Windows 7 se resetuje non stop

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Windows 7 se resetuje non stop

Post napisao ROAMER » 07 Jan 2021, 12:51

WINDOWS
VERZIJA: 7 Service pack 1
MODEL: Laptop DELL E5400
***********************************************

SIMPTOMI:
Restartuje se na logon ekranu
DETALJAN OPIS KVARA:
Laptop starta normalno, ali kad dođe do dijela gdje treba ubaciti lozinku za windows on se restarta i tako u nedogled. Ako dovoljno brzo ubacim lozinku, on je prihvati i nastavi dalje pokretanje, ali se opet restartuje. Tako da nije da se zamrzne na logiranju, nego nezavisno ubacio ja lozinku ili ne, on krene na restart nakon par sekundi. Laptop je DELL E5400

PREDUZETE RADNJE:
Probao sam sve opcije sa boot menija, znači, popravak, safe mode, kernel debugger, ništa ne pomaže, probao sam bios vratiti na tvorničke postavke, ni to nije pomoglo. Jedino što pomogne je da startam sa "last known configuration" onda se upali bez problema, ali sljedeći put kad ugasim pa upalim ponovno kreće u restart. Također sam isključio opciju "restart after system crash" nadajući se da će ostati smrznut na dijelu gdje zaglavi, ali ne, on se opet restartuje. Sve moguće testove je prošao bez greške, uključujući test memorije.
Nisam instalirao nikakve nove programe, ali laptop nije skroz gašen sigurno mjesec dana, već je uvijek išao na hibernate i tako stajao. Pri korištenju bi ga samo probudio i vratio opet u hibernate.


Neko sa idejom gdje se može pogledati nekakav log ako windows zabilježi koji drajver mu stvara probleme ili tako nešto?
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3136
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Windows 7 se resetuje non stop

Post napisao miodrag popovic » 07 Jan 2021, 14:46

Nisam stručnjak ali bih rekao da je bio neki update za tih mesec dana koji nije "legao".Možeš li da vratiš sistem unazad mesec dana?Zaboravio sam kako to ide
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
Liskun Elektronik
gx
gx
Postovi: 1514
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:37
Location: Srbija
Warranty service: ERG-VOX
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Stara Pazova

Re: Windows 7 se resetuje non stop

Post napisao Liskun Elektronik » 07 Jan 2021, 21:04

U search kucas system restore i probas ga vratiti unazad par nedelja ako i to ne pomogne sacuvaj podatke i instaliraj nov sistem. Manje ces vremena izgubiti nego da trazis sta se tu desilo, mozda je neki update windowsa napravio problem.
Mora da se zna ko namesta antenu, a ko vice ne valja :)

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: Windows 7 se resetuje non stop

Post napisao ROAMER » 08 Jan 2021, 00:29

Ovaj laptop ne ide na internet nikada, samim tim se i ne apdejtuje. A ne znam zasto mi na zadrzi tu last known konfiguraciju kad je odaberem.
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Windows 7 se resetuje non stop

Post napisao Ribery » 08 Jan 2021, 09:40

Obavezno probaj drugi Windows. Ja se isto nekad po dva dana mučim dok ne ubodem pravi Windows. Noviji Windowsi (7,8,10) su namerno i pravljeni da se update-uju pa će samim tim i bolje raditi. Mnoge probleme sam rešio samim update-om Windowsa na poslednju verziju update-a pa ti to savetujem da uradiš prvi put a posle ne moraš. To što imaš problem sa restartovanjem to ti je najverovatnije do verzije Windows-a.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: Windows 7 se resetuje non stop

Post napisao ROAMER » 08 Jan 2021, 09:43

Hvala na savjetima. A ne znam zašto bi to počeo sam od sebe raditi, radio je sa ovom verzijom dugo godina već. A škakljivo mi je za update jer ima svakakvih programa na njemu, sumnjive prirode, pa uvijek postoji šansa da se tu nešto poremeti.
Naj radije bih ispratio pri startanju, ako postoji nekakav log gdje on upisuje drajvere koje pokreće ili korake koje radi pri pokretanju, pa da mogu znati do koje tačke stigne, pa da onda tako pokušam saznati gdje bi mogao biti problem.
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Windows 7 se resetuje non stop

Post napisao Ribery » 08 Jan 2021, 11:27

Slažem se sve šta kažeš. Možda problem i nije u Windows-u ali da bi bio suguran moraš sve da probaš prvo. Ovakve stvari se uglavnom dešavaju zbog Windows-a ali postoje izuzeci kada bude problem i matična ploča mada je to zaista retko. Da bi bio suguran šta je tačno problem moraš da instaliraš više vrsta Windowsa i obavezno da uradiš update da bi radilo sve kako treba. Ja imam Windows 10 na disku iz 2017 godine i često isti Windows instaliram na istim računarima. Godinama je sve radilo kako treba i u poslednje vreme neće da radi kako treba dok se Windows ne update-uje. Zašto se to dešava tako zaista ne znam. Posle update-a do poslednjeg update-a sve radi savršeno a pre toga imam ozbiljan problem sa Windows-om. Probao sam bez Windows update-a sa raznim drajverima, raznim driver pack-ovima ali ništa nije pomoglo dok nisam uradio Windows update do poslednjeg update-a. Naravno da sam Windows instalira nepotrebne programe ali to lako očistiš sa nekim programom za uninstal. Probaj pa vidi kako će tada da se ponaša računar.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Windows 7 se resetuje non stop

Post napisao nike » 08 Jan 2021, 21:22

Vidi u safe modu dali se isto dešava!
https://www.lifewire.com/how-to-start-w ... de-2624540

Ako ne, onda negdje sprži neki antivirusni CD i prvo počisti sve sa njim.

Youtube - Eli computer guy pa traži njegove videe o čišćenju i popravku sistema.

https://youtube.com/playlist?list=PL6B10FA35AACFA6E7

https://youtu.be/BVBm-mO6cyQ

https://sourcedaddy.com/windows-7/how-t ... gging.html
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Windows - softverski problemi”