FREE SOFTVER ZA WINDOWS

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
tvmikro
gx
gx
Postovi: 462
Pridružen: 04 Jun 2007, 20:34
Location: SRBIJA,RUMUNIJA
Contact person: Vlada
Phone number: 00381642517307
Specialty: tv
Lokacija: Veliko Gradiste,Calafat
Kontakt:

FREE SOFTVER ZA WINDOWS

Post napisao tvmikro » 04 Mar 2008, 22:38

Ajde mala pomoc kolega,a trebace i ostalima.Kupio sam legalan WinXP Home za radnju.Ali sada imam drugi problem ostali softweri.Ono sto ja recimo koristim od free.

Nero 7 essential sa originalnog diska koji ide uz nove rezace.Ima podrsku za dosta stvari(slike,muzika,image drive,...)svako moze da nabavi jedan disk od prodavca kompjutera.
RealPlayer za muziku i slusanje radija preko neta jer se ne sme imati mp3 muzika na hdd,a ni na cd-u osim originala.
Acrobat Reader 8.1.2 free(pdf)
OpenOffice 2.0 free(Word,Excel...)
YAHOO,SKYPE.
Problem mi je arhiver jer se WINRAR placa i ANTI VIRUS ali neki dobar free sa redovnim update-om.
Dajte savet i za jos neki soft.

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Post napisao stojkePN » 04 Mar 2008, 22:49

Taj problem upravo nastaje kod mene u firmi zato sto mora da se presrede svi racunari i ubacuju legalni softveri.

Razgovarali smo da resimo neke softvere tako sto ce da ih drzimo na USB FLASH memoriji koja je sada smesno jeftina.Programi na netu ima PORTABLE koliko hoces pa ga lepo nasnimis na FLASH i kada ti netreba izvadis iz kompa i to je to.A to bi savetovao i tebi da razmislis o tome zato sto su kazne velike za nelegalan softver na memoriji sto imas moze da ti pljune malo pod prozor :lala:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Post napisao stojkePN » 04 Mar 2008, 23:00

Portabl imas naprimer ovde :arrow:

http://softarchive.net/portable/
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5415
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Post napisao alexa_pg » 05 Mar 2008, 10:31

"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
eLAB
___
___
Postovi: 321
Pridružen: 08 svi 2007, 14:58
Location: Srbija
Lokacija: Pancevo

Post napisao eLAB » 05 Mar 2008, 10:33

Pozdrav,

za arhiviranje fajlova Quickzip:

http://www.quickzip.org/

totalno besplatan i otvara skoro sve, i RAR naravno ;)

Za besplatan anti virus AVG :

http://free.grisoft.com/

Pozdrav,
Dejan.

Avatar
tvmikro
gx
gx
Postovi: 462
Pridružen: 04 Jun 2007, 20:34
Location: SRBIJA,RUMUNIJA
Contact person: Vlada
Phone number: 00381642517307
Specialty: tv
Lokacija: Veliko Gradiste,Calafat
Kontakt:

Post napisao tvmikro » 06 Mar 2008, 00:04

Skinu sam 7-zip za arhiviranje free.Zamena za total komander je FREEKOMANDER.A anti virus sam uzeo AVG.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15855
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Post napisao fanzo » 06 Mar 2008, 17:56

Šta fali TotalKomanderu ??? ako ga ne registruješ , svaki put prilikom starta programa moraš pritisnuti 1,2 ili 3....i ništa više.

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Post napisao milan » 06 Mar 2008, 18:17

http://www.powerarchiver.com/
Goginama koristim ovoga i za zip i rar, sve odradjuje.

