hp g5000 ne startuje windows

Kućni računari i sve moguće komponente koje se vezuju na njih. Gedžeti i sve slično.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

hp g5000 ne startuje windows

Post napisao alexb » 29 svi 2015, 16:12

Nedavno sam kupio polovni dobro ocuvan desktop racunar HP G 5000,kompletno hp sa N-vidia geforce grafickom posebno.Kada smo ga probali sve je radilo ok,ima instaliran legalni win7 home premium.Sada se nakon dve nedelje od kako sam ga kupio pojavio problem kada ukljicim kom. na monitoru pokazuje signal kao da nema signala.Prijatelj koji mi odrzava kompjuter je probao sa CMOS resetovanjem na ploci i nakon toga je startovao normalno.Medjutim isti problem je poceo da se javlja opet pa sam to CMOS reset opet uradio sam i opet je radio normalno.Kada sam ga kupio bilo je prikazano kao da je kompjuter bio u radu svega 39 dana i nekoliko sati,sto znaci da nije puno radio.Pokusao sam da sa malware antimalware skenrm i ocistim ono sto je nadjeno kao inficirano ali mislim da se opet isti problem desava.Da li moze da bude problem da je baterija oslabela i treba da se zameni,mada vreme pokazuje tacno.Nisam siguran da li je hard disk original konfiguracija jer je 160gb.Po specifikaciji HP za ovaj kompjuter vidim da je procesor odgovarajuci i ploca a za hard disk pise da je od 1tb.Da li moze da je prethodni vlasnik skinuo taj hard za svoj drugi kompjuter a ugradio ovaj od 160gb ali mozda nije dobro prepoznat u biosu.Cudno je da je desetak dana radio sasvim normalno i ovo se juce desilo odjednom.Menjao sam i kablove od monitora do kompjutera ali isto,samo kada resetujemo CMOS onda startuje normalno.Mozda neko moze da da neku sugestiju sta bi moglo da bude ili da preduzmem nesto jer nije normalno da ga ovako stalno resetujem.

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Re: hp g5000 ne startuje windows

Post napisao spagagz » 29 svi 2015, 20:34

Izvadi grafiku i probaj sa njegovom integrisanom.

alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

Re: hp g5000 ne startuje windows,reseno

Post napisao alexb » 01 Jun 2015, 17:06

izvrsio sam sa mojim prijateljem scmos reset i onda je startovao windows ali sam morao posle toga da skeniram sa antivirusnim programom i ocistim fajlove od virusa,izgleda da su oni krivi,za sada radi normalno tako da je za sda problem resen.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Desktop Računari”