XBOX 360

Sve u vezi konzola za igranje

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

XBOX 360

Post napisao Ribery » 05 svi 2014, 19:34

Posto dosta radim sa konzolama, servis itd a jako dugo sa konzolama PS1, PS2 i Xbox 360 mogu da pomognem dosta toga serviserima koji nisu toliko upuceni u ove stvari.Radim dosta godina sa konzolama i, posebno sa XBOX360 i Sony 1 i 2 tako da mogu sve pomoci imam i poseban alat za ove 3 konzole. Sto se tice flesovanja Xbox360 konzole ovde mozete skinuti kompletan JF tutorijal sa softverom a ako nekome treba objasnjenje moze me pitati slobodno.

Kod: Označi sve

http://jungleflasher.net/downloads.html
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: XBOX 360

Post napisao Ribery » 06 svi 2014, 16:13

Popularno "cipovanje" konzola XBOX 360 se obavlja na 2 nacina: RGH (nekadasnji JTAG koji je danas prevazidjen) cip, radi se o ubacivanju fizickog cipa u konzolu (treba vam lemilica, cip, zice i sema :) ) i flesovanje DVD drajva, odnosno ubacivanje malog softvera u DVD drajv popularno zvanog LT firmware-a. Za flesovanje konzole mora se koristiti poseban uredjaj za napajanje samog DVD drajva CK3 Lite ili Pro a nikako se ne sme koristiti konzola za napajanje drajva jer ce se sprziti southbridge na konzoli i onda konzolu mozete da bacite. Pored napajanja morate imati jedan od ova dva uredjaja VIA6421 SATA kartica (samo za FAT konzole) ili Xecuter X360USB uredjaj i bez ovih uredjaja se ne moze flesovati konzola. Na sledecem linku mozete skinuti sve LT Firmware koje sam ja sakupio i slozio i koji rade provereno.

Kod: Označi sve

http://www.mediafire.com/download/le5jin3cpgs1ola/XBOX+360+Firmware.rar
Najnoviji firmware je LT+ 3.0 i moze se ubaciti samo u Benq ili Liteon drajv. Stariji DVD citaci rade sa starijim LT firmware-om i to rade sve igre. Razlika izmedju RGH cipa i flesovanja drajva je ta sto kada imate RGH cip onda mozete da igrate igre sa USB flasha ili USB hard diska a kod flesovane konzole morate imati narezan DVD i poseban rezac koji ce rezati najnoviji format igara XGD3.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Konzole za igre”