Šta voze Experti

Forum za neobavezne teme.
Avatar
CrazY_Milojko
_
_
Postovi: 32
Pridružen: 04 Sep 2021, 16:58
Location: Srbija / Inđija
Specialty: computers

Re: Šta voze Experti

Post napisao CrazY_Milojko » 13 Avg 2023, 21:08

Pozdrav za sve forumaše sa Hrvatskog primorja iz Jadranova.

Evo i mog auta koga praktično vozim jedino za vikend ili na odmorima, radnim danima nemam kada niti imam gde parkirati ispred firme, auto-noge su za mene zakon. U pitanju je (da kucnem u drvo) i dalje verni Peugeot 508 SW GT Line, 2015 godište, BlueHDi 2.0 Dizel, Euro 6, 150hp, 370Nm, 6 brzina sa (naravno) ručnim menjačem, u opremi koju ni da sam je sam sastavljao kada je auto bio nov (nema samo ono što mi nije potrebno: grejanje volana i sedišta i JBL audio) ne bi bila takva: full panorama krov, ulazak i paljenje bez ključa, polu-kožna GT sedišta, elektronska ručna kočnica, tonirana stakla, navigacija, cruise control, touchscreen (+ tasteri za sve, ne kao u istoj generaciji 308-ice), full LED napred i nazad, svetla prate krivinu, head-up display, ambijentalno osvetljