Bezicni ADSL

Teme vezane za internet. Uređaji koji se kače na net. Kabel, ADSL, WiFi itd ..
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: Bezicni ADSL

Post napisao milan » 24 Dec 2009, 17:35

Stavis lozinku + MAC adress filtering i ne treba ti bre vise nista... Lozinka na TP Link ruterima cini mi se je minimum 13 karaktera u hex zapisu,znaci kombinacija slova i brojeva i mogu da ga... Ako cemo da budemo paranoicni sve se moze provaliti pa i u Pentagon (dokazano vise puta)...
stojkePN je napisao:
I to se lako zaobilazi.
Malo se prati saobracaj i sazna se koja je MAC adresa kartice i onda promenis mac kod sebe & voila... Eto te na mrezi.
Za ovo nisam znao :roll: Mislio sam da je MAC adresa jedinstveni broj (adresa kartice) i da to nemoze da se menja :shock:
Moze,samo sto dok ne ubodes na koju mozes da promenis izbelece ti oci... Uzmes fabricki MAC sa nalepnice uredjaja ili mrezne kartice, i povecaj/smanji poslednji broj/slovo za jedan,uglavnom tako prolazi promena, neka veca promena da lupis nesto nasumice retko kad prodje... Evo ti jedan koristan sajt http://www.coffer.com/mac_find/

Avatar
Liskun Elektronik
gx
gx
Postovi: 1518
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:37
Location: Srbija
Warranty service: ERG-VOX
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Stara Pazova

Re: Bezicni ADSL

Post napisao Liskun Elektronik » 24 Dec 2009, 17:50

Hvala ljudi probacu da odradim kako ste mi savetovali :pivopije:
Mora da se zna ko namesta antenu, a ko vice ne valja :)

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15854
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Bezicni ADSL

Post napisao fanzo » 25 Dec 2009, 08:36

Ne brini nije to tako čest slučaj da neko skenira MAC adrese i da "krade" net .. uostalom šta ti puno može ukrasti .. ništa naročito .. a kada se to i desi imaćeš konflikt u mreži i čim ti nešto bude trebalo sa neta znaćeš, a onda ćeš i videti .. a onda to lako središ.
Inače MAC adresu ne možeš da upisuješ baš bilo koju, za to postoji formula nešto kao za lične karte... da ne dužim, ali da jednostavno pojasnim.

Možeš da kriptuješ .. a za to pročitaj uputstvo .. nije teško.
Mada nema potrebe .. stavi samo filter po MAC adresi i to je to.. a tvoju MAC imaš na nalepnici na kartici ili na nalepnici na poleđini aparata. ... ako ne filtriraš tada se ama baš svako može prikačiti .. čak i slučajno .. ako je tvoj signal malo jači od nečijeg.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 606
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Bezicni ADSL

Post napisao Kobac » 25 Dec 2009, 08:47

I ja filtriram samo po mac adresi i nista vise posto je moj ruter dosta slab pa mu je domet mozda stotinjak metara a kako sam ja medju privatnim kucama tako i znam sve te u krugu od 100 metara i znam da nema niko ko to uopste ume da uradi osim mene ako bih se bas zainatio. :mrgreen:
A uostalom i da udje sta moze, malo da surfuje na moj racun a ionako je flat pa me nece bas nesto mnogo ostetiti. :lala:

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Bezicni ADSL

Post napisao kisko » 25 Dec 2009, 14:27

Kobac je napisao: A uostalom i da udje sta moze, malo da surfuje na moj racun a ionako je flat pa me nece bas nesto mnogo ostetiti. :lala:
Pa nista sem toga i da delis brzinu sa njim sem ako nije neki krimos pa preko tvoje MAC adrese postavlja neki materijal na net-u koji je zabranjen.Najbolje je zastititi se unapred da posle nemislimo o nedaj boze posledicama.Sreca pa je to kod nas redja pojava no nikad se nezna :roll:
uvek ima nesto interesantno

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 606
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Bezicni ADSL

Post napisao Kobac » 25 Dec 2009, 14:42

Male su sanse za to mada se u svakom slucaju treba ograditi.
Evo skor sam naleteo na potpuno otvorenu mrezu koja se zove "default". Posteno receno da zivim negde u gradu najverovatnije ne bih placao internet. :mrgreen:

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Bezicni ADSL

Post napisao stojkePN » 25 Dec 2009, 14:49

Naleti i na onu koja je zasticena sifrom pa se javi :dmzs:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15854
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Bezicni ADSL

Post napisao fanzo » 25 Dec 2009, 14:54

Ima hotspot interneta u svakom malo većem mestu .. tako da krimosi imaju odakle da rade.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5412
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Bezicni ADSL

Post napisao alexa_pg » 25 Dec 2009, 15:00

Ima ali tu su guzve ogromne. Na jedan besplatni hotspot kod nas tolika je guzva da je bolje da ga nema. lolzi
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15854
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Bezicni ADSL

Post napisao fanzo » 25 Dec 2009, 15:14

notebooks su u modi :mrgreen:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 606
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Bezicni ADSL

Post napisao Kobac » 26 Dec 2009, 08:27

alexa_pg je napisao:Ima ali tu su guzve ogromne. Na jedan besplatni hotspot kod nas tolika je guzva da je bolje da ga nema. lolzi
Kod nas telekom deli bezicne rutere tako da u gradu ima krs jedan od wifi smetnji ali zato mozes i da se nakacis na nekoga bez problema i da surfujes .
Kolegina cerka studira u Novom Sadu i cim je donela laptop se nakacila na nekog u kraju a znanja o racunarima su joj minimalna. :lala:

Odgovori

Natrag na “Internet i Računarske mreže”