Recovery NTFS data....(RESENO)

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3650
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Recovery NTFS data....(RESENO)

Post napisao cubica » 22 Feb 2009, 19:58

Dakle, racunar se ukocio i vise se majci nije ni probudio...ne moze da se podigne, ni u safe mod, ni da se reparira...ne vredi, izgleda da je WD 320Gb odleteo i to mehanicki. Na zalost, imao sam nekih vaznih fajlova na desku.
Ima li neko kakav SW za recovery, probao sam sa nekima, fajlovi se vide ali ne mogu da ih sacuvam jer su sve demo verzije :oklagija

pozzz,

cubica :?
Zadnja izmena: cubica, dana 25 Feb 2009, 08:56, ukupno menjano 1 put.
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Recovery NTFS data....

Post napisao chellawy » 22 Feb 2009, 21:35

cubi
je si li probao getdataback for ntfs v3.3 ?
ako nisi probaj , ako ne ....
imas ovde svega

Kod: Označi sve

http://www.softpedia.com/get/System/Back-Up-and-Recovery/
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
simoni
_
_
Postovi: 32
Pridružen: 20 Dec 2007, 14:23
Location: Srbija
Specialty: computers
Lokacija: Novi Bečej

Re: Recovery NTFS data....

Post napisao simoni » 22 Feb 2009, 21:59

Probaj sa ovim.

R-Studio 4.0

Ako na drugom kompu ploča i Win vidi HD (makar kao praznog ili oštećenog) trebalo bi da radi. Ponekad izvuče 100% podataka.ostalo ide na PM

edit by chellawy
Prilog
rsd_en_4.zip
(5.34 MiB) Preuzeto 52 puta.
Čika Pišta, pokušava al` ne popravi ništa

Avatar
skyline-GTR
gx
gx
Postovi: 1369
Pridružen: 26 Avg 2006, 22:26
Location: Bosna i Hercegovina
Contact person: Ibrahim
Lokacija: Bosanska Krupa

Re: Recovery NTFS data....

Post napisao skyline-GTR » 22 Feb 2009, 23:12

sa get data back ja sam vratio svih 100% podataka jedini problem kad naidje na bad sector pocne da steka i moras sacekati nakon cega mi iskljuci hdd (sataII) moram onda reset pa sam pisao odakle dokle su bad sectori da sam na kraju manualno upisivao sectore sve u svemu sve sam izvukao i program je extreman

pozz...

P.S.

u pp ti je sve ;)
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3650
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Recovery NTFS data....

Post napisao cubica » 23 Feb 2009, 18:19

Hvala momcovi, dobio sam puno materijala i ideja...jedino sam slab sa vremenom ali HDD cuvam za ''cupanje'' podataka i nisam ni bajt upisao na njega da bude sigurnije. Neke programcice sam vec probao ali su davali nenormalna vremena za recovery podataka, neki se kocili, neki pucali...videcemo.
I da nista i ne izvadim od podataka, prezadovoljan sam sa vama i vasom pomoci..i to mi mnogo znaci :pivopije:
Javljam se sta sam pocinio.

hvala vam jos jednom,

cubica-baxuz No 1 :mrgreen:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3650
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Recovery NTFS data....

Post napisao cubica » 23 Feb 2009, 23:05

Evo me...stigao sam malo u pauzi da radnem..situacija je, za sada, sto bi rekli ''mrka kapa'' bilo koji od file recovery aplikacija da pustim na osteceni HDD cita root-u odlicno do nekih 78% a onda katastrofa, non-stop I/O error reading iz dva puta pa predje na sledeci sektor i tako do kraja (nekih 40Gb)...
R-studio, GetDataBack, DiskDoctor...svi se slicno ponasaju, sad je na njemu R-studio i posle silnih gresaka u citanju radim recovery samo fajlova sa desktopa (cisto za probu)...non-stop ima I/O gresku u citanju i za sada na desktopu dobijam samo cistu rutu sa folderima ali bez fajlova (0 bytes) cak ih i nema, samo prazni folderi...
Otprilike od programcica nista, sutra cu da se ojacam sa RAMom(imam samo 256Mb) a treba mi barem 300 da pokrenem ActiveBootDisk (win edition) ili na samom kraju da se natakarim sa Knopiksom, Ubuntu ..ili vec nekim Linuxom.
Dakle, ovde je problem ''pucaljka'' cubica profila i verujem da je sad tesko tek tako zaleteti u ovaj profil i nakupiti fajlove jer je izgleda ziv deo Win-a za autorizaciju pristupa i ne da da se skine ista bez regularnog pokretanja profila...bar mi se tako cini. Mozda bi trebalo da pucam na tu stranu...mada mi i nije bas najjasnije...da mrtvom winXp-u podmecem lazni pass..ne znam vise ni sam..
Videcemo, sutra nastavljam popodne, mada su mi TVi u servisu do plafona :mrgreen:
Evo R-studio u prilogu kako izgleda.....

GetCubicaData :shock:
Prilog
r-studio.JPG
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
skyline-GTR
gx
gx
Postovi: 1369
Pridružen: 26 Avg 2006, 22:26
Location: Bosna i Hercegovina
Contact person: Ibrahim
Lokacija: Bosanska Krupa

Re: Recovery NTFS data....

