Windows 10 i majmuni

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Windows 10 i majmuni

Post napisao nike » 31 Jan 2019, 21:16

WINDOWS]/b]
VERZIJA:10
MODEL:
***********************************************
Pokrećem ovu temu za rješavanje problema kad Windows 10 misli da smo mi korisnici najobičniji majmuni i da oni tamo najbolje znaju kako bi trebao sistem raditi i da se nas oko toga ne treba ništa pitati!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Windows 10 i majmuni

Post napisao nike » 31 Jan 2019, 21:19

Simptom:
Ekran se zaključa nakon 1 minute neaktivnosti.

Rješenje:
https://www.howtogeek.com/267893/how-to ... n-timeout/
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 605
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Windows 10 i majmuni

Post napisao Kobac » 01 Feb 2019, 08:00

Meni je tako isao u sleep posle 2 minuta sta god mu radio, isto sam morao da cackam po registry-u da okljucam skrivenu opciju gde se to menja a inace je potpuno nepotrebna.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Windows 10 i majmuni

Post napisao fanzo » 01 Feb 2019, 13:29

Mada već imamo jednu temu.. ali neka... na ovoj mi se više sviđa naziv teme :lala:
Sasvim si u pravu, ali generalno.. mada to je uzrok tome da puno korisnika nema pojma ni da ugasi računar, a koriste ga... i ovako mikrosoft odradi sve umesto korisnika i da mašina bude uvek kako treba i u dobroj kondiciji, a laici ne brinu, mašina radi.. ali nama koji koristimo windoze još od '98 nas to sve užasno nervira... :m: jer ne možemo neke stvari podesiti kako želimo.
Naročito me nerviralo što se posle nekih apdejta podrkale sve ikonice na desku, a imam fullHD rezoluciju i gomilu ikonica na oba ekrana, i kada mi sve sabije na jedan onda se pušim 3 dana ... ali.. dobro, koliko sam ga platio.. dobar je... u zadnjih nekoliko apdejta nije pomerao ikonice samovoljno, izgleda su to ispravili...

Kako sam nekada kao mlad čačkao po prozorima i štelovao.. sada me sve to nervira, jer imam svoj neki stil podešavanja i brzo si namestim kako ja hoću, a win10 to ponekad ne mari i bude kako neko drugi hoće.. možda je to zato jer kolko para tolko muzike lolzi ..
Vidim na Aliju da se prodaju male crne maskice ... napravljene da se maskira prednja kamera na laptopovima. Univerzalno je. .. ostalo domislite i sami.
U vreme kada se na sva zvona priča o zaštiti ličnih podataka, sve više je na "terenu" suprotna situacija. Ako želiš da posetiš bilo koj sajt, ama bilo koji, daješ svoju saglasnost da se tvoji lični podaci mogu koristiti u druge svrhe :lala: nonsens...

OK, neću više bulazniti u temi.
Meni se apdejtovao baš pre dan-dva, ma više i gledam na to.. svaki drugi dan neki apdejt..
Meni se ne zaključava sam posle 1 min. Ni posle 2. Radi kako sam ga podesio ide u deep sleep nakon xx minuta i ostaju usb na on, a hdd isto ostaje na on, zato što je ssd.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Windows 10 i majmuni

Post napisao Ribery » 01 Feb 2019, 20:00

Imao sam iste probleme na Windows-u 10 i smucilo mi se dok sam sve resio. Windows 7 je za sada najbolji.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Windows 10 i majmuni

Post napisao nike » 03 Feb 2019, 21:55

Sinko, griješiš kardinalno! Nema dobar Windows. Svaka Linux distribucija je bolja u odnosu na to govno osim kad igraš igrice! :fanzo:
Problem je u tome što se piše software (i igrice) za njega a ne za Linux! Jer, svi hoće pare!!!
Meni se ne igra več radi!
Znači ako hočeš radit na Windows, onda kupiš mašinu za strogo određeni program i na nju instaliraš Windows i taj program i zaboravi sve update sistema i programa jer si najebao kardinalno ako mašina zarađuje novce!
Ako ti se surfa i fejsa, kupi Chromebook!
Za sve ostalo je Linux, pa čak i za sve (100%) superkompjutere na svijetu!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Windows 10 i majmuni

Post napisao fanzo » 04 Feb 2019, 19:07

Bravo Nike sada si mi dao odličnu ideju..
Za surfovanje kupim neki tablet sa velikim ekranom.
Za posao sredim win desktop i otkačim ga sa neta da ne može da se apdejtuje. A specijalne stvari mu dodajem preko stick-a.
Za poslovni posao (mejlovi, serveri i ostalo) dobar će biti linux.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Windows - softverski problemi”