Pentium III info

Kućni računari i sve moguće komponente koje se vezuju na njih. Gedžeti i sve slično.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Pentium III info

Post napisao milan » 31 Jan 2009, 15:19

Moj racunar. poceo da radi na grejanje,kao stari Korejanski TV.Kada se ugreje radi bez problema, znaci nekoliko puta se
mora pokretati dok se neugreju elkosi na maticnoj ploci, koji su i vizuelno bili naduvani.Napajanje promenjeno pre par
meseci.Zadnjih nekoliko dana poceo sam da se gasi kada se ugreje.Komsija Goran pritekao u pomoc i zamenio mi
elkose 1500MF 6.3v na maticnoj ploci i komp radi bez problema.Zasto ovo pisem?
Nekoliko meseci DVD pisac nece da ocitava DVD na njemu a CD hoce,a reze normalno i CD i DVD .Proban rezac na drugom
kompu sve radi normalno.Drugi rezac proban na kompu opet isto, sve radi a necita samo DVD izbaci poruku da je prazan CD.
Kada su elkosi promenjeni sve radi normalno, odnosno cita i pise i CD i DVD.
Svi koji su bili konsultovani radi pomoci da rezac radi kako treba, ukazivali su da nije u redu nesto sa softverom ali nisu
imali resenje problema.Ostalo je da se instalira novi operativni sistem kojim bi se resio problem.
Hvala jos jednom Goranu.

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Pentium III info

Post napisao Ribery » 05 Feb 2009, 21:54

Posto se radi o pentium III racunaru tu su elektroliti dosta suvi a i sam si rekao da su u napajanju neki bili naduvani. Sto se tice rezaca evo kojim redosledom bi ja isao: Prvo sto bi uradio stavio bi drugi ispravan da probam i naravno on bi se isto ponasao. Druga stavka, instalirao bi novi Windows pa ako bi se racunar i onda isto ponasao zamenio bi maticnu plocu jer je dosta stara ili bi zamenio sve elektrolite na maticnoj ploci posto to radim bukvalno na svakom uredjaju koji popravljam. U svakom slucaju resio bi taj problem. Racunari se mnogo lakse servisiraju od TV-a jer uvek imas rezervne delove i rezervnih varijanti zar ne :lala: ?
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Desktop Računari”