Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
siman
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 14 Jan 2012, 13:46
Location: Derventa, BiH

Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao siman » 10 Mar 2018, 22:35

Windows XP Profesional
VERZIJA:
MODEL:
***********************************************

SIMPTOMI:
Kada se, pri podizanju Windovsa pojavi bijelo polje za password ne mogu ga upisati (kursor na pocetku polja blinka,
a klikanjem na bilo koju tipku ne pojavljuju se one tacke.

DETALJAN OPIS KVARA:
U zadnje vrijeme mi je poceo pomalo stekati, uglavnom na Firefox:jednostavno zablokira i ne mogu pisati slova u prevodilac jezika.
Otisao sam u safe mode, u zelji da vidim ima li kakva opcija da to malo popravim. Kliknuo sam na opciju Last Know Good Configuration, potom izasao iz safe moda da restartam laptop i kada je dosao do Administratorske lozinke jednostavno nije mogao odraditi.
Skidao sam bateriju za BIOS i-nista-
Dobio sam Niren Boot CD, verzija 11.00 i pokusao sa Kon-Boot opciom da zaobidjem password-nista.
Pokusao sa Mini Windows xp-nista nisam uspio. I veoma se slabo snalazim sa Hiren-om i njegovim alatima-
Znaci, pokusao sam svasta sto sam na forumima nasao. Cudno e da je zbog navedene aktivnosti u safe modu to zapocelo-
Nisam pokusavao sa USB tastaturom, nemam je a i ako radi u Hiren-u???
U biosu nista nisam podesavao (a i tanak sam da tamo nesto cackam).
Da li je mozda virus???
Svaki prijedlog rjesenja molio bih da mi detaljno objasnite.
Unaprijed zahvalan
LP
Zadnja izmena: siman, dana 12 Mar 2018, 19:18, ukupno menjano 1 put.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao nike » 10 Mar 2018, 22:42

Ako radi tipkovnica na Hiren Windowsima onda su najvjerojatnije oštećene sistemske datoteke. Imaš system repair:

Kod: Označi sve

https://www.lifewire.com/how-to-perform-a-windows-xp-repair-install-2624915
E sad, da ne spominjem šta radi Windows XP na računalu u 2018-toj godini!

P.S. Provjeri zdravlje Hard Diska prije bilo čega. Imaš na Hiren alate za to "Crystal disk info" "HDD scan"!




Hiren 15.1:

Kod: Označi sve

http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.1.zip
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao alexa_pg » 11 Mar 2018, 10:18

Najbolje je da to daš nekome ko se razumije u računare da ti odradi.
Ima više načina ali ako ti to nemaš ili ne umiješ, džabe pisanje.
- probao bih sa nekom live verzijom Linux-a i ako tu ne radi tastatura, definitivno je ona neispravna
- ne mogu se sjetiti da li Win XP ima ugrađenu softvversku tastaturu "On-Screen Keyboard" pa probaj sa njom.
- probaj sa pozajmljenom USB tasaturom.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
siman
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 14 Jan 2012, 13:46
Location: Derventa, BiH

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao siman » 11 Mar 2018, 10:38

Prvo da vam se zahvalim na brzim odgovorima.
Svako vase zalaganje da pomognete, hvale je vrijedan.
Moja isprika sto nisam izbrisao nepotrebni dio posta-brzina i zamor materijala (5 dana googlam da ovo pokusam rijesiti-
Mozda je i laptop za smeca???
LP

---------- Ned Mar 11, 2018 18:50 ----------
Postovani,
evo isao sam na skiniranje hard diska na hirens boot CD v: 11.0, preko opcije:
Hard Disk/Storage, HDD Scan (nemam opcije CristalDisk), pa na Features (rezultat veca tabela) i na S.M.A.R.T offline Tests (podopcija Exstended Test (rezultat manja tabela).
Znaci nisam mogao dobiti tabelu kao sto je gore na videu prikazano.

