Laptop Fujitsu/Simens Amilo nedize sistem

Sve varijante prenosnih računara.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
mladan
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 26 svi 2010, 11:21
Location: novi grad rs bih

Laptop Fujitsu/Simens Amilo nedize sistem

Post napisao mladan » 15 Jul 2010, 13:06

kada hocu da upalim racunar ispise na displeju ime firme pa informacije iz biosa i kada treba da pocne dizati sistem na ekranu nema nicega tako samo tamno probao sam uraditi repair xp-a ali nepomaze molim za savijet na racunaru imam "licencirani" progrm autodijagnostike tako da nesmijem formatirati hdd pomoc,pomoc hvala aaaaaaaaaa.........
Zadnja izmena: mladan, dana 15 Jul 2010, 13:38, ukupno menjano 2 puta.

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: laptop fujitsu simens amilo nedize sistem

Post napisao rubin_miki » 15 Jul 2010, 13:20

koji licencirani program imas?
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

mladan
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 26 svi 2010, 11:21
Location: novi grad rs bih

Re: Laptop Fujitsu/Simens Amilo nedize sistem

Post napisao mladan » 15 Jul 2010, 13:40

ELM327 SKANMASTER 1.7
Univerzalna dijagnostika motora za sve proizvođače vozila od 2000 - 2008. godine.
autodijagnostikaeu@gmail.com

rrpisti
_
_
Postovi: 75
Pridružen: 04 Okt 2008, 18:58
Location: ADA-Mol

Re: Laptop Fujitsu/Simens Amilo nedize sistem

Post napisao rrpisti » 15 Jul 2010, 21:43

Pokusao si repair-XP, da li ti to znaci instalacija u modi osvezenja sistema? Da li je instalaciju odradio do kraja ili je bilo neke greske? Ako je instal uradjeno do kraja a nista ne pomaze znaci da ti sistem "vidi" HDD. Verovatno ti je ostecen boot sektor. Najpre napravi ghost image sa sistema za svaki slucaj, mada ne bi smelo da dodje do problema.Ako je uradjeno ubacis instalacioni disk XP-a i kada te pita zelis li da instaliras ili popravis sitem ti izaberi "R" (repair). Pita te koji sistem zelis popraviti, ako imas samo jedan upises "1" pita za admin i pasword ako imas upises i ubaci ti konzolu u DOS-u. Upises naredbu FIXMBR pritisnes enter zatim upises FIXBOOT opet enter.Ovim postupkom si upisao osnovni master boot rekord i uputstvo da butuje sistem sa prvog hard diska i prve particije.Ako imas multi boot sistem ili ti nije sistem na prvoj particiji prvo pisi da malo drugacije pristupimo.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Laptop Fujitsu/Simens Amilo nedize sistem

Post napisao fanzo » 16 Jul 2010, 00:27

da dodam .. i ako imaš i ako nemaš pass na OS uvek će ti ga zatražiti .. pa stoga ako ga nije bilo ostaviš prazno i teraš dalje sa repair.
Od 10-tak puta na raznim pc repair mi je uspeo samo jednom... baš sam se čudio .. baš
Pre nego počneš da radiš bilo šta poslušaj pređašnji savet i napravi kopiju particije/diska kako bi kasnije mogao sve da vratiš u pređašnje neispravno stanje.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

mladan
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 26 svi 2010, 11:21
Location: novi grad rs bih

Re: Laptop Fujitsu/Simens Amilo nedize sistem

Post napisao mladan » 18 Jul 2010, 22:12

Spasio sam podatke sa bart pe onda sam ipak morao da formatiram c particiju i digao xp.Hvala na savjetima. :tooo:

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Laptop Fujitsu/Simens Amilo nedize sistem

Post napisao kisko » 18 Jul 2010, 22:52

mladan je napisao:Spasio sam podatke sa bart pe onda sam ipak morao da formatiram c particiju i digao xp.Hvala na savjetima. :tooo:
:tooo:
BartPE i Mini PE su mi dosta puta skratili muke
uvek ima nesto interesantno

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Prenosni računari”