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3657
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Post napisao cubica » 29 Apr 2008, 21:12

Da li ste dobro procitali za AVG, ima free verzija ali samo za privatna lica, ako ti je racunar u firmi....to je na pravno lice...nista od AVG-a. :oklagija
Program koji se stavi mora biti apsolutno FREE, nema sanse da se stavi trial ili nesto slicno pa kad istekne da se koristi redukovan ili sa tasterima...
Pricam ovo jer smo bas skoro bili kaznjeni jer je pronadjeno u firmi 10 Win Zipova, bicemo gadno kaznjeni, cak su i direktoru popisali imovinu da bi mu lakse odredili kaznu...
i ja sam sad u potrazi za dobrom zamenom SWa ali mora biti free!!! 100%!!
Je li sigurno to za mp3???

cubica :m:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
eLAB
___
___
Postovi: 321
Pridružen: 08 svi 2007, 14:58
Location: Srbija
Lokacija: Pancevo

Post napisao eLAB » 30 Apr 2008, 10:30

Pozdrav,

Cubica je u pravu za AVG! Besplatno samo za home varijantu....tek sad sam video :roll:

A Clam AV ?! Ne mogu da pronadjem nista u vezi licence, ali s obzirom da je open source i pod GPL licencom...mozda moze da se koristi u firmi?


Pozdrav,
Dejan.

basti
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 24 svi 2007, 14:09
Lokacija: NS PC service & repair

Post napisao basti » 30 Apr 2008, 15:40

fanzo je napisao:Šta fali TotalKomanderu ??? ako ga ne registruješ , svaki put prilikom starta programa moraš pritisnuti 1,2 ili 3....i ništa više.
total-commander je na listi inspektora za pregled software ,zato brisi :)
PC EXPERT

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3657
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Post napisao cubica » 30 Apr 2008, 18:28

Ama, free SW-a kol'ko 'oces ali svugde pise da nije za komercijalnu upotrebu, kao da se plase sa Winampom da ces da maznes pare ako ga koristis u servisu ili firmi..!!
Za AVP sam se snasao :mrgreen: kupio 5 licenci Noda i zdravo...mada i nisam bas najzadovoljniji sa njim u zadnje vreme, bolje rezultate sam imao sa Kaspijem.
Za ostalo..manje vise..ostaje problem rezanja, firma ionako nema neke extra zahteve sem za administraciju...

cubica :lala:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Post napisao chellawy » 30 Apr 2008, 21:13

cubi
pa rezi ga direktno sa windowsom ....
kad vec nije neki veliki projekat za rezanje ;)
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3657
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Post napisao cubica » 30 Apr 2008, 22:09

Evo objasnjenja o razlici u free verzijama za personal i commercial use
http://www.softpedia.com/user/licensing_free.shtml
znaci samo "100% Free" dolazi u obzir u firmama, odnosno sa GNU GPL licencom....znaci, na softpediju, ukljuciti filter sa GPL pa sta se nadje..

cubica :lala:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: FREE SOFTVER ZA WINDOWS

Post napisao kisko » 23 svi 2008, 12:03

Evo odavde moze da se preuzme openoficce2.4 na srpskom http://sr.openoffice.org/preuzmi.html
Veličina 129 MB i totalno je free nije trijal ili tako nešto uostalom evo šta kažu:
Сучеље OpenOffice.org је окренуто ка кориснику, локализовано на српски и брзо се учи. Ако сте раније користили неки канцеларијски софтвер, лако ћете наставити рад. OpenOffice.org може да отвори документе из других пакета и ослободи их.

Преузмите OpenOffice.org и користите га потпуно слободно. Код куће, на послу, у школи и јавној управи, свуда без трошкова лиценцирања. Инсталирајте га на колико год рачунара је потребно, без ограничења. Направите копије и слободно их поделите пријатељима, колегама, запосленима — коме год Ви желите.
uvek ima nesto interesantno

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: FREE SOFTVER ZA WINDOWS

Post napisao SaleSk » 23 svi 2008, 13:18

Sta se mucite....Imam jedan predlog a verujem da ce da posluzi...Stvar je u ovome...slusajte pazljivo...
Imate legalan windows...Imate legalan word excel...osnovne stvari....Nero free...Acrobat i mozete skinuti program za muziku koliko da imate...Sta je fora...
POSTOJI SOFTWARE KOJ JE POTPUNO FREE I ZOVE SE VIRTUAL PC.....O cemu pricam...lepo pokrenete virtual pc, lepo stavite win XP , instalirate sve sto vam je volja i sto vam nije volja i picite....vrt,hr diemen, programcice za programiranje,mp3 muziku,i td.....Dali to nije legalno....SVE JE TO VIRTUELNO.....
:tooo: :tooo: :tooo:
Virtual PC je free software...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: FREE SOFTVER ZA WINDOWS

