Canon PIXMA MP140

Laserski i Inkjet. Tema za štampače i sve u vezi njih.
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Canon PIXMA MP140

Post napisao rotor » 25 Jan 2009, 21:57

Punio sam ketridze i crn i kolor ali nemogu pogasiti signalne sijalice i dalje stoje kao da su prazni.Da li neko imao takav prolem?

Avatar
simoni
_
_
Postovi: 32
Pridružen: 20 Dec 2007, 14:23
Location: Srbija
Specialty: computers
Lokacija: Novi Bečej

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao simoni » 26 Jan 2009, 12:24

Probaj sledeće:

- ugasi štampač
- pritisni i drži "Resume" dugme (crveni krug u trouglu) i pritisni "Power"
- ne puštaj "Power" i otpusti "Resume"
- ne puštaj "Power" i pritisni dva(2) puta "Resume" pa otpusti oba dugmeta
- pritisni Resume četiri(4) puta
- jednom pritisni "Power" da potvrdiš akciju
- za gašenje štampača još jednom "Power"

Malo se čini komplikovano ali nije.

Da, i još nešto: izmrmljaš jedan očenaš i upališ štampač :lala:
Čika Pišta, pokušava al` ne popravi ništa

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao rotor » 26 Jan 2009, 16:27

Uradio sam to alii i dalje svetle sijalice za kontrolu nivoa ketridza.

Avatar
cacko85
gx
gx
Postovi: 1724
Pridružen: 03 Dec 2008, 17:51
Location: Macedonia
Contact person: Slavche
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Sveti Nikole
Kontakt:

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao cacko85 » 26 Jan 2009, 18:01

Probaj sa googlenje "Canon PIXMA MP140 reset" ima puno infornacjama i mozda neki software za Reset kao na EPSON.
Nemam vremena da trazu ako nadzem nesta odma pisem.
:pivopije:

Avatar
simoni
_
_
Postovi: 32
Pridružen: 20 Dec 2007, 14:23
Location: Srbija
Specialty: computers
Lokacija: Novi Bečej

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao simoni » 27 Jan 2009, 10:07

Kod Canon MP serije je, koliko sam upoznat, zaštita od punjenja kertridža veoma dobro rešena. Jeste da ti svetle sijalice ali sad bi trebalo da je isključeno praćenje stanja u njima (donekle).

Na mom MP160 ovo nisam uradio i posle dopune radio još cirka nedelju dana i onda je pomogla samo zamena sa novim kertridžima. Ovo je probano na MP140, 160 i 210. Neka vrsta produženja agonije: rekorder je bila 160-ka stavljeni novi posle šestog punjenja.

Sve što sam izneo je moje iskustvo. Ako neko ima još ideja dobro doš'o.
Čika Pišta, pokušava al` ne popravi ništa

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao rotor » 27 Jan 2009, 11:02

Ma neka radi tako dok radi sta se tu moze.

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao rotor » 23 Feb 2009, 21:22

E sada je stigla i ova greska E5.

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao milan » 23 Feb 2009, 23:28

Kod: Označi sve

http://slayo.com/resetting-printer-canon-mp140-mp160-mp180-mp210-mp220-mp460-mp470-mp500-mp510-mp530-mp600-mp610-mp800-mp820-mp810-mp830-mp960-mp970.html

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao rotor » 24 Feb 2009, 00:28

Probao ne vredi verovatno je ostecena elektronika na patronu ne prepoznaje ga.Poozz....

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao kisko » 24 Feb 2009, 01:27

I ovde ima nesto o tome i drugim greskama

Kod: Označi sve

http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?p=1673734
uvek ima nesto interesantno

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao rotor » 24 Feb 2009, 17:05

Ne vredi nemoze prepoznati patron odnosno ketridz neznam na koji nacin ga nevidi kako ga ne prpoznaje nije mi jasno?

