Laserski stampac EPSON EPL-5800L pomoc oko ketridza

Laserski i Inkjet. Tema za štampače i sve u vezi njih.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Darko_zed
_
_

Laserski stampac EPSON EPL-5800L pomoc oko ketridza

Post napisao Darko_zed » 29 Jan 2008, 08:31

Problem je taj sto mi se prilikom stampe u zadnje vreme preko celog lista javljaju bele vertikalne linije koje seku stampu a nekad se i ne odstampaju pojedini delovi.Ketridz je prazan to sam video ,ali kada podignem poklopac koji stiti bubanj koji nanosi boju (prah) i na njemu se primecuje neravnomereno rasporedjena prah boja i one linije koje ostaju na papiru neodstampane,pa sam ga odneo na punjenje ali mi tamo tvrde da treba da se stavi nov bubanj za boju ,kao ovaj nije dobar.
Na drugom mestu mi tvrde da samo treba da se ocisti lepo ,i sipe novi prah, to su mi rekli i ovi prvi pa su posle tvrdili drugo i da ce to skuplje kostati bas skuplje.Ima li neko iskustva u punjenju ketridza i mogu li ocistiti bubanj kao sto kazu jel' bi to mnogo manje kostalo, i ima li poseban prah za Epsona ili je to kao i za druge stampace? Hvala unapred
-------------------------------------------------------------------------------- :pivopije:

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 15 Feb 2008, 21:01

sta? to je bre potrosni materijal.. kao gume na autu .. nemoz stalno krpit moras nekad i kupit nove
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

nixson
gx
gx
Contact person: Nihad

Post napisao nixson » 15 Feb 2008, 21:55

Kod tebe nije ketridž u pitanju nego toner.Za Epson ima poseban prah i to može da bude jedan od uzroka greške u štampanju,dalje može da bude folija,u svakom slučaju čiščenje je neophodno.Dalje sam odluči.

Darko_zed
_
_

Post napisao Darko_zed » 17 Feb 2008, 14:43

nixson je napisao:Kod tebe nije ketridž u pitanju nego toner.Za Epson ima poseban prah i to može da bude jedan od uzroka greške u štampanju,dalje može da bude folija,u svakom slučaju čiščenje je neophodno.Dalje sam odluči.
Ma proverio sam ketridz je skroz prazan ,ali i dok je imao tonera brljavio je prilikom stampe.Kazes folija to mislis na valjak unutar ketridza kako ga zovu bubanj , i na njemu ima praha .Interesuje me smem li da ga ocistim da uklonim prah sa njega ,a i jesi li na to mislio?

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Štampači”