Umrezavanje kompjutera

Teme vezane za internet. Uređaji koji se kače na net. Kabel, ADSL, WiFi itd ..
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Umrezavanje kompjutera

Post napisao fanzo » 30 Avg 2009, 03:34

kisko je napisao:Ono što mi je čudno je da sa tog kompa sa kojeg nemogu na net kad odradim TRACERT i zadam IP adresu provajdera dobijem kompletnu trasu do njega :shock: znači TRACERT sa oba kompa prolazi do provajdera a ja nemogu na net :oklagija sa tog drugog iz radionice
Ovo je zato što taj računar nije dobio DNS adrese. Najjednostavnije ti je da mu ručno upišeš adrese DNS servera. Adrese pogledaj u računaru kome radi net. Mada IP DNS servera možeš koristiti i od drugih provajdera :mrgreen: .. najbolje od onog koji ti je najbliži, odnosno ti je najbrži ping do njega i nazad.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Umrezavanje kompjutera

Post napisao kisko » 30 Avg 2009, 13:20

:tooo: Bravo Zoki :pivopije: :pivopije: :pivopije: ,proslo je sa DNS i klasicnim sherovanjem,cini mi se da sam to probavao dok je bio win98 ali nije htelo,sad sve fercera kako i treba :yeah: ... a u tracert sam i kucao upravo DNS 212.xxx.xx.xx i to je prolazilo skroz,zato sam to i napomenuo,znaci nisam kucao prvu adresu gde je link vec zadnju koja je upravo DNS servera i prolazilo je ali nisam mogao na net.Sada kad sam "peske" upisao primarni i sekundarni DNS sve radi kako i treba.HVALA ZA SAVET,IMAS :pivopije: :lala:
uvek ima nesto interesantno

Odgovori

Natrag na “Internet i Računarske mreže”