Avatar
simoni
_
_
Postovi: 32
Pridružen: 20 Dec 2007, 14:23
Location: Srbija
Specialty: computers
Lokacija: Novi Bečej

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao simoni » 03 Mar 2009, 00:45

Znači, moji postovi iznad su dobronamerni. (tačka)

E5. E to je to što sam pisao. Produženje agonije. Pre cca nedelju dana sam dopunio MP160, radio do juče i cvrc. Uradio porceduru i odštampao je nekih 20 strana i stao. Ponovo pali gasi (otpali mi prsti) i naravno E5. Prethodni je izdržao četiri punja bez čačkanja i nije ga više prepoznao. Ovo mi liči na lov na vampire, već ko veruje u njih. A kertridži nisu jeftini. Barem meni.
Čika Pišta, pokušava al` ne popravi ništa

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao fanzo » 03 Mar 2009, 12:10

Da se ubacim i ja ..mada nije ništa konkretno za ovaj slučaj, samo neko moje laičko mišljenje koje i ne mora biti tačno.

Nevezano za ovaj model:
Koliko sam ja primetio u kertridžima nema nikakve elektronike. Sve što bi ličilo na elektroniku nalazi se na foliji koja je zalepljena na kućište kertridža. Na toj foliji su i dizne. Skinuo sam foliju sa jednog HP i pretesterisao kućište i unutra nisam našao apsolutno ništa osim plastike i sunđera.
Štampač pamti ukupno 3 kertridža ..i umetanjem trećeg zaboravlja prvi, tako se prvi može ponovo instalirati i njega "čita" kao novi (napunjen), iako u njemu možda i nema boje. Ovo je varijanta da se resetuje nivo , da ga pokaže da je pun, ako ne postoje neki drugi načini za resetovanje količine boje.
Kako štampač prepoznaje patronu (kertridž) ? Ja mislim da je to kombinacija odštampanih otpora na foliji, koju štampač "izmeri" i zapiše sebi u digitalnom formatu, no možda i nije tako, ali bi ovo moglo piti vode.

Sledeće... nekada kod HP, štampač patronu konstatuje kao neispravnu , a zašto ? Nema razloga da se kertridž pokvario, nema šta da se pokvari na njemu, osim ako se izlizala identifikacija pa ne može da je pročita, ali ja ipak mislim da je stvar u datumu proizvodnje. Štampač pročita datum na računaru i datum proizvodnje kertridža i ako je izašlo iz dozvoljenih limita, štampač nam govori da je kertridž neispravan. Tu ne pomaže rokada 3 kertridža. Na istom modelu štampača koristio sam kertridže koje sam silovao sa svakojakim sredstvima i nisu bivali pročitani kao neispravni , a imao sam i kupljene već reciklirane koje sam redovno (samo) punio i trajali su malo manje od nerecikliranih. Naprasna neispravnost se uvek dešavala prilikom paljenja štampača. Imao sam prilike da isti kertridž vidim u starijem modelu štampača kako radi besprekorno, isti kertridž ubacim u moj (noviji model) i kaže kako je kertridž neispravan. ???

Kako štampač zna koliko je preostalo boje u kertridžima? Broji kapljice. Za sve kertridže koje je zapamtio zna tačno koliko je preostalo kapljica u njima.

Kod Lexmarka kertridž koji ide sa štampačem nakon istrošenja nema više punjenja jer taj isti više neće da primi nikako. Kupovni se može puniti i koristiti iako kaže da nema boje.

Moj savet kada kupujete štampač kupite isti ili onaj koji koristi iste kertridže kao što ima vaš komšija. Na taj način možete se menjati i jednostavno resetovati nivo boje. :lala:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao rotor » 03 Mar 2009, 16:59

Probo sam isti patron i na mp160 nece Idalje prijavluje istu gresku .

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao stojkePN » 04 Mar 2009, 01:17

Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao rotor » 04 Mar 2009, 17:39

Obadva programa nisu za ovaj tip a najveci problem je u tome sto stampac ne vidi patron ne prepoznaje kada bih to resio on bi sigurno stampao sa blinkanjem sijalica ali ne mogu provaliti kako mu dolazi sa njegove trake vidim da je administrator dao objasnjenje ali do resenja se nije doslo.

