UPS APC Back ups CS 500VA poludeo

Kućni računari i sve moguće komponente koje se vezuju na njih. Gedžeti i sve slično.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
reb0rn
_
_
Postovi: 12
Pridružen: 24 Avg 2007, 14:18

UPS APC Back ups CS 500VA poludeo

Post napisao reb0rn » 20 Jun 2008, 13:07

U zadnje vreme poceo je da ludi...., star je 5 godina sa novom baterijom (1.5 god) sve OK radi dok od jednom iz cista mira se ne prebaci na bateriju tu drzi jedno 10 sekundi i onda pocne da skljoca ko lud (prebacuje relej) ali na izlazu kako skljoca tako pali gasi napon i to jako velikom brzinom 10-15 puta u jednoj sekundi...
Dok se to desava probao sam da mi iskljucim dovod struje, potrosace ali on i dalje skljoca dok ga ne ugasim
Ako ga ugasim/upalim uredno odradadi test baterije i odma krene opet da skljoca...
Jedini nacin da ga vratim u normalu je da mu ugasim dovod struje na 10-20 sekundi kada se otprilike cuje nesto kao praznjenje i posle toga ako ga upalim sve radi normalno, znaci lepo prebacuje na beteriju i nazad, drzi kuciste i tft ~10min... i sve to tako radi OK jedno 2-3 dana dok se opet ne desi isti slucaj da iz cista mira prebaci na bateriju i posle 10 sekundi krene da skljoca i pali gasi komp...

Otvorio sam ga ali nevidim ikakva ostecenja, ima par kondenzatora na koje sumnjam ali i oni na oko izgledaju ok, trebalo bi da pozovem druga elektronicara da pogleda ali tesko da ista od kondenzatora moze i proverit jer se UPS sada ponasa 100% normalno (dok ne otkaci)

Kvar po meni definitivno ima nesto sa praznjenjem koje se cuje kad mu ugasis dovod struje i sam UPS ali to praznjenje su culo i kad je bio nov tako da verovatno i treba to da se desi..

PS: neke seme sam nasao na internetu ali to ostavljam drugu da pogleda kad dodje...

Avatar
majstordaca
_
_
Postovi: 78
Pridružen: 17 Avg 2007, 02:52
Location: Srpska Crnja
Specialty: tv-multimedia

Re: UPS APC Back ups CS 500VA poludeo

Post napisao majstordaca » 20 Jun 2008, 23:11

Vidim da me cekas docu sad imam dosta posla
Moguce da su elektroliti otisli ali nije sigurno dok ne vidim !

Mozda ce ti neko od kolega ovde na forumu nesto pomoci

Pozdrav :yeah:

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5346
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: UPS APC Back ups CS 500VA poludeo

Post napisao buzdumra » 20 Jun 2008, 23:42

majstor daco provjeri i releje :pivopije:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

reb0rn
_
_
Postovi: 12
Pridružen: 24 Avg 2007, 14:18

Re: UPS APC Back ups CS 500VA poludeo

Post napisao reb0rn » 22 Jun 2008, 21:29

jos malo sam ga testirao pomocu sijalice (80w) i kad nije nista prikaceno na njega... ako mu iskljucim dovod struje drzi na bateriji 40sekindi (isto i ako je opterecen i ako nije) i ugasi se (dok je baterija puna) posle par zezanja tako opet je poceo da skljoca
merio sam unimerom koliki mu je izlaz struje u mrezi je bilo 208V a kad predje na bateriju padne na 170V mada neznam jel unimer moze tacno da izmeri kad je na bateriji..?

sad sam ga ostavio samog da napuni bateriju ali je opet posle 1 sata posandrcao presao na beteriju 10tak sekundi i ugasio se... bez skljocanja

PS: citao sam malo po APC forumu na bateriji kad je izlaz od 170V to je ok, jer unimer nemeri tacno jer nije cist sinusoid...

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5346
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: UPS APC Back ups CS 500VA poludeo

Post napisao buzdumra » 23 Jun 2008, 23:42

e to zavisi od unimera (volt metra) kako meri te kockaste kockice :shock: ima unimera koji kazu imas toliko kockica :pivopije:
koliko love toliko ti je prazan dzep :dmzs:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Desktop Računari”