Evo pokusacu prikaciti fajl jer radim sa telefona pa nemam programa za slanje slike na forum.
Lp
Prilog
xyvqb.jpg
Zadnja izmena: alexa_pg, dana 12 Mar 2018, 22:18, ukupno menjano 1 put.
Razlog: Spojena dva uzastopna posta u jedan i ubacena slika

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao nike » 11 Mar 2018, 19:21

Pa dao sam ti link na Hiren 15.1!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
marko50
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Okt 2014, 21:47
Location: Novi Sad Srbija
Contact person: Marko
Phone number: 0038121544487
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao marko50 » 11 Mar 2018, 23:21

zakuco ti se os izvadis hard disk stavis na drugi pc, odradis backup i potom instaliras nov os vratis podatke i zavrsis pricu, naravno pre svega testiras hard jer u velikom postotku nisu ispravni i ne rade kako treba, sto ne mora da bude slucaj kod tebe, ali iskljucis i tu mogucnost.Postoji gomila alata za to malo guglaj.

Avatar
siman
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 14 Jan 2012, 13:46
Location: Derventa, BiH

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao siman » 12 Mar 2018, 09:58

nike je napisao:Pa dao sam ti link na Hiren 15.1!
Ovo sam primio kao kritiku, ali da Vam kazem da je u mene laptop pokvaren, tako da nemam nasta snimiti dati link. (Da nije tako nebi me ni bilo na ovom forumu), a da nadjem nekoga koji se razumije, uzeo bi mi vise KM nego vrijedi moj laptop. Zato sam pitanje i postavio na Forumu, koji NE NAPLACUJE pomoc. Shvatite, da mi koji pitamo VAS profesionalce, nemamo znanja kao VI: zato pitamo...
A evo da kazem da sam posudio laptop, snimio Hiren boot CD 15.2 (sa Vaseg linka), stavio u svoj laptop, otisao na opciju Cristal Disk..., nakon cega mi je otvoren crni ekran na kome je pisalo da pritisnem bilo koju tipku da nastavi, nakon cega mi se pojavio ovakav prozor:
slika.
Sta dalje???
Zahvalan do neba.

---------- Pon Mar 12, 2018 10:06 ----------
marko50 je napisao:zakuco ti se os izvadis hard disk stavis na drugi pc, odradis backup i potom instaliras nov os vratis podatke i zavrsis pricu, naravno pre svega testiras hard jer u velikom postotku nisu ispravni i ne rade kako treba, sto ne mora da bude slucaj kod tebe, ali iskljucis i tu mogucnost.Postoji gomila alata za to malo guglaj.
Zahvaljujem @marko50... Guglam 7 dana i nemam rjesenje. "Imam" neke podatke na laptopu koje bih zelio ponovo imati pa mi se ne rusi windows... Ali, ako i to moradnem, necu to shvatiti kao smak svijeta. Najveci problem mi pravi to sto sam sa engl. jezikom 100% na Vi, pa sve sto nadjem na googlu prvo moram ukucati na prevodilac da bih mogao krenuti dalje. Ocito, jeftinije ce mi biti na kredu kupiti neki jeftiniji laptop.
Zahvaljujem SVIMA na nesebicnom trudu.
Ja se drzim one odomacene u RS: "Nije sramota neznati, ali je sramota ne pitati". A da li ja imam mjere u pitanjima-odlucite sami.
LP

---------- Pon Mar 12, 2018 12:31 ----------
Na HirenBoot CD 15.2-nakon klika na Cristal Disk izbaci mi crni ekran sa slijedecim tekstom:

This program requires Internet Explorer so does not work from MiniXP copy mshtml.tlb and mshtml.dll from xp and register the dll and try it.
Press any key to continue

LP
Zadnja izmena: alexa_pg, dana 12 Mar 2018, 22:12, ukupno menjano 1 put.