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao stojkePN » 04 Mar 2009, 17:58

Ovde na prvom linku pise da jeste za taj model :arrow:

Try this method to reset printer Canon MP140, MP160, MP180, MP210, MP220, MP460, MP470, MP500, MP510, MP530, MP600, MP610, MP800, MP820, MP810, MP830, MP960, MP970.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao rotor » 04 Mar 2009, 18:34

Ali u nastavku pise da covek i dalje nije uspeo resetovati a bogami ni ja opet ti navodim stampac ne vidi patron a kad ne vidi patron nemozes ga ni resetovati bar ja ne i da li mislis da je reset pomocu tastera ili ovaj program za ovaj tip stampaca?

basti
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 24 svi 2007, 14:09
Lokacija: NS PC service & repair

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao basti » 05 Mar 2009, 00:15

fanzo je napisao:Da se ubacim i ja ..mada nije ništa konkretno za ovaj slučaj, samo neko moje laičko mišljenje koje i ne mora biti tačno.

Nevezano za ovaj model:
Koliko sam ja primetio u kertridžima nema nikakve elektronike. Sve što bi ličilo na elektroniku nalazi se na foliji koja je zalepljena na kućište kertridža. Na toj foliji su i dizne. Skinuo sam foliju sa jednog HP i pretesterisao kućište i unutra nisam našao apsolutno ništa osim plastike i sunđera.
Štampač pamti ukupno 3 kertridža ..i umetanjem trećeg zaboravlja prvi, tako se prvi može ponovo instalirati i njega "čita" kao novi (napunjen), iako u njemu možda i nema boje. Ovo je varijanta da se resetuje nivo , da ga pokaže da je pun, ako ne postoje neki drugi načini za resetovanje količine boje.
Kako štampač prepoznaje patronu (kertridž) ? Ja mislim da je to kombinacija odštampanih otpora na foliji, koju štampač "izmeri" i zapiše sebi u digitalnom formatu, no možda i nije tako, ali bi ovo moglo piti vode.

Sledeće... nekada kod HP, štampač patronu konstatuje kao neispravnu , a zašto ? Nema razloga da se kertridž pokvario, nema šta da se pokvari na njemu, osim ako se izlizala identifikacija pa ne može da je pročita, ali ja ipak mislim da je stvar u datumu proizvodnje. Štampač pročita datum na računaru i datum proizvodnje kertridža i ako je izašlo iz dozvoljenih limita, štampač nam govori da je kertridž neispravan. Tu ne pomaže rokada 3 kertridža. Na istom modelu štampača koristio sam kertridže koje sam silovao sa svakojakim sredstvima i nisu bivali pročitani kao neispravni , a imao sam i kupljene već reciklirane koje sam redovno (samo) punio i trajali su malo manje od nerecikliranih. Naprasna neispravnost se uvek dešavala prilikom paljenja štampača. Imao sam prilike da isti kertridž vidim u starijem modelu štampača kako radi besprekorno, isti kertridž ubacim u moj (noviji model) i kaže kako je kertridž neispravan. ???

Kako štampač zna koliko je preostalo boje u kertridžima? Broji kapljice. Za sve kertridže koje je zapamtio zna tačno koliko je preostalo kapljica u njima.

Kod Lexmarka kertridž koji ide sa štampačem nakon istrošenja nema više punjenja jer taj isti više neće da primi nikako. Kupovni se može puniti i koristiti iako kaže da nema boje.

Moj savet kada kupujete štampač kupite isti ili onaj koji koristi iste kertridže kao što ima vaš komšija. Na taj način možete se menjati i jednostavno resetovati nivo boje. :lala:


Fanzo tvoje laicko misljenje nije tacno....pogotovo ne ono sa datumom......ima tu neka caka.......al je to neka druga tema ........poput expert price........... :pivopije:
PC EXPERT

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Canon PIXMA MP140

Post napisao fanzo » 05 Mar 2009, 00:52

Basti hvala ti što si ceo moj tekst označio netačnim :lala: ne sekiram se ja .. ako si već citirao trebao si i obrazložiti.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Štampači”