ACER ICONIATAB Tablet A2009(RESENO) 

Sve varijante prenosnih računara.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

ACER ICONIATAB Tablet A2009(RESENO)  *REŠENO*

Post napisao Borce Vasilev » 25 Avg 2015, 10:15

Na tabletu pojavi se logo ACER i konstantno se restartuje.Kao operativni sistem koristi Andorid 3.2 Honey Bomb.Kad pokusam da mu odradim Hard Reset staje ne
Erasing Cache before SD update
SD update cmd: recovery
--update_pacgake=SDCARD:update.zip
Booting recovery kernel image

to ukazuje da nema backup na andorida i da je nego obrisao valjda.E sada pokusao sam da ubacim novi Android koi sam skinuo sa neta.Stavio na SD Card ali nije pokrenuo.Onda sam smenio ime fajla u update.zip ali isto.Sad da ne treba da se SD CARD formatirati u neki odredeni FAT ili extFAT ili sl.Probao sam i preko USB flesh sa isti fajlom.Cak sam usb napravio i bootable ali nez efekta.Na netu u vezi ovog tableta ima samo upgrade fajlova za koi bi trebao imati operatini sistem Android da bi funkcionirao(ipak sam probao ali neuspesno).Ako je nko sreo slicni problem savjeti su dobrodojdeni :D
Zadnja izmena: Borce Vasilev, dana 05 Sep 2015, 11:55, ukupno menjano 1 put.
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

Avatar
MbyLegend
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 13 Okt 2012, 22:26
Location: Bijeljina
Contact person: Milan
Specialty: computers
Lokacija: Bijeljina

Re: ACER ICONIATAB Tablet A200

Post napisao MbyLegend » 25 Avg 2015, 20:29

Jesi li pokusao na ovaj nacin:
Download the OTA ICS update HERE
The file will be named Acer_A200_AV041.RV00RC00_AV041.zip, rename it to update.zip
Save it to a MicroSD card in the root (ie. don't save it in a folder)
Turn tab off
Hold the left volume button (the one with two dots) and the power button down until you see some white text in the top left corner.
Wait about 8-10 minutes. You'll see the Android with turning gear and a progress bar (which stalled several times, don't worry) followed by a white screen that says not to reboot or power off.
The device will reboot, tell you it's updating android, tell you it's updating your apps...
Ovo je standardan nacin i trebalo bi da radi. MicroSD kartica bi trebalo da je u FAT formatu.

Ostatak teksta je na ovom linku:

Kod: Označi sve

http://www.acertabletforum.com/forum/acer-a200-hacking/6090-how-update-root-install-recovery-install-rom-noobs-bricks-bulletproof.html
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Re: ACER ICONIATAB Tablet A200

Post napisao Borce Vasilev » 25 Avg 2015, 21:48

Pokusao sam menjao fajl menjao SD Card probao sa usb preko kompjutera sa RockChip 1.5 da mu dodam firmware probao sa backup.iso probao sa bootable usb.ili ne pogadzam onaj pravi fajl ili neznam sta ali idemo dalje mozda nadzemo nesto :D
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

fproduction
_
_
Postovi: 112
Pridružen: 28 Apr 2011, 08:38
Location: Pozarevac
Contact person: Frenki
Specialty: computers

Re: ACER ICONIATAB Tablet A200

Post napisao fproduction » 26 Avg 2015, 02:34

Odgledaj prvo ovaj klip. To je univerzalna metoda za resetovanje androida (Factory reset). Ako ovo ne upali onda primeni drugu metodu sa SD karticom.

Kod: Označi sve

https://www.youtube.com/watch?v=CHI3rHagSpM
Da dopunim samo Milana, format na SD kartici u FAT-u 32. Čini mi se da si pogrešan fajl skinuo. Ostaviću ti adresu za kernel source code za Android 3.2 HoneyComb (preinstalacija), Acer-ova preporuka za A200.

Kod: Označi sve

http://global-download.acer.com/GDFiles/Document/App.%20Guide/App.%20Guide_Acer_1.0_A_A.zip?acerid=634608251346295575&Step1=TABLET&Step2=ICONIA%20A&Step3=A200&OS=ALL&LC=en&BC=ACER&SC=EMEA_27#_ga=1.69213264.1334234252.1440525950
I samo da te upozorim, obe metode brišu korisnikove lične podatke i naknadno unete fajlove.

Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Re: ACER ICONIATAB Tablet A200

Post napisao Borce Vasilev » 26 Avg 2015, 17:54

ovo sve vise mi lici na hardware-ski problem
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: ACER ICONIATAB Tablet A200

Post napisao nike » 27 Avg 2015, 17:40

Kod: Označi sve

http://www.acertabletforum.com/forum/rescue-squad-guides/5168-how-perform-factory-reset.html
Set the rotation lock switch to UNLOCKED, then hold VOL UP, and hold the power button. When the tablet vibrates, release the power button, but hold the VOL UP key, then move the rotation switch back and forth until the words "Erasing Userdata" appear. If the red "Unrecoverable bootloader error" text appears, press and hold the power button until the system turns off.

