Mobilni internet problem sa drugim SIM-om

Teme vezane za internet. Uređaji koji se kače na net. Kabel, ADSL, WiFi itd ..
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Korisnikov avatar
nike
gxu
gxu
Pridružio se: 21 Mar 2010, 11:35
Kontakt osoba: NIKE
Specialty: whitegoods

Mobilni internet problem sa drugim SIM-om

Postod nike » 22 Jan 2012, 12:05

Imam Vodafone Huawei USB stick mod: K3765 (K 3765) koji sam dobio kad sam uzeo pretplatu na 5GB ViP paket.

Sad sam uzeo Tele2 20GB paket ali nisam kupovao modem. Ovaj VIP-ov je bio zaključan na VIP mrežu i nije mogao da radi sa drugim provajderima.

Malo sam surfao i našao program da otključam USB modem da može raditi i sa drugim karticama. To sam uspješno obavio i stvar radi na Linuxu ali na Windowsima XP ne.
Pokušavao sam i sa drugim modemom ZTE 3565Z (3565-Z) ali sa ovim modemom ne ide Tele 2 ni na Linuxu ni na Windowsima ali VIP uredno radi na Linuxu.. Na oba modema VIP uredno radi u Windowsima XP

Ima li netko da se igrao s ovim stvarima i da ima iskustva.
Koliko ja znam linux ne koristi drivere koji su na sticku i ne treba mu instalacija software-a od providera i zato mi ovaj Huawei i radi na oba providera.
Međutim, zanima me kako natjerati drugi modem (ZTE) da na njemu radi SIM od Tele2 tako da ne moram mijenjati SIM več samo gurnem drugi stick.

Drugo, htio bi da skužim zašto ne radi u Windowsima Huawei modem sa TELE2 karticom a uredno radi na Linuxu.
Mijenjao sam software na originalni Huawei software i još neke druge ali nijedan ne vidi modem. Vodafoneov Mobile Lite vidi modem ali se ne da spojiti s njim na TELE2 iako sam ja stick otključao za druge providere.

Zanimljivio je i to da u Winowsima XP sa instaliranim softwerom koji dođe originalno na Huawei stickom se dešava da ako izvadim stick iz USB-a i ponovo ga stavim, više se ne mogu spojiti na internet več moram restartati računalo. :m:
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!

Povratak na “Internet i Računarske mreže”