Printer Epson C42UX zasušena glava

Laserski i Inkjet. Tema za štampače i sve u vezi njih.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
sasafras
___
___
Postovi: 628
Pridružen: 19 Avg 2006, 19:41
Location: Hrvatska
Kontakt:

Printer Epson C42UX zasušena glava

Post napisao sasafras » 06 svi 2008, 13:44

S čime čistite glave printera. Nisu printali jedno pola godine i glava se zasušila.
Najteže je, kad ništa ne radiš, znati kada si završio!

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 06 svi 2008, 14:33

Vata i topla voda...
ali ako se lepo zapekla
mozes da je bacis slobodno...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

basti
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 24 svi 2007, 14:09
Lokacija: NS PC service & repair

Re: Printer Epson C42UX zasušena glava

Post napisao basti » 06 svi 2008, 15:30

sasafras je napisao:S čime čistite glave printera. Nisu printali jedno pola godine i glava se zasušila.

evo ovako ja licno ultrazvucnom kadicom...
a moze i ovo potopis u vrucu vrelcatu vodu...videces kako izlazi boja ...znaci to nije zacepljeno...onda uzmes pustis slavinu toplevode da mlaz udara tacno o ulaznu diznu (da tako nazovem)..
ako nece tako prelazis na fazu dva ...spric bez igle napunis alkoholom i ili nitro razradjivacem razblazenim sa destilavanom vodom....pa izduvavas kompresorom...tako sam ja radio dok nisam imo kadicu...ocepljivo sam kertidze koji su bili stari i po godinu dana...e ako nece onda u kantu....

obavezno pre probe sve dobro osusis :) i uradis softwersko ciscenje iz printer propertis-a
PC EXPERT

Avatar
janko
_
_
Postovi: 165
Pridružen: 12 Okt 2007, 23:21
Location: Stara Pazova
Specialty: tv-multimedia

Post napisao janko » 06 svi 2008, 23:56

Najbolje je otvoriti ketridž izvaditi sunđere oprati ih toplom vodom, zatim oprati mrežicu tj filter koja je na dnu ispod sunđera. Nasuti toplu vodu koja mora da se pojavi na glavama. Vratiti sunđere napuniti bojom i trebalo bi da radi.

basti
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 24 svi 2007, 14:09
Lokacija: NS PC service & repair

Post napisao basti » 07 svi 2008, 00:19

janko je napisao:Najbolje je otvoriti ketridž izvaditi sunđere oprati ih toplom vodom, zatim oprati mrežicu tj filter koja je na dnu ispod sunđera. Nasuti toplu vodu koja mora da se pojavi na glavama. Vratiti sunđere napuniti bojom i trebalo bi da radi.
kolega ne bi ja to bas preporucio... :lala: sundjeri se ne vade iz razloga da b ih izvadio moras rasturiti plastiku samog kertidza,a time mozes da rasturis i pregradne komore boja pa kad pocnu da se mesaju ,pravi sex.....a ujedno ce se susiti jos brze bez obzira kolko ti to dobro vratio poklopac i zalepio isti....sundzeri su u kertidzima razlicite tvrdoce ,negde su vec samo sto se ne raspadnu ,nekad nemozes ti to dobro vratiti na mesto kolko god pokusavao.onda si prinudjen da ih guras sravcigerom il nekim predmetom pa ih sabijes previse pa onda dobijes tako lepe tufne na papiru, :)...Neki kertridzi se nikad nezacepe na situ nego u ona tri ili vise kanalica posle sita cevastog oblika debljine ciode
.napisoh da se to radi ultrazvukom...zato se i pune par puta i onda se bacaju....
PC EXPERT

Avatar
sasafras
___
___
Postovi: 628
Pridružen: 19 Avg 2006, 19:41
Location: Hrvatska
Kontakt:

Post napisao sasafras » 07 svi 2008, 00:32

Pa mogu to probati sa starim ketridžom. Ionako ja ne punim ketridže. Crna 1,5€, boja 2,5e. Još kupim na firmu pa skinem PDV i ne zezam se. A imam i nekog rabata.
Najteže je, kad ništa ne radiš, znati kada si završio!

basti
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 24 svi 2007, 14:09
Lokacija: NS PC service & repair