Avatar
marko50
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Okt 2014, 21:47
Location: Novi Sad Srbija
Contact person: Marko
Phone number: 0038121544487
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao marko50 » 13 Mar 2018, 09:19

Dodji do Novog Sada uradicu ti ja za dzabe :pivopije: ako vec zelis toliko sam onda moras pre svega testirati HDD najprostija opcija koja nije detaljna ali zna da bude dobar reper ti je HDD sentinel.Moze da se skine free trial verzija i da ti pokaze procenat ispravnosti diska, naravno tebi racunar ne radi pa ne mozes to da uradis iz windows-a , trebao bi ti neki uredjaj da spojis disk na drugi racunar. Dolazimo o toga da ti treba alat, ili da uradis sa butabilnim hirens boot diskom pa iz dosa da pregledas disk u svom racunaru, ako ti bude sve ok sa diskom onda sledeci korak, kad to resis javi se.

Avatar
siman
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 14 Jan 2012, 13:46
Location: Derventa, BiH

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao siman » 14 Mar 2018, 20:49

Poz,

Evo slike testa, pa molim Vas cijenjeni komentar...

slika

LP

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao nike » 17 Mar 2018, 11:00

Po tome je Hard disk OK! Sad moraš imati instalacijski disk od Windowsa XP i napravit popravak sistema sa njim! Trebaš i sa Hirenom naći registracijski kod XP-a. Po dosadašnjem pisanju, najvjerojatnije je da bi ti ostao bez svih podataka na računalu kad bi išao to sam raditi. Traži nekog ko se time bavi da ti napravi oporavak sistema!
Možeš, ako znaš, i sa Hirenom iskopirati tvoju korisničku mapu sa tvojim datotekam na drugi disk ili USB stick a onda instalirati Windowse i programe iznova.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
siman
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 14 Jan 2012, 13:46
Location: Derventa, BiH

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao siman » 17 Mar 2018, 17:07

Zahvaljujem svima dobronamjernima, koji su ulozili svoj trud i znanje da mi pomognu.
@nike, iskopirao sam sve sto mi je trebalo, formatirao C: particiju (mislim da mi je problem pravio nekakv zlocudni virus koga nisam mogao odlijepiti od sistema) i ponovo instalirao Windows xp (win 7 mi nije prihvatilo).
A za one koji su me kritikovali ocinski savjet: "Ako nekome ne mozete (ili ne zelite) pomoci, zaobidjite ga.I to je pomoc"
Veliko VAM HVALA.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao nike » 19 Mar 2018, 19:18

Oko kritike, nije loše pročitati ovaj tekst:

http://www.poslovnaznanja.com/objavljen ... ovanje.htm
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
siman
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 14 Jan 2012, 13:46
Location: Derventa, BiH

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao siman » 22 Mar 2018, 09:18

zahvaljujem @nike na ovom linku, ali su mene nekada na FON-u ucili da je INFORMACIJA: "... kada nekim saopstenjem ili skupom podataka, saznate nesto novo-sto do tada niste poznavali." Sve ovo sto pise na Vasem linku sam znao i pokusavao sam da se tako i ponasam. (Ne tvrdim da sam uvijek, u tome, bio idealan).
Moju reakciju je izavao @alexa koji je reagovao kako je reagovao na moje "ne brisanje viska teksta u postu", a taj visak nije moj proizvod nego je proizvod nekog urednika. Takvih "modela" nema niti na jednom forumu, pa prilikom pisanja posta nisam ni obratio paznju da je nesto ostalo (nisam navikao na takav "obrazac).
Kada sam otvorio Forum da vidim da li ima odgovora, alatka za Edit (Ispravka posta) je bila iskljucena, kao sto je to praksa na vecini foruma (nakon isteka odredjenog vremena). Tada sam shvatio da ja to ne mogu (ili neznam ispraviti ako nema Edita).
Zato je taj tekst ostao, a ne zbog moje neposlusnosti ili bahatosti kako je to kolega @alexa shvatio. Previse sam star da bi bio bahat.
Da se i drugima to nebi dogadjalo isto predlazem da u Pravilima foruma navedete minimalnu strukturu podataka potrebnih za opis nekog problema, a ne da to stoji u polju za ispis problema koga forumasi isticu.
Tako je na svim forumima koje posjecujem, a posjecujem vecinu na prostoru bivse YU.
Naravno samnom se ne morate slagati...
Lijep poz SVIMA

