Leadtek 7800 gt problem

Kućni računari i sve moguće komponente koje se vezuju na njih. Gedžeti i sve slično.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
ahim
_
_
Postovi: 198
Pridružen: 18 Dec 2008, 10:09
Location: Novi Sad

Leadtek 7800 gt problem

Post napisao ahim » 19 svi 2013, 12:46

Kupio sam polovnu,garantovanu ispravnu grafiku koja se ponasa na sledeci nacin:Kada upalim komp on zavrti ventilatore (sve) dva puta ,stane i tek treci puta dize sistem.Posle radi normalno.Kada se restartuje podigne sistem odmah.Nema pistanja niti bilo sta sto ukazuje na problem hardvera.Kuler na grafici se vrti odlicno (ima dve zice).Mernjao saM napajanje,isto se desava.Cim ubacim drugu grafiku (8600gts) sve se ponasa normalno.Mozda je neko imao nesto slicno i zna o cemu se radi.Inace temperatura grafike normalna,slika normalna :oklagija

Avatar
MbyLegend
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 13 Okt 2012, 22:26
Location: Bijeljina
Contact person: Milan
Specialty: computers
Lokacija: Bijeljina

Re: Leadtek 7800 gt problem

Post napisao MbyLegend » 19 svi 2013, 23:27

Pokusaj resetovati BIOS na fabricka podesavanja pa onda probaj. Kada si mijenjao napajanje jesi li pokusao sa jacim ili sa istim ? Imas li na grafickoj konektor za dodatno napajanje ? Koja maticna ti je u pitanju ? Jeli ti izbacuje ista na ekran dok se restartuje prije dizanja sistema ?
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

ahim
_
_
Postovi: 198
Pridružen: 18 Dec 2008, 10:09
Location: Novi Sad

Re: Leadtek 7800 gt problem

Post napisao ahim » 20 svi 2013, 13:09

Bios sam restartovao tako sto sam vadio bateriju i nije dalo rezultata,napajanje koje sam stavljao je bilo 420w chieftec,neznatno slabije ali se ponasalo isto.Ima konektor 6-pinski,njega sam povezao.Pre sadasnje graficke imao sam na toj konfiguraciji MSI7800gts i ona je radila sasvim normalno.Primetio sam kada podizem sistem (kada pokusava) na monitoru nema uobicajenih oznaka graficke kartice (tip,memorija i sl),nema nista na ekranu i cini mi se da kuler od procesora se tada vrti max. brzinom a kada podigne sistem radi normalno.Ploca je MSI g41m-p26 :oklagija

Avatar
MbyLegend
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 13 Okt 2012, 22:26
Location: Bijeljina
Contact person: Milan
Specialty: computers
Lokacija: Bijeljina

Re: Leadtek 7800 gt problem

Post napisao MbyLegend » 20 svi 2013, 20:34

Bios mozes restartovati na dva nacina,

1. Jedan ti je da restartujes preko jumper-a koji ti se vjerovatno nalazi negdje u neposrednoj blizini baterije. Pored jumper-a imaces oznaku 1-2 Normal i 2-3 Clear CMOS ili obrnuto. Uglavnom vidjeces gdje je spojen i onda samo skines jumper i prespojis pinove da ide na Clear cmos. Pritisni POWER dugme na kucistu,komp nece upaliti. Opet ugasi i vrati na Normal i upali komp. Ako si resetovao BIOS trazice ti da ponovo podesis datum i vrijeme u BIOS-u.

2. Drugi nacin ti je da izvadis bateriju kao sto si rekao da si radio,s tim sto Prvo izvadis napojni kabal iz napojne (DIN kabal),izvadis bateriju i zatim pritisnes POWER dugme da bi ispraznio zaostali elektricitet sa ploce,a mozes i da cekas 15-20 minuta dok se isprazni ploca. Vrati bateriju,vrati kabal u napojnu i pali komp. Kao i u prvom slucaju ako si resetovao BIOS trazice ti ponovno podesavanje vremena i datuma.

Toliko o resetu BIOS-a. Tesko je ovako "online" predpostaviti sta je u pitanju. Ne znam jesi li kada pokusavao overclock-ing pa da imas neka podesavanja u BIOS-u koja ti se ne slazu sa trenutnom karticom. U svakom slucaju resetovanjem vracas ga na fabricka podesavanja. Ne znam koliko si vjest da uradis update. Ako nisi nikada radio ne savjetujem ti jer mozes da onesposobis plocu da ti ikako radi,bar dok ga u servis ne odneses. :roll:
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

ahim
_
_
Postovi: 198
Pridružen: 18 Dec 2008, 10:09
Location: Novi Sad

Re: Leadtek 7800 gt problem

Post napisao ahim » 20 svi 2013, 21:20

Odradicu ponovo reset biosa,mada mislim da je vec resetovan jer je trazio nesto u smislu ucitavanja optimalnih parametara,takodje cu probati grafiku i u drugom kompu cim uhvatim vremena jer moram menjati i napajanje da stavim sa 6-pinskim konektorom.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Desktop Računari”