Repeat this process (ensuring that the rotation lock switch is set to the UNLOCKED position before turning on the tablet each time) until the red text does not appear and instead "Erasing Cache" appears. It will take more than 10 times. For me, it took about 11 tries. Your mileage may vary.

NOTE: On your 4th or 5th try, you will likely be unable to get the "Erasing Userdata" message to appear, and the tablet will start trying to boot. If this happens, hold the power button and continue the cycle. This seems to be normal, and doesn't break anything.

When the "Erasing Cache" message appears, stop rebooting the tablet and let it go through it's process. It will reboot, then boot into Android. After about 2-3 minutes, you'll be greeted with the welcome screen, and then you're good to go from there on out.



Sa srećom! :arrow:
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

fproduction
_
_
Postovi: 112
Pridružen: 28 Apr 2011, 08:38
Location: Pozarevac
Contact person: Frenki
Specialty: computers

Re: ACER ICONIATAB Tablet A200

Post napisao fproduction » 28 Avg 2015, 11:19

Problem i jeste hardwerski ako ne može da započne, ili u potpunosti završi predložene radnje. U ovoj situaciji nema odziva iz memorije. Poželjno je da prelemiš memorijski čip.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: ACER ICONIATAB Tablet A200

Post napisao nike » 28 Avg 2015, 17:00

Dajte ljudi, odradimo sve šta je moguće,
pa onda proglasimo hardver mrtvim. Koliko ja vidim, problem je isti ili sličan kao i na ovom videu na Španjolskom jeziku. Opis na engleskom sam dao u citatu!
Nakon šta se i to proba, onda se može krenuti dalje u hardveraj!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Re: ACER ICONIATAB Tablet A200

Post napisao filka » 30 Avg 2015, 14:50

Ja uvek kad nesto neznam ili ne mogu da popravim---proglasim procesor za krivim :) I vidi cuda ododma mi je lakše na duši :mrgreen:
-će izginemo ki Mančester

Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Re: ACER ICONIATAB Tablet A200

Post napisao Borce Vasilev » 30 Avg 2015, 16:18

hahaha olaksacu si i ja kako sto je trglo..Nike jos nisam probao to sto si mi pratio ali sutra probamo i to.Ako i to ne upali onda dajem Filka :pivopije: :fanzo:
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Re: ACER ICONIATAB Tablet A200

Post napisao Borce Vasilev » 02 Sep 2015, 10:58

Dosao dan Nike da probam i to sto si ti postirao ali nema efekta.Mislim sad da nadzem neki flashtool i preko usb-a da bi probao da ga ucitam ako je uopce do software-a.Ili da nadzem gotovi backup file sa isti model pa da mu ucitam preko SD Card ako uopce i proradi
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: ACER ICONIATAB Tablet A200

Post napisao nike » 02 Sep 2015, 23:10

Koliko si puta ponovio proces? Jesi li izbacio SD karticu za vrijeme dok radiš hard reset?
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Re: ACER ICONIATAB Tablet A200

Post napisao Borce Vasilev » 03 Sep 2015, 08:54

E to nisam izbacio SD Card ... :( probacu i to
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Re: ACER ICONIATAB Tablet A200

Post napisao Borce Vasilev » 05 Sep 2015, 11:54

Probano i to ali bez efekta ali ono sto je dalo rezlutat je to da sam iskorisito EasyFlash Tool v.1 i da sam povezao Tablet sa CPU preko USB interface boot-irao sam ga sa power + VolPlus + lock-unlock-lock-unlock.Prethodno instalirao usb drivers za ACER A200 i downloadirao firmware startovao opciu pod br.3 and install Kernel Image restore.img .Tablet mi se isklucio i nakon 15 sek.uklucio i je izvadio unrecovable bootable error kao da nema OS.E onda sam stavio na SD card firmware i preimenovao fajl u update.zip i vidi ti ono pojavio se mali Android :D :D :D.Andorid se instalirao i tablet KONACNO je proradio.I da napomenem da sam to radio bez baterija jer samo tako mi je ulazio u fastboot sistem.Tako da To bi bilo to uglavno.Hvala na svima za pomoci.
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Re: ACER ICONIATAB Tablet A200

Post napisao Borce Vasilev » 05 Sep 2015, 11:59

filka je napisao:Ja uvek kad nesto neznam ili ne mogu da popravim---proglasim procesor za krivim :) I vidi cuda ododma mi je lakše na duši :mrgreen:
Filka ipak procesor prezivio i svakako mi je lakse na dusi a i pocasticu se sa jednu :pivopije: onako Subota malo relaksirano da prodze dan :D :D
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Prenosni računari”