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao Stolle » 22 Mar 2018, 13:13

Aha, znači ti si došao da preuređuješ pravila na forumu, a ne da tražiš pomoć i rešiš problem. Mnogo je bilo takvih, nisi samo ti.
siman je napisao:pa prilikom pisanja posta nisam ni obratio paznju da je nesto ostalo (nisam navikao na takav "obrazac).
Pa ko ti je kriv što ne čitaš? Aleksa? I sad, pošto ti "nisi navikao", ajde menjajte pravilnik da to bude "meni" odgovaralo.
To je čist bezobrazluk sa tvoje strane. Ili se ponašaj kako je ovde regulisano pravilima, ili idi tamo negde gde si "navikao" pa tamo rešavaj svoje probleme.
Kako mogu drugi da postave teme kako treba? Ti si izuzetak?
Mnogo si osetljiv i bez ikakvog razloga se buniš protiv urednika koji je samo radio svoj posao i ničim te nije uvredio.
Strašno.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
siman
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 14 Jan 2012, 13:46
Location: Derventa, BiH

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao siman » 29 Mar 2018, 21:09

@stole,
nije u mojoj naravi da, sa Vama (ili bilo sa kim drugim) vodim bilo kakve rasprave, jer Forum znaci POMOC a ne raspredanje o tome ko je u pravu il u krivu.
Vi, predpostavljam, niste pravnik, pa neznam zasto ste sebi dali ulogu advokata kolege @alexa, pa zato neznam odakle sebi dadoste za pravo da komentarisete moj post (koji, vidim, niste valjano ni procitali), a kome sam istakao zasto sam, ako jesam, pogrijesio i da nisam uradio nsta zlonamjerno, kako Vi zelite ustvrditi.
Sa zadovoljstvom cu Vam kazati da nikada pred svoga pretpostavljeng nisam dolazio sa problemom, a da istovremeno nisam donio i prijedlog rjesenja. Ocito biste Vi, da ste rukovodilac, zeljeli da Vam potcinjeni dolaze sa problemom, tj. da Vas pitaju kako rijesiti problem (a da ne nude rjesenje), jer biste se vidjeli kao Bog koji nudi rjesenje.
Zato se ljutite kada Vam neko nudi drugacije rjesenje, nego ga Vi imate. Porazno...
Vas prijedlog da se preselim na druge forume, govori o Vama a ne o men...
Zahvaljujem na svakoj pomoci koju sam dobio na ovom forumu i ovaj forum necu izjednaciti sa Vama (mislim na Vas licno)

Na kraju da ponovim sa pocetka posta: nije u mojoj naravi da vodim bilo kakve rasprave.
Odjavljujem se sa ovoga foruma...

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao Stolle » 29 Mar 2018, 22:11

siman je napisao:nije u mojoj naravi da vodim bilo kakve rasprave
Ne, ne, nikako, taman posla. :roll:
Vidi se iz napisanog.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao nike » 01 Apr 2018, 18:52

Elokventna budala. Kategorija u porastu! Načitani, a ostali budale.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
siman
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 14 Jan 2012, 13:46
Location: Derventa, BiH

Re: Ne mogu upisati password Laptop ThinkPad t43 (2668AG2)

Post napisao siman » 02 Apr 2018, 10:54

Moram komentarisati, ovakvo nedolicno pisanje "urednik-expert".

pa Vas oblik glave, na avataru govori gdje vam je skladiste za "pamet". Sramoto od urednika!!!

Izvinjavam se svim ostalim urednicima i clanovima foruma. Ovaj je zavrijedio izrecenu kvalifikaciju.

Kazu: "sa gospodinom, gospodski, a sa ciganom, ciganski"

Odgovori

Natrag na “Windows - softverski problemi”