Post napisao skyline-GTR » 23 Feb 2009, 23:11

ajd dok si tu udji na msn objasnit cu ti korak po korak ako tako neodradis ja cu doci da ti pocupam podatke iz hdd :mrgreen:
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3650
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Recovery NTFS data....(RESENO)

Post napisao cubica » 25 Feb 2009, 09:23

Problem resen sa Knoppix-om v4.0. Nije se mnogo bunio sto imam samo 256 RAMa, sve ih je lepo iskoristio, particije i fajlove je video kao na dlanu i ''ladnjaka'' preneo fajlove na stick i mrezni server. Kako sam ga podesio da se vidim na mrezi...to me ne pitajte, ni sad nisam siguran sta sam tacno uradio :mrgreen:
Spaseno je skoro 100%, samo dva fajla koja su u tom momentu bila otvorena su mi promakla...jedan .cdr Corel je sacuvan do momenta zadnjeg internog bekapa a jedan .doc Word je nestao skroz.
Inace, Linux je strava!!!! Koliko servisa, aplikacija, namenskih, klasicnih...neverovatno :shock: ...malo sam se razocarao koliko je dobar a koliko ga malo koristimo i poznajemo.

Jos jednom, HVALA SVIMA NA POMOCI!!!! Sta bih ja bez vas :pivopije:

pozzz,

cubica :lala:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
cacko85
gx
gx
Postovi: 1724
Pridružen: 03 Dec 2008, 17:51
Location: Macedonia
Contact person: Slavche
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Sveti Nikole
Kontakt:

Re: Recovery NTFS data....(RESENO)

Post napisao cacko85 » 25 Feb 2009, 14:40

:tooo:
Rekao sam ti da Linux je zakon :mrgreen:
I ja sam imao problem sa jednum HDD koi musterija je zeznuo particie sa partition magic pa system ni je hteo butivati a ni jedno Boot CD koe ga imam za Recovery a gi ima 5-6 sigurno ni je hteo da preponaje particije edostavmno kada trazi sve zamrzne i mora reset, i ja ondak so BACKTRACK 3 ili Ubuntu sam bootuvao PC i sve je vrateno.
Jedna stvar je sta ni nemamo veze da radio u Linux a za neki stvari je bolji.
A za to sta si rekao da mrezno konfiguriranje je zajebano potpuno se slazem i ja neznam kako sam to uradio lolzi
:pivopije:

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Recovery NTFS data....(RESENO)

Post napisao kisko » 13 Apr 2009, 22:44

heh,jedno pitanjce :?: dali se moze nesto iscupati od podataka sa "stradalog" HDD,naime nov HDD,750GB star nedelju dana razleteo se u paramparcad,samo se cuje cangrrrrr,cangrrrrrrrr :mrgreen: ,iz biosa se HDD vise nevidi ....dal postoji neki nacin da se cupaju podaci sa njega(okko 400GB)
Zadnja izmena: kisko, dana 14 Apr 2009, 01:16, ukupno menjano 1 put.
uvek ima nesto interesantno

Avatar
skyline-GTR
gx
gx
Postovi: 1369
Pridružen: 26 Avg 2006, 22:26
Location: Bosna i Hercegovina
Contact person: Ibrahim
Lokacija: Bosanska Krupa

Re: Recovery NTFS data....(RESENO)

Post napisao skyline-GTR » 13 Apr 2009, 22:59

ako se nevidi iz biosa bojim se da je flesh puko u njemu da ga prvo nebi trebao da prefleshas??koja marka da nije SEAGATE ko moj bem li je...
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Recovery NTFS data....(RESENO)

Post napisao kisko » 13 Apr 2009, 23:26

Nije,vec HITACHI,zamenjen za novi no valjalo bi pocupat podatke ako je moguce.Na pitanje sta mu je i koji su bolji bas ovi sto su distributeri pokazase listu za proteklih godinu dana,vraceno 10 hitachi,40quantum,170seagate.... (naravno to je naspram nekoliko hiljada prodatih):shock: i svi sa slicnim simptomima jednostavno se razlete :m: Jednostavno nemoz biti siguran u njih,kad ce se to desiti a kojeg proizvodjaca ,pa sve mu ga isto,nema pouzdanih...cak je on odradio bekap na novog i odlozio za vracanje podataka(kao sigurica) i prvi put kad je radio bekap cangrrrrrrrrr :oklagija ....
A kod ovog se otkacio citac pa seta li seta ili mu se raspao lezaj lolzi ,changlja u njemu ko u konzervi :m: ....sumnjam da mu se flash tako glasno cuje :mrgreen:
uvek ima nesto interesantno

Avatar
skyline-GTR
gx
gx
Postovi: 1369
Pridružen: 26 Avg 2006, 22:26
Location: Bosna i Hercegovina
Contact person: Ibrahim
Lokacija: Bosanska Krupa

Re: Recovery NTFS data....(RESENO)

Post napisao skyline-GTR » 14 Apr 2009, 00:59

taj osjecaj ko da orahe melje lolzi to je nesto drugo ma mislio sam sto ga bios neprepoznaje zbog tog sam rekao
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

Odgovori

Natrag na “Windows - softverski problemi”