Post napisao basti » 07 svi 2008, 10:33

sasafras je napisao:Pa mogu to probati sa starim ketridžom. Ionako ja ne punim ketridže. Crna 1,5€, boja 2,5e. Još kupim na firmu pa skinem PDV i ne zezam se. A imam i nekog rabata.
hehhee ..nemoj probati nikako , :mrgreen: ako je tako kupi odma nov ketridz il odnesi nekom da ti ga dopuni,kosta ce te vise dog budes prao uprljane ruke ,potrosices sapun,vodu ,vreme,pa mozda isvlekas majcu pa zeni tepih...a tu nema PDv-a lolzi

POZDRAV
malo sale nije na odmet :)
PC EXPERT

Avatar
janko
_
_
Postovi: 165
Pridružen: 12 Okt 2007, 23:21
Location: Stara Pazova
Specialty: tv-multimedia

Post napisao janko » 07 svi 2008, 22:00

Basti upravu si za sušenje, ja sam na taj način reparirao dva ketridža Lexmark Z614 HP57 koji nisu puštali boju ili slabo tj krene da štampa dobro ali samo na početku slike ili dokumenta. Prvo sam probao sa ultrazvučnom kadom 50 C i 30min i nije pomoglo zatim sam ih rastavio i oprao na opisani način i eto rade još uvek kao novi. Možda nemože svaki da se tako odradi, ovi su mogli.

basti
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 24 svi 2007, 14:09
Lokacija: NS PC service & repair

Post napisao basti » 07 svi 2008, 22:09

janko je napisao:Basti upravu si za sušenje, ja sam na taj način reparirao dva ketridža Lexmark Z614 HP57 koji nisu puštali boju ili slabo tj krene da štampa dobro ali samo na početku slike ili dokumenta. Prvo sam probao sa ultrazvučnom kadom 50 C i 30min i nije pomoglo zatim sam ih rastavio i oprao na opisani način i eto rade još uvek kao novi. Možda nemože svaki da se tako odradi, ovi su mogli.
naravno treba pokusati pa ako uspe uspe....... :pivopije:
PC EXPERT

Avatar
sasafras
___
___
Postovi: 628
Pridružen: 19 Avg 2006, 19:41
Location: Hrvatska
Kontakt:

Post napisao sasafras » 07 svi 2008, 22:31

Govorimo o različitim stvarima. Za HP je glava (dizne) na ketridžu dok kod Epsona je glava na printeru.
Najteže je, kad ništa ne radiš, znati kada si završio!

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 09 svi 2008, 20:06

Da...Ljudi su malo pomesali stvari...zato sam ti i rekao..da ne bi skirao celu glavu mozes da natopis vatu i da gurnes ispod glave, a ukoliko je skines sa printera mozes i da je lepo ocistis...daj boze da je otpusis...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Post napisao stojkePN » 09 svi 2008, 20:24

Ja sam jednom uspeo da otpusim u VRELOJ vodi.Znaci potopim u vreloj vodi samo dizne i izvadim prebrisem na brzaka savletom i dok je jos onako vruce ubazim u stampac i pustim da stampa nesto sitno.TAko par puta i otpusilo se.Posle sledeceg punjenja opet nije htelo :? Ostavlja trag na savleti ali nece da stampa :? Nisam se bas nesto vise ni maltretirao a njim a radi se o HP stampacu.

Nisam probao da otvorim kertidze.najverovatnije mora da se secu :?:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Post napisao Stolle » 09 svi 2008, 23:57

I ja sam juče nosio da mi napune HP 27 i 28 kertridže,stare oko dve godine.Ovaj u boji nije bio skroz prazan,ali nije štampao crveno.Tip je otpušivao vrelom vodom iz bojlera i napunio ih. Kad sam doneo,za vrlo kratko vreme ponovo isto.Nosio sam ponovo,ponovo je čistio vodom,nije hteo da koristi ultrazvuk i evo za sad radi,a do kad će.....
Rekao je da sa tim bojama koje koristi mogu da se pune od 50-100 puta,što mislim da stvarno nema šanse.
I još nešto,rekao mi je da je bolje ne resetovati kertridže,što sam ja već bio uradio.Zašto, ne znam.Šta to ima veze?
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Post napisao stojkePN » 10 svi 2008, 00:52

