Laptop problem

Sve varijante prenosnih računara.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao bokin021 » 20 Nov 2013, 11:17

Cim nadjem bacam se ponovo u posao i naravno javljam .. :pivopije:

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3137
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Laptop problem

Post napisao miodrag popovic » 20 Nov 2013, 16:46

Kada "kad ubacim usb flash u port" radi dobro.
Probaj ubaciti bilo sta u USB port,recimo kabl od stampaca [bez stampaca] ili od fotoaparata [bez fotoaparata],sto rece kolega mozda je samo mehanicki problem,cak iako si menjao USB port.Da li samo ubacivanje na neki nacin krivi USB port pa razmakne potencijalni kratak spoj mozda u okolini porta
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao bokin021 » 20 Nov 2013, 20:30

Sva tri porta imaju istu pricu ,a druga dva su paralerno od prvog ..Sto znaci ta mogucnost otpada..Nasao sam sb pa cu da odradim i vidim kako ce se ponasati..Da ,prazan kabl kad stavim jednako kao da ga i nema..

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao bokin021 » 22 Nov 2013, 12:06

Nisam uspeo da nadjem isti south bridge ,pa cu neko vreme da sacekam sa radom ,posto ce mi prijtelj nabaviti ,ali primetio sam da mi je kamera i touch pad zablokirali odnosno ne rade..Verovatno je uzrok kamera ,posto kad sam je prikopcao na slot tog momenta mis je zablokirao i ne radi.Uff..Gledao sam napone na kamerici ,5v ..Ne znam sta dalje ,da li je uzrok south bridge koji je delimicno nastradao ili nesto dalje. :oklagija

fproduction
_
_
Postovi: 112
Pridružen: 28 Apr 2011, 08:38
Location: Pozarevac
Contact person: Frenki
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao fproduction » 22 Nov 2013, 16:17

Pomenuću ti nešto što već znaš pa nemoj da se ljutiš, da smatram nepotrebnim ne bih žvalavio u prazno. Kada kvar na uredjaju nije očigledan već mogući uzrok tražimo na osnovu pretpostavki, u tvojoj situaciji sumnja na SB, onda nam jedino preostaje metoda provere ispravnosti i eliminacije prisutnih komponenti koje idu preko SB-a, pa tek kada se konstatuje njihova ispravnost prelazimo na kuglanje ili zamenu. Sada imamo novi momenat sa kamerom, ona je priključena takodje preko USB HUB kontrolera, proveri da li rade USB-i sa isključenom kamerom, a na njoj nemoj za sada ništa da preduzimaš sem isključenja. Bilo koja neispravnost na perifernim komponentama koje sam ti nabrojao, računajući i kameru koju sam zaboravio, može da utiče na normalan rad SB-a. Na tvom mestu prvo bih servisirao i testirao elektroniku harda, čak i da je potpuno ispravna posle toliko vremena zahteva malo dorade da bi to stanje i zadržala. Razlog za to je što loš transfer izmedju glava i bafera je jedan od uzroka plavog ekrana, a takodje ako je neispravna na združenom ATA-USB HUB kontroleru može da ometa rad USB-a. Iz Biosa, prema raspoloživim komandama i u kojim grupama su rasporedjene, može da se zaključi da li se radi o zasebnom, ili združenom kontroleru, jer predhodno što sam naveo ne važi ako su zasebni. Prostije metode su da zakačiš provereno ispravan hard pa proveriš rad USB-a, ili ubaciš samo butabilan fleš pa podigneš mini sistem. U obe situacije ukloni sve suvišno, a obavezno kameru, tastaturu i tač pad, a priključi samo eksternu tastaturu preko USB-a da bi mogao da pristupiš komandama. Da ne razglabamo sada u kojim situacijama će fleš i tastatura da funkcionišu jer eliminišemo moguće uzroke i proveravamo pristup USB HUB-u.

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao bokin021 » 22 Nov 2013, 17:16

100% ispravan file

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao bokin021 » 22 Nov 2013, 18:21

Sve sto ste naveli sam odradio,prvo sto sam uradio je bila zamena hdd ,e sad posto sam zadrzao stari SB ,primetio sam da se nenormalno greje u veoma kratkom inervalu ,pa sam ga jos jednom preguglao misleci da je doslo do spoja ali se isto ponasa ,sto definitno navodi da je sb otisao u vecna lovista,..

fproduction
_
_
Postovi: 112
Pridružen: 28 Apr 2011, 08:38
Location: Pozarevac
Contact person: Frenki
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao fproduction » 22 Nov 2013, 21:14

Onda ostavi ovde oznaku, mozda ga neko ima a nije mu preko potreban kao tebi.

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao bokin021 » 22 Nov 2013, 21:28

Ovo je taj famozni sb..Ima ga dosta MB ,ako ga ne uspem pronaci valjda ce neko da se nadje :tooo:
Prilog
100-NEW-INTEL-font-b-NH82801GBM-b-font-font-b-SL8YB-b-font-BGA-South-bridge.jpg_220x220.jpg
100-NEW-INTEL-font-b-NH82801GBM-b-font-font-b-SL8YB-b-font-BGA-South-bridge.jpg_220x220.jpg (19.75 KiB) Pregledano 2981 put.

fproduction
_
_
Postovi: 112
Pridružen: 28 Apr 2011, 08:38
Location: Pozarevac
Contact person: Frenki
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao fproduction » 22 Nov 2013, 21:56

Upravio sam proverio kod sebe i imam ga u raznoraznim verzijama, a i u ovoj u kojoj tebi treba. Ispravnost ćeš ti da proveriš kad ga ugradiš, jer su to ploče koje sam otkupio sa neizvesnim kvarovima. Do ponedeljka ću da ga skinem, a ti mi ostavi adresu na pp pa ti šaljem brzom poštom.

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao bokin021 » 22 Nov 2013, 22:05

Ma nema potrebe da se cimate ,za dva dana ce drug da mi da, ima ih i on..U svakom slucaju zahvaljujem na kolegijalnosti.. :pivopije:
Ako neki drugi gpu zaskripi a je ne mogu da nadjem ,javljam se ,a i vi takodje ako sto zatreba.. :tooo: Ne poznajem vas ali vidim da ste veoma dobar clan ovog foruma.Svaku pohvalu zasluzejete .

fproduction
_
_
Postovi: 112
Pridružen: 28 Apr 2011, 08:38
Location: Pozarevac
Contact person: Frenki
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao fproduction » 22 Nov 2013, 22:09

OK, onda javi rezultate kad odradiš :tooo:

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Laptop problem

Post napisao bokin021 » 22 Nov 2013, 22:10

Podrazumeva se.. :tooo:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Prenosni računari”