Renault clio 3-ne uključuje radio ni displej 

problemi , kvarovi , autoradio aparati i auto ozvučenja

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Na ovom delu foruma ZABRANJENO JE:
-Postavljanje kalkulatora iz serijskog broja,
-Izracunavanje kodova iz serijskog broja,
-Objavljivanje dampova bez koda.
Sva ostala pitanja iz oblasti servisiranja ARK-a,CD-a su dozvoljena.

Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Renault clio 3-ne uključuje radio ni displej

Post napisao orion52 » 14 Mar 2019, 21:43

Renault clio 3 dci,2007.god.
Nedavno mi se desilo da se prilikom paljenja automobila nije uključio radio ni displej na kojem se prikazuju stanice i vanjska temperatura.U normalnoj
situaciji,uključuje se obadvoje već kod davanja kontakta ključem.Od poduzetih radnji,provjerio sam osigurač,ali on je ispravan.Dobio sam informaciju
da se i u motornom prostoru pokraj akumulatora nalaze osigurači,pa sam i njih provjerio,ali i oni su ispravni.Izvukao sam radio iz kućišta i vidio tri
konektora na njemu.Jedan je za napajanje i na njemu su tri žice u jednom redu.Crna(masa),crvena(+ pol,ne dolazi napajanje),plava(+ pol,dolazi
napajanje sa paljenjem svjetla)-vjerojatno služi za regulaciju svjetla po mraku.Sada više ne znam šta da poduzmem i gdje da tražim kvar(prekid
napajanja).Još me zanima i to,kojim redom ide napajanje-radio pa displej,ili obrnuto,ili paralelno i radio idisplej.Ukratko, radio ne dobiva napajanje.
Bio bih zahvalan,ako netko ima ideju,savjet ili iskustva oko ovog problema,da mi pomogne rješiti problem.
P.s.
Ako je potrebno upisati još neke podatke za koje ne znam da treba,spreman sam na traženje dopisati.Hvala.

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: Renault clio 3-ne uključuje radio ni displej

Post napisao ROAMER » 15 Mar 2019, 02:24

Da li si pregledao osigurace unutra? Mislim da su negdje ispod volana. radio i taj displej bi trebalo da su na istom osiguracu, pa mozda ti je on otisao. Ako su osiguraci u redu a nisi iskopcavao konektore sa radija, probaj to, znaci samo iskopcaj konektore pa ih opet vrati. Ti modeli Renola imaju svakakvih problema sa radiom.
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

Avatar
skyline-GTR
gx
gx
Postovi: 1369
Pridružen: 26 Avg 2006, 22:26
Location: Bosna i Hercegovina
Contact person: Ibrahim
Lokacija: Bosanska Krupa

Re: Renault clio 3-ne uključuje radio ni displej

Post napisao skyline-GTR » 15 Mar 2019, 19:48

Tebi vjerojatno jos nesto neradi jer nisu samo radio i displej na tom osiguracu al ok. Osiguraci ispod haube u motornom prostoru nemaju veze sa radiom i displejem. Isto tako osigurac koji si provjerio koji se nalazi na samom autoradiu on je samo za radio displejem nema veze. Pogledaj u osiguracima unutra u kabini obicno se nalaze ispod volana smjesteni na bsi ili uch modul ovisno kako je auto odradjeno
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Renault clio 3-ne uključuje radio ni displej

Post napisao orion52 » 16 Mar 2019, 20:59

Možda nisam najbolje objasnio poduzete radnje,ali naravno da sam mislio na osigurač u kutiji ispod volana,jer na radiju nema nikakav osigurač i na njemu
su i radio i displej(samo oni),pošto mi ostalo radi.Znači,njihov osigurač je ispravan,ali radio nema napajanja.Jedino što mi pada na pamet je, da postoji na
kutiji tiskana ploča sa donje strane osigurača(povezana sa osiguračima) koja je možda pregorena na odvodnoj strani osigurača(napajanje) za radio.To ne
mogu provjeriti,jer je kutija zatvorena bez mogućnosti otvaranja,ali izgleda logično.Kad bih imao šemu da mogu ispratiti odvodnu žicu od osigurača i
ustanoviti prekid,bilo bi lakše otkriti kvar.Pozzz

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Renault clio 3-ne uključuje radio ni displej  * REŠENO *

Post napisao orion52 » 24 Mar 2019, 12:12

Konačno sam rješio kvar.Doveo sam žicu sa drugog osigurača sa stalnim napajanjem(od sirene) i proradio i radio i displej.Igrom logike,zaključio sam
(ne vjerujem da griješim) da je u kutiji sa osiguračima štampana ploča,na kojoj je izgoren dovodni vod za dotični osigurač,jer on dobije napajanje
tek uključenjem kontakta ključem i paljenjem,a mora imati stalno napajanje radi zadržavanja memorije.Pozzz

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “AUTO RADIO - CD - DVD- NAVIGACIJE i slično”