Ja moje resetovao ko zna koliko puta :shock: :fanzo:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 10 svi 2008, 02:03

Rec je o Epson printeru a ne o HP...Kod nas novi inkjet HP kosta 28 eura neznam dali je sa ili bez pdv, a boje za njega su 25 evra sa ili bez pdv neznam.(original boje!!!)
Pa sada vi cistite glave
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Avatar
Vojvoda
___
___
Postovi: 2285
Pridružen: 17 Dec 2006, 22:14
Location: Srbija
Contact person: Mirko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd, Karaburma

Re: Printer Epson C42UX zasušena glava

Post napisao Vojvoda » 11 svi 2008, 15:41

Kad se zapuši kertridž i ne može ni UZ kadica da ga reši, ondak lepo baciš ceo štampač u kantu i kupiš novi i bolji i imaš godinu dana garancije a za malu razliku u ceni. Naime kupovina kertridža (kolor i crnog, kad menjaš jedan poželjno ali ne i obavezno je da promeniš i drugi bez obzira na to što radi) je po pravilu skuplja od novog printera.
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Printer Epson C42UX zasušena glava

Post napisao chellawy » 12 svi 2008, 17:29

ma jok bre kakvo bacanje
ja sam jos 2000 te kupio polovan canon 4100 i nov ketridz
kada sam potrosio , napunio sam ga jednom i stampao mesec-dva a onda je ketridz popusio

i tako je stajao 4-5 godina stampac na vetrini i jedan dan mi dolazi lik i pita kome moze da uvali nove ketridze , ja pogledam kad ono ima dva modela jedan za ovaj moj a drugi za epsonov neki stariji model(1000- rka mislim) .... i ja uzmem 3 komada za 1000 dinsa (tako smo se pogodili) a nakon 10tak dana slucajno vidim u merkuru u NS imaju u prodaji isti takav , a komad kosta 3650 dinara , ni manje ni vise :shock: :shock: :shock: 5 puta sam prolazio pored i nisam mogao da verujem da dobro vidim , posto ni jedna druga cena za ketridze nije bila preko 2000 dinsa ..... ali stvarno je pisalo 3650 :shock: :shock:

evo ima 10 meseci kako printam na njega i boze zdravlja jos nisam ni taj prvi potrosio jer je king -size i samo crni a odstampao je barem 350-400 listova sa 5% - 8% stampe .... klasika ... :lala: :lala:
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
sasafras
___
___
Postovi: 628
Pridružen: 19 Avg 2006, 19:41
Location: Hrvatska
Kontakt:

Re: Printer Epson C42UX zasušena glava

Post napisao sasafras » 12 svi 2008, 23:00

Canon-i su neuništivi. Ja imam jednog i nije na njeg printano skoro godinu dana i promijenio ketridže i normalno radi. Zamjenski koštaju 1,2,3 €. Epsona sam imao i ako na njega ne printaš mjesec dana, zasuši se glava i možeš se samo slikati s njim. HP ima glavu na ketzridžu a oni su skupi ko sam vrag. Mislim da su Canon-i najisplativiji.
Najteže je, kad ništa ne radiš, znati kada si završio!

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Printer Epson C42UX zasušena glava

Post napisao chellawy » 13 svi 2008, 13:30

pa i ovaj moj canon ima komplet glava + ketridž ali sam ih nasao povoljno a zapremina je max. znači koliki je original bio sa sve 4 boje toliki mi je sada ovaj ali samo crna ...... :lala: :lala:
voleo bi i ja da je 2, 3 evra ali nije , mada se ne žalim jer sam nabavio povoljno :roll:
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
Vojvoda
___
___
Postovi: 2285
Pridružen: 17 Dec 2006, 22:14
Location: Srbija
Contact person: Mirko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd, Karaburma

Re: Printer Epson C42UX zasušena glava

Post napisao Vojvoda » 16 svi 2008, 19:33

Moj komentar se odnosio na HP mašine i tvrdim da je sam komentar na mestu. Sa drugim proizvođačima se nisam igrao.
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Štampači”