post napisao Borce Vasilev » 26 Nov 2015, 09:14

Avast daje trial period valjda 12 meseca besplatno VPN Secure Line pa kad istece taj trial period se diconectira taj VPN link.Ustvari to mu ide kao zastita pri surfanja,logovanja po netu,emailove,instant porake,bankove smetke itd itd nesto kao zastita od hackovanja.Hocu reci da ta usluga ide sa Full verzija na AVAST
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15853
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Avast SecureLine: Disconnected

Post napisao fanzo » 26 Nov 2015, 13:56

Borce, to šta si opisao nema veze sa vezom ili si nešto pogrešno pročitao.
VPN je tunel protokol za prenos informacija između dva računara (ili više računarskih mreža), a preko javne internet mreže. Svi računari/ruteri u VPN grupi moraju se prethodno konfigurisati za ovu vrstu komunikacije. Ovo sam napisao nekako mojim rečima.

Svi sajtovi kojima je potrebna sigurna (zaštićena) SSL konekcija (banke itd..) koriste HTTPS://www.xxx umesto HTTP://www.xxx što možeš i sam da primetiš ako pogledaš adresnu kućicu u internet pretraživaču.

Ja hoću reći da za sve ovo ti ne treba AVAST, jer sve to imaš i bez njega, sa običnim instaliranim operativnim sistemom i internet pretraživačem.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Re: Avast SecureLine: Disconnected

Post napisao Borce Vasilev » 26 Nov 2015, 14:02

Avast! SecureLine VPN (stylised avast! SecureLine VPN or just SecureLine VPN) is a subscription based Virtual Private Network (VPN) developed by Avast Software. It is available on Android, Microsoft Windows, Mac OS X and iOS[1] The premise of the software is to secure connection to public Wi-Fi systems to stop hackers getting into the user's computer.[2] Similar to other VPN's, SecureLine works by making the user appear in a different place via changing the users IP address, this can bypass internet censorship for the country the user is in or Wi-Fi the user is using.[3] The VPN automatically enables when the user connects to a public Wi-Fi.[4]SecureLine can only be used by users of Avast! Anti-Virus.[4]
I to sto si rekao je tako ali ja sam to htio objaniti jer u AVASTVPN ima kao dodatni softwer i da moze i bez to i da nije neki problem :D :pivopije:
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15853
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Avast SecureLine: Disconnected

Post napisao fanzo » 26 Nov 2015, 14:06

Opet šarene laže, kao i snaga od 300W-pmpo lolzi :mrgreen:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Re: Avast SecureLine: Disconnected

Post napisao Borce Vasilev » 26 Nov 2015, 14:08

e pa onda sam jas krivo citao :D :D :uca: :oklagija
i sta ce to da bude ustvari jer ga ima u sam AVAST kao aplikacija
evo i na link dole ispod :hmhm:
https://www.avast.com/secureline-vpn
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Re: Avast SecureLine: Disconnected

Post napisao Borce Vasilev » 26 Nov 2015, 14:25

Hm evo sta sam nasao ustvari vec ima odredene servere koe su valjda kofigurirane za to sto si napisao gore.Valjda to bi bilo neko objasnenje za to ili ? ?
The SecureLine VPN works by creating an encrypted tunnel between the user's computer and the SecureLine server, and all internet traffic is sent through this tunnel. The idea is that users should be protected from evesdropping or snooping by other users on the same Wi-Fi network. There are other advantages, too. When connected to the VPN, the user's internet traffic will appear to originate from the SecureLine server, which can help provide a degree of anonymity online. A happy side effect of this is that the VPN can be used to bypass location checks based on IP address, so you can potentially defeat country-restrictions on some content services, such as video-streaming services, assuming SecureLine has a server in the country issuing restrictions. SecureLine currently provides six US-based servers, five European servers and a single Asian server in Singapore.
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15853
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Avast SecureLine: Disconnected

Post napisao fanzo » 26 Nov 2015, 17:13

To bi značilo da kada klikneš nešto na ovom forumu saobraćaj ide od tebe prema > Avast serveru, sa Avasta na forum, sa foruma na Avast, zatim Avast proverava da li ima virusa, pa onda sa Avasta prema tebi, ali pre ne go ti se pokaže na ekranu prvo antivirus koji imaš instaliran u računaru prvo proveri da li je sve ok i onda ti pokaže na ekranu. :lala:
Pri svemu ovome si siguran da niko sa strane ne može da te snifuje.
:lala:

Vidiš ... ovo možda i nije loše ako izuzmemo veliku latenciju za surfanje na netu .. zbog gomile rutera preko kojih treba da prođe saobraćaj, ali je dobro da možda te google ne može pratiti šta radiš na netu :lala:
Pre neki dan odem na Ebay i tražim neke delove ... zatim dođem na forum i sa foruma odem na Youtube jer je Stole stavio neki smešni link .. i na youtube iskoči pored desno jedna mala reklamica sa Aliexpresa baš oni delovi koje sam tražio na Ebay ...

Ma nije loše ni jedno ni drugo .. google ti pronađe i bez da ga pitaš :lala: lolzi
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Avast SecureLine: Disconnected

Post napisao Stolle » 26 Nov 2015, 18:22

Sinoć nije bilo ovoga, danas jeste, sad kad sam upalio, opet nema.
fanzo je napisao:.. i na youtube iskoči pored desno jedna mala reklamica sa Aliexpresa baš oni delovi koje sam tražio na Ebay ...Ma nije loše ni jedno ni drugo .. google ti pronađe i bez da ga pitaš
Tačno. :tooo:
Da su dosadne, dosadne su. Još gore je sa starijim računarima, kao kod mene, ukoče se načisto.
Ali nekoliko puta sam i ja uzimao tako stvari, pa eto može i da koristi. :lala:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15853
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Avast SecureLine: Disconnected

Post napisao fanzo » 26 Nov 2015, 19:46

Inače držim gugla blokiranog, ali za neke stvari moram da ga otkočim privremeno lolzi i čim to uradim odmah mi rifrešuje sve otvorene tabove .. e tada ff povuče još 1GB rama lolzi
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
joc
_
_
Postovi: 17
Pridružen: 24 Feb 2012, 22:39
Location: Batajnica
Contact person: Jovica

Re: Avast SecureLine: Disconnected

Post napisao joc » 26 Nov 2015, 20:31

Ako koristiš NoScript da daviš gugl onda u options/general na dnu odštikliraj "Automaticaly reload affected pages when permisions change"
Uradio sam to odavno pa nisam više 100% siguran da je to baš za to ali mi FF ne rifrešuje sve tabove prilikom promene.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15853
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Avast SecureLine: Disconnected

Post napisao fanzo » 26 Nov 2015, 21:46

Jeste ta opcija je za to, ali onda svaki put ću morati da osvežavam stranicu, još jedan klik :lala:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Windows - softverski problemi”