Kućna mreža

Teme vezane za internet. Uređaji koji se kače na net. Kabel, ADSL, WiFi itd ..
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
focus
_
_
Postovi: 194
Pridružen: 21 Mar 2007, 20:50
Lokacija: Bačka Palanka

Re: Kućna mreža

Post napisao focus » 19 Nov 2008, 14:14

mislim da je za mrežu ipak najbolji ruter sa firewallom. ima malo začkoljica oko konfiguracije ali kad se jednom savlada za određen tip rutera pošto svaka firma ima nešto svoje u principu je slično ali... ja sam kod mene podesio mac i ip control. ruter kod pristupa mreži kontroliše jednu i drugu adresu i dozvoljava pristup samo tim računarima.

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3648
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Kućna mreža

Post napisao cubica » 20 Dec 2008, 21:14

Sto stadoste?? :mrgreen: Evo za nastavak korisna knjiga :uca: . Da se prvo nauce osnovni pojmovi pa sledi nastavak price....

pozz,

cubLAN
Prilog
Racunarske mreze.zip
(3.47 MiB) Preuzeto 289 puta.
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
nenad-p
_
_
Postovi: 13
Pridružen: 04 Nov 2008, 08:53
Location: Sombor
Specialty: tv-multimedia

Re: Kućna mreža

Post napisao nenad-p » 23 Jan 2009, 09:46

ja imam isto ovako konfigurisanu mrezu kao kolega samo sto ne delim podatke nego internet.
Prednost ovakve mreze je sto ne moras da kupujes kojekakve uredjaje,ali ima tu i tamna strana:
Tamna strana je to sto ako serujes disk ili bilo sta kao i ako ti je omogucen file end printer sharing otvoren ti je port 139 (za one koji ne znaju-netbios port)tako da svako ko zna to da iskoristi moze da pristupi sherovanim resursima kao i ta dva racunara koja su umraezena.zanimljivo a?
Preporucljivo je ako vec nemas para ili bog zna sta da kupis ruter sa firewall,jednostavno instaliras zone alarm kao firewall,on je jedan od jacih firewall-ova i tesko da ce ti neko sa malim hackerskim znanjem upasti u racunar.
Tako da mozes da se koristis ovakvom vrstom umrezavanja ali treba da se zastitis.
Nemoj na silu,uzmi veci cekic!!!!!!!

Avatar
cacko85
gx
gx
Postovi: 1724
Pridružen: 03 Dec 2008, 17:51
Location: Macedonia
Contact person: Slavche
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Sveti Nikole
Kontakt:

Re: Kućna mreža

Post napisao cacko85 » 23 Jan 2009, 18:13

Da tako je za Zone Alarm to je jedan od najjaci Firewall Software koj sa koristio i koristim.
I kod mene isto ima dva racunaram, jedan u radilnici i jedan na sprat u sobu kod mene.
Kad Zone-in Firewallmi je na High t.e. zabranjeno Sharing nema sanse da probis Firewall duri dava Alerti za napad na mreze :)
Samo jedno pravilo u Expert Rulessu Zone i konfigurujes IP adresi oba racunarai to je to imas sharing i nemas sharing za druge IP .
Ako vec koristis Sharing na racunara i nemas ruter so Swich ili sa obe mrezne kartice ili sta ti ja znam..... najdobrije e da koristis Zone Alarm Securyti Suite
I bitno je da isklucis
-Administrative Sharing
-Network Acces to Registry
-I ako nemas potreba da izmenjas fijlove sta gi serujes destikliraj Alow User to change my files...
:pivopije:

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Kućna mreža

Post napisao fanzo » 23 Jan 2009, 21:38

Sve to ima i ručno i još bolje da se podesi u XP/SP2 :lala:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
cacko85
gx
gx
Postovi: 1724
Pridružen: 03 Dec 2008, 17:51
Location: Macedonia
Contact person: Slavche
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Sveti Nikole
Kontakt:

Re: Kućna mreža

Post napisao cacko85 » 23 Jan 2009, 23:08

Da tacno je da ima, ama polakse za korisnicima koi nemaat neki veliki poznavanja oko tia zaebancii :) da instaliraat neka programa.
Na primeru puno podesavanja ima i u "Local Securyti Policy", kao sta kazes "Firewall" i najvazniije "Registry-ma"
E sada polakse je da instaliram neka programa koja na vise popregledan nacin gi prikazuje ovi podesavanja nego da se zamaram so sami Windows :mrgreen:
:pivopije:

Avatar
cacko85
gx
gx
Postovi: 1724
Pridružen: 03 Dec 2008, 17:51
Location: Macedonia
Contact person: Slavche
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Sveti Nikole
Kontakt:

Re: Kućna mreža

Post napisao cacko85 » 24 Jan 2009, 03:13

@Fanzo dali imas nekakva literatura ili e-book za naprednije konfiguriranje na XP SP2 Firewall t.e. sa nekanvim detalnih opcii ???
:pivopije:

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Kućna mreža

Post napisao fanzo » 24 Jan 2009, 13:48

Sve to imaš u help fajlovima ..neke stvari su duboko zakopane, ali se može doći do njih ..samo treba biti uporan i znati malko engleski. Helpovi su organizovani nalik na wikipediju ..sve što ne budeš razumeo u help fajlovima ima na wiki ili negde na netu ili neko možda ovde zna nešto :lala:
A da bi neke stvari mogao lakše da shvatiš moraš imati i takva neka predznanja iz tih oblasti.... kao na primer računarske mreže ...inače ko je uporan može sve i sam da savlada.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Odgovori

Natrag na “Internet i Računarske mreže”