Citanje motorole MC68HC05B16-Blaupunkt-ODUSTAO

problemi , kvarovi , autoradio aparati i auto ozvučenja

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Na ovom delu foruma ZABRANJENO JE:
-Postavljanje kalkulatora iz serijskog broja,
-Izracunavanje kodova iz serijskog broja,
-Objavljivanje dampova bez koda.
Sva ostala pitanja iz oblasti servisiranja ARK-a,CD-a su dozvoljena.

Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Citanje motorole MC68HC05B16-Blaupunkt

Post napisao baracuda » 20 svi 2020, 23:18

Motorola MC68HC05B16 je cip koji ima protokol programiranja.I on je isti za bilo koji programator koji se koristi,jer ima jasno definisane uslove za programiranje.Moze sa CARPROG-om moze i sa Motorola crackerom..Da ne budem nezahvalan,doticnom gospodinu hvala na dosadasnjoj pomoci...A i Vase slike govore u prilog jer je raspored pinova isti.Zadnje sto sam sa ovim radio je beta 4 radio i proradilo je iz prve...Ali da li je interfejs jos uvek ispravan ne znam.Probacu sutra pin 22 da podignem jer sam danas navrat-nanos i ovo povezao ali nisam imao vremena do kraja da odlemim pin.Probacu sutra da zavrsim.
________________________________________________________________________________________________________________________________________
Da zavrsimo pricu.Odspojen pin 22 na njemu je 5V,i iako van ploce nece da bootuje.Na pinu 19 je 5,5 V spojen,a odspojena zica sa pina daje 9,8V(toliki je napon stabilizatora).RX i Tx su po 5v.RESET je cas 5V cas 0,i kada se ukljuci radio on se pali i gasi u ritmu paljenja reseta na programu,pa mislim da je ispravan.Pin 19 od 12 V direktno je doveden sa ispravljaca preko 10K da bi bio 12V i isto se ponasa-opet nece da ukopca motorolu.Sve sa slike interfejsa u prvom postu je povezano dobro i nece.Pin 41,pin 9 su zajedno spojeni na masu uredjaja i na masu interfejsa.Sa ovim sam ispostovao sve vezivanje i na kraju odustao.Nisam imao vremena da dizem pin po pin da bi video da li nesto smeta,jer se radi na poslu u pauzi i nemam vremena,pa sam odspojio sve,nastavio pin 22 i ostavio radio na napajanju do sutra da probam kucanje +1 kako cuby kaze.I to je to.Postoji i majstor za to i majstor koji ima displey i vidi sta radi.A kada budem dokoniji,isprobacu interfejs na nekom krsu od radija da usavrsim ovo malo bolje cisto sebe radi jer sam za ovaj radio bio zatecen i nespreman.Za ovo postoje i ne tako skupi programatori za ljude koji ovo rade,ali ja UPU necu kupovati jer mi ne treba,jer se i ne bavim sa ovim.Kolega ce morati da nadje nekog sposobnijeg od mene,osim ako me kucanje koda ne izvadi,ali za pogresan kod sam opet ja kriv.Tema zatvorena-odustao,samo je sreca sutra ostala da se ispravi naslov...Hvala svima pogotovo skyline-GTR clanu.Mozda i ne bi ono rekao da zna sve moje okolnosti,da nemam servis,i radim ovo iz najbolje namere da nekog ne kosta nista.Da su to kucni uslovi ili servis to bi bila druga prica......
_______________________________________________Radio otkljucan sa dobijenim kodom na slepo na stolu,posle 12h neprekidnog napajanja.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “AUTO RADIO - CD - DVD- NAVIGACIJE i slično”