Post napisao kisko » 23 svi 2008, 13:25

Virtual PC je free software...
Jeste ali ako nisu podaci na njemu free bojim se da je džaba sve,jer realno gledano i kad imaš legalan XP džaba ti ako na njemu nisu i ostale stvare licencirane ili totalno free tako i za virtual pc jeste free ali podaci na njemu :?: :?: :?:
Možda da dodam da bi jedna od mogućnosti bila da je sve na jednom DVD,komplet boot windows sa svim operativnim programima koji su vam potrebni,nešto poput miniXP ili bart i sa DVD možete raditi sve a na C particiji bi vam bili samo legalan windows i programi koji su totalno free.....Znači u radu bi koristili taj DVD sa svim programima a kad banu ubace svoj CD i pregledaju sve je legalno,jedino što bi verovatno to bilo malo sporije preko DVD ali bi bilo funkcionalno :lala: Ispravite me ako grešim :mrgreen:
uvek ima nesto interesantno

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: FREE SOFTVER ZA WINDOWS

Post napisao SaleSk » 23 svi 2008, 14:43

Software Virtual PC je free...a to sto ima u njemu je VIRTUELNO!!!! NEE POSTOJI....zasto bi inace imao ime virtual PC???
:lala: :yeah: :lala:
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

basti
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 24 svi 2007, 14:09
Lokacija: NS PC service & repair

Re: FREE SOFTVER ZA WINDOWS

Post napisao basti » 24 svi 2008, 00:10

SaleSk je napisao:Software Virtual PC je free...a to sto ima u njemu je VIRTUELNO!!!! NEE POSTOJI....zasto bi inace imao ime virtual PC???
:lala: :yeah: :lala:
Da virtual pc je mozda free,nisam sada siguran trebalo je da je pod licencom......mozda su nesto menjali...no nije ni bitno
znaci to je emulator ,e sada da bi se instalirao program(emulator) treba da postoji operativni sysytem sto on sam nije,(u stavri na neki nacin jeste )al zahtev odnosno uslov da bi on radio mora da se vrti preko necega ,a to je Windows os koji je licenciran tako da vam ta varijanta otpada ....(Znaci da bi on radio mora da se instalira preko windowsa .....)
E sada ce neko pitati a sta ce onda taj program virtual pc...Epa on sluzi da recimo programeri kad napisu jedan program ili bilo sta drugo moze da ga testira na vise operatinih systema....a sve to na jednom kompjuteru...znaci u vurtul pc moze da podigne win 98 , win 2000 ,win xp, i da to sve radi na jednoj masini u cetiri mala prozora u kome se nalaze razliciti operativni systemi.... :pivopije:
PC EXPERT

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: FREE SOFTVER ZA WINDOWS

Post napisao SaleSk » 24 svi 2008, 02:49

basti
ili si ti neso lose ukapirao ili nisi razumeo sta sam ja rekao....Virtual PC je softver....naravno da moras da imas OS na kome ces da ga instaliras...ustvari da bi nesto instalirao svakako moras da imas OS.....I neznam zasto bi upotreba programatora otpala preko virtual PC-ja???? Ja sam prinudjen da ga koristim (mislim na Virtual PC ) zbog toga sto mi je potreban XP bez ikakvog apdejta jer nemogu da se povezem preko mreznog kabla na specifican tip aparature.....I onda moram da koristim OS koj je instaliran na Virtuelnom PC-ju....i jedino tako mogu da udjem preko win explorera....ne vidim nikakav problem ????
Konkretno...Neke aplikacije mi ne rade na Vistu...Infra red mi ne radi na vistu...moram da ubacim XP koj ce da radi na VMware (Virtuelnom PC-ju) i da instaliram nokia pc suite i da ukljucim Infrared da bi mogao da preabacim to sto treba da prebacim...ne vidim razlog zasto da to ne funkcionise bas onako kako sam opisao??? I sta si ti tu pobrkao loncice???? Sve je legalno a sve je imaginarno i virtuelno ?!? :mrgreen:
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Windows - softverski problemi”