moze li HDD sata2 na ASUS A7V400-MX SE

Kućni računari i sve moguće komponente koje se vezuju na njih. Gedžeti i sve slično.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
misic021
_
_
Postovi: 6
Pridružen: 18 Jul 2009, 17:10
Location: Novi Sad

moze li HDD sata2 na ASUS A7V400-MX SE

Post napisao misic021 » 17 Feb 2010, 18:20

Pozdrav.
Imao sam u racunaru HDD Maxtor 80 GB ,ATA, koji se pokvario,E sad,ploca je ASUS A7V400-MX SE i na ploci se nalaze konektori i za SATA1 I SATA2 HDD , a i u knjizici za maticnu plocu pise da podrzava SATA1 i SATA2. Da li je to i u praksi tako, ne bih zeleo da kupim SATA2 HDD pa da ne mogu da ga koristim a ni da ga vratim.Neke neformalne informacije koje su dosle do mene kazu da to u praksi bas i ne funkcionise uvek, ali nije bilo nigde decidno reci bas za ovu plocu.Ima li neko konkretna iskustva za ovu plocu i ovu problematiku.

Hvala

Avatar
cacko85
gx
gx
Postovi: 1723
Pridružen: 03 Dec 2008, 17:51
Location: Macedonia
Contact person: Slavche
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Sveti Nikole
Kontakt:

Re: moze li HDD sata2 na ASUS A7V400-MX SE

Post napisao cacko85 » 17 Feb 2010, 20:24

Pa ako pishe u knige da podrzava sigurno da moze.
Imash sve na stranu na ASUS.
Skini novi User Manual od oficijalne strane i opet dobro procitaj.

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 606
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: moze li HDD sata2 na ASUS A7V400-MX SE

Post napisao Kobac » 18 Feb 2010, 08:43

Zavisi od vise cinilaca pocev od samog diska pa nadalje.
Ja sam recimo uzeo sada samsung od 500G i stavio ga na moj racunar sa nforce2 chipsetom koji podrzava samo sata1 i radi savrseno.
Jedini problem je sto sata disk ne moze da bude primarni vec moras da imas pata ali to je zato sto ze podrska za sata izvedena malo drugacije nego kod novijih ploca (to su prvi sata uredjaji) pa se sata diskovi ni ne vide u BIOSu.
Sa obzirom da tvoja ploca podrzava i sata1 i sata2 ne vidim zasto bi imao bilo kakav problem.

Avatar
tanebosev
___
___
Postovi: 295
Pridružen: 15 Jul 2008, 16:24
Location: Makedonija
Contact person: Tane
Phone number: 0038932443721
Lokacija: Sveti Nikole

Re: moze li HDD sata2 na ASUS A7V400-MX SE

Post napisao tanebosev » 18 Feb 2010, 16:23

http://support.asus.com/download/download.aspx
na ovaj link imash manual za tvoju plochu.
slot za procesor ti je SocketA(462)
Tane

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: moze li HDD sata2 na ASUS A7V400-MX SE

Post napisao SaleSk » 20 Feb 2010, 16:28

Kobac je napisao:Jedini problem je sto sata disk ne moze da bude primarni vec moras da imas pata ali to je zato sto ze podrska za sata izvedena malo drugacije nego kod novijih ploca (to su prvi sata uredjaji) pa se sata diskovi ni ne vide u BIOSu.
Ovo nema veze...Problem je kod tebe 99% jer imas stari bios...Ili ti je ploca pokvarena, ili varijanta je da ogranicis hard disk sa dzamperima da radi na 150 a ne na 300 mbps, i zadnje da koristis napajanje sa originalnim sata prikljuchcima , a ne sa +5 i +12v...originalni sata konektori imaju i +3v na konektoru za napajanje... :pivopije:
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Odgovori

Natrag na “Desktop Računari”