2sijalica8 UKLJUČI SE - PRIKLJUČI SE ! 3tv_repairman

Kolege serviseri prijave u Expet grupu OVDE

Uh,dobro prodjoh...sreca,umalo pozar

Forum za neobavezne teme.
kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107
Specialty: tv-multimedia

Uh,dobro prodjoh...sreca,umalo pozar

Post napisao kisko » 19 Mar 2009, 15:57

E ljudi moji danas tj jutros sam bas imao srece,kao da sam osetio nesto pa nisam mogao zaspati,negde oko 4.30 je nesto puklo kao iz lovacke puske i skocih iz kreveta,izjurim napolje,nevidim nista sumnjivo no posto je zvuk dosao iz pravca radionice krenuh tamo i kad sam otvorio vrata udari me gust dim iz radionice :shock: ,sacekah da se nabrzinu izluftira koliko-toliko da mogu da disem a vidim da nema plamena unutra jer je mrak.
I imao sam sta i da vidim :shock: :oklagija ,utikac od produznog kabla je bio planuo i najverovatnije je krenuo i plamen jer su se upalile plasticne kutije za CD-ove,neki ruter koji je tu samo odlozen,kao i flopy diskete i jos ponesto.Spas je bio izgleda u ledolu koji se nalazio ispod same uticnice i koji je eksplodirao i najverovatnije ugasio pozar koji je tek krenuo.
Druge pretpostavke nemam jer da je samo kabel otopljen pa ok ali tu se topilo dosta plastike a zavatilo je i neke sheme na papiru prema tome plamen je krenuo a nakon te eksplozije kad sam ja usao plamena nije bilo a ledol i grafitni sprej puknuti,stim da je grafitni samo probusen a ledol raspadnut,cak je dobro obio i malter sa zida od eksplozije
DSC00122.JPG
Evo kako izgleda i deo zida,utcnica,utikac....
DSC00118.JPG
DSC00119.JPG
DSC00121.JPG
Nakraju sta reci nego SRECA,sta drugo :pivopije: :pivopije:
Jos gledam da uvek kupim kvalitetnije produzne a posto ih u zadnje vreme nema bas nesto puno kvalitetnih u Novom sadu,kupovao sam posebno utikac,posebno deblji kabel i posebno deo za produzni sa vise uticnica pa nakraju sklopim,jedini koji je bio original je upravo taj od kojeg je i krenuo pozar sa ulivenim utikacem :m: i on nije od jeftinijih vec "kao" kvalitetniji jer koliko se secam platio sam ga 1200din pre 2-3 godine
DSC00123.JPG
Inace u taj produzni kabel je bio ukljucen komp i monitor i stampac i nista vise i to je bilo na St.by,sve ostalo je bilo pogaseno....kompjuteru nije nista i nije do njega bilo vec ocigledno do tog ulivenog utikaca :oklagija

Neznam gde se vi snabdevate sa produznim kablovima jer ih je tesko naci iole kvalitetnih...gde su oni stari sa bakelitnim uticnicama :roll:
Nemaš dozvole za preuzimanje priloga dodatih postu.
uvek ima nesto interesantno

buzdumra
gxu
gxu

Re: Uh,dobro prodjoh...sreca,umalo pozar

Post napisao buzdumra » 19 Mar 2009, 16:08

dobro si prosao , da nekazem odlicno :pivopije:
gasim sve ..preko noci ., a vec duze vreme razmisljam da napravim alarm za takve stvari ... to ce mi biti povod .. pa ako neko ima semu odma pravimo :pivopije:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 19 Mar 2009, 16:11

Auuuu...ipak je dobro.Sveća,kolač,vino... slika
Ledol je sigurno pomogao.Sve se nekako namesti.Eto,opet sreća.

rubin_miki
Preminuo
Kontakt:

Post napisao rubin_miki » 19 Mar 2009, 16:24

velika sreca, super si prosao..sheme na papiru, plastika okolo puno, da je to plamnulo ko zna sta bi se moglo desiti..obavezno proslavi :pivopije:
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

tom
gxu
gxu
Contact person: TOME
Specialty: tv

Post napisao tom » 19 Mar 2009, 16:55

Ufffffff moglo je biti strašno .Hvala bogu slikašto ti je pomogao, pa nije došlo do katastrofe...

stojkePN
____
____

Post napisao stojkePN » 19 Mar 2009, 17:20

Cuvaj tu bocu jer da ona nije pukla ti bi i dalje spavao.... Sva sreca :pivopije:

Lepo kazu stari ljudi u svakoj nesreci postoji sreca :pivopije:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

nec
gxu
gxu
Phone number: 0038934551413
Kontakt:

Post napisao nec » 19 Mar 2009, 18:36

Sta da kazemo :shock: (samo BOG zna sta ce biti i kada) ipak sreca je na tvojoj strani. Neznam dal verujes u boga (ako verujes zapali svece u nekoj crkvi)
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

skyline-GTR
gx
gx
Contact person: Ibrahim

Post napisao skyline-GTR » 19 Mar 2009, 19:01

sreca u nesreci da te je ledol pozvao nego dobar savjet ako oces stavi automatske osigurace u servisu pa kad zavrsis sa poslom a ti ih samo oboris,nemoj shvatiti kao pametovanje nego kao savjet

pozz....
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

miodrag popovic
gx
gx
Phone number: 013/353-463

Post napisao miodrag popovic » 19 Mar 2009, 19:11

uhhh a ja nemam ledola u servisu,odo oma da ga kupim
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 19 Mar 2009, 19:40

Mislim da si ti ipak kasno došao ...papir je goreo , plastična kutija od rutera (plavi) je dooobro gorela ustvari izgorela ... mislim da se vatra usled nedostatka vazduha i od previše dima od plastike ugasila sama od sebe.
Osnovno i prvo pravilo u situaciji kao kod tebe je NE OTVARATI VRATA ...jer upravo tada bukne plamen , prvo se treba uveriti u neke mere bezbednosti. Sve u svemu dobro si prošao...sad se možda i oženiš :mrgreen:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

mladen mladenov
gx
gx

Post napisao mladen mladenov » 19 Mar 2009, 19:47

Uhhhhhhh,stvarno si dobro prosao,ja sve obavezno gasim kad idem kuci imam jedan glavni osigurac,zamisli nedaj boze da sve izgori, a najgore tudji uredjaji ,majko moja mila :? :? samo ti to proslavi i ubuduce se maksimalno obezbedi
Mora da se zna ko namesta antenu,a ko vice ne valja :)

kisko
Preminuo

Post napisao kisko » 19 Mar 2009, 19:48

Nisam danas isao da upalim svecu u crkvu ali sutra hocu sigurno,danas ceo dan sam iscekivao popa da dodje povodom uskrsa(najavio se ali ce tek sutra)
Inace imao sam i naviku da ostavim upaljen TV kad ga testiram a zavrisim ga kasno uvece pa ga ostavim da radi do ujutro...odsad :---: ,vadim sve iz zida pa gasim svetlo.

kisko
Preminuo

Post napisao kisko » 19 Mar 2009, 19:52

fanzo je napisao:Mislim da si ti ipak kasno došao ...papir je goreo , plastična kutija od rutera (plavi) je dooobro gorela ustvari izgorela ... mislim da se vatra usled nedostatka vazduha i od previše dima od plastike ugasila sama od sebe.
Osnovno i prvo pravilo u situaciji kao kod tebe je NE OTVARATI VRATA ...jer upravo tada bukne plamen , prvo se treba uveriti u neke mere bezbednosti. Sve u svemu dobro si prošao...sad se možda i oženiš :mrgreen:
Razmisljao sam i o tome,mislim na taj deo "NE OTVARATI VRATA" :mrgreen: a ako je sreca drug samnom ovih dana mogao bih i o toj drugoj opciji da razmislim :lala: :pivopije: ,tu mi je mozda jos potrebnija da nenaletim na neku rospiju e onda me ni pozar neiscupa :oklagija :oklagija :oklagija

chellawy
gx
gx
Contact person: SIX

Post napisao chellawy » 19 Mar 2009, 21:30

uffff sreca

ja se prosto najezim kada prodjem pored jednog servisa u gradu koji po celu noc ostavi ukljucene Tv-e da se testiraju .... znaci to je samoubica...

milion puta sam pomislio na takve nezgode koja se tebi desila, i sta reci uff jeza...

imao sam slucaj pre 15tak godina, cale je imao radionicu , radio je sa kozom (tasne , kaisevi i sl.)
I u radionici je stajao zamrzivac a na njemu mustre (od kartona) a iznad svega toga drvena polica sa brdo svega i svacega zapaljivog.
Jedno jutro (bilo je leto) cale ustao i posao da pocisti ispod svinja (tada smo ih gajili) :d ) i vidi dim izlazi ispod vrata radionice, otvori kad ono pljas krene da gori vatra ponovo, unutra crno kao u sred noci nista se ne vidi, i uglavnom da skratim, srecom pa su vrata bila zatvorena (a imao je obicaj leti da ostavi otvorena preko noci da se lepak izluftira) pa je vatra sagorela sav kiseonik i utihnula, ali kad je otvorio vrata pocelo je opet... i ajde nekako je uzeo krpu , brzo je nakvasio na cesmu i uleteo unutra i glumio vatrogasca......

pozar je izbio zbog pokvarenog prekidaca na zamrzivacu !!!! koji se na obodinu nalazi gore desno.
i uhvatio sve one kartone i drvenu policu i sve redom...

sta da vam pricam , sve sto je bilo u radionici je bilo toliko zacadjeno i prljavo da je vecinu stvari morao da baci....

a o zidovima da vam i ne pricam.....

i samo srecom su vrata bila zatvorena.

tako da znate da i zamrzivac i moze da se zapali !!!!
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

dzafer
gx
gx

Post napisao dzafer » 19 Mar 2009, 22:05

sta da se kaze sreca u nesreci
koliko sam samo puta ostavio aparate ukljucene izadjes na kratko pa se ostane i po nekoliko sati
sjecam se nekad davno morao je svaki servis imati vatrogasni aparat u protivnom placala se debela kazna
dali ko to danas ima u radnji :shock:
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

BD-electronic
gx
gx
Contact person: Dejan
Phone number: 0038730793402
Kontakt:

Post napisao BD-electronic » 19 Mar 2009, 22:18

Da što džale reče to je bilo obavezno da se ima PP aparat u radnji i kad su meni primali radnju komisija je tražila da imam aparat a ja skino neki iz ulaza donio dok su oni bili i vratio, kao koji će mi ku... a sad sam se dobro zamislio :shock:
Ili da kao što neko reče nabavim ledola pa ga reasporedim po radnji :mrgreen:

stojkePN
____
____

Post napisao stojkePN » 19 Mar 2009, 23:30

Sad sam gledao na RTV Pink emisiju Rikoset.Covek sedeo u fotelji ispred tv-a i tv eksplodira (bas tim recima) i od eksplozije covek se onesvesti i od kasnije vatre od tv-a izgori.Uzas :shock:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Vojvoda
____
____
Contact person: Mirko

Post napisao Vojvoda » 19 Mar 2009, 23:40

Samo se vi zezajte sa produžnicima. Jaki ste mi vi majstori, bez uvrede. Lopov na lopova pa još i dva produžnika na njih ako može. Sve sve samo ne adekvatna instalacija u radnji, c-c-c-c. Jeste da ja sad nemam prostor u kome bih radio, ali dok sam imao radnju sve je unutra bilo maksimalno odrađeno. Nova tabla sa automatskim osiguračima, profesionalno odrađen razvod kablova po radnji, bar deset utičnica na radnom prostoru za popravku i testiranje, nikako više od duple utičnice po jednom kablu (kisko je kako vidim koristio trostruku + produžnik) i obavezna automatska master sklopka (sa tasterima on - off) pored ulaznih vrata kojom se prekida kompletan dovod struje u radnji. Ovo je samo kritika i opomena za sve. Svakome se ovo može desiti. Posvetite malo pažnje prostoru od koga lebac jedete. Sve to da se odradi ne košta puno love naspram štete koja se u ovakvim slučajevima može desiti.
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

kisko
Preminuo

Post napisao kisko » 20 Mar 2009, 01:13

stojkePN je napisao:Sad sam gledao na RTV Pink emisiju Rikoset.Covek sedeo u fotelji ispred tv-a i tv eksplodira (bas tim recima) i od eksplozije covek se onesvesti i od kasnije vatre od tv-a izgori.Uzas :shock:
A ko je to video pa moze da tvrdi :?: :?: :?: :!: :!: :!: ...da je neko bio,taj bi ga valjda spasio a ta eksplozija hmmm pa i kod mene je bila ali tek kad je vatra zagrejala bocu,do tada nisam nista primetio ni cuo niti osetio miris a deli me samo pregradni zid,nemogu reci da i tv pri nekoj temperaturi neeksplodira....no sve to je posebna prica i ima tema.

A sto se tice uticnica kolega vojvoda je potpuno u pravu,treba ih razmestiti sto vise po radionici no kod mene ih ima tri i sve su visoke,moracu to odraditi i spustiti ih nize da mi kablovi nesmetaju preko stola
Sto se tice same "kobne uticnice" ona i nije problematicna jer je kvalitetna a i dovod napona je kvalitetan 3x2.5 a nema nekog opterecenja jer u jednu preko produznog ide komp,stampac i monitor u drugu se ukljucuje lemilica i uredjaj koji popravljam(on nije ni bio ukljucen vec samo stoja pored na polici).
Proverio sam samu uticnicu posle skidanja i dalje su jaki kontakti unutar nje,oni koji ostvaruju kontakt sa utikacem,zice su takodje bile dobro zavrnute(obicno na slabim kontaktima dolazi do grejanja pri opterecenju),dva kontakta na utikacu koji se bodu u uticnicu su i sad kao iz radnje ali je u samoj gumenoj uticnici negde izgubio taj kontakt i provarnicilo...ma djavo nikad nespava i mogu samo srecnoj zvezdi da zahvalim sto sad kucam po tastaturi :pivopije:
A vojvodin savet cu poslusati sigurno :pivopije:

filka
gx
gx

Post napisao filka » 20 Mar 2009, 18:57

A da osigurate radnju "ko sto sam ja uradio" na tri puta vise para kolko vredi pa ako oce nek gori :idea:
-će izginemo ki Mančester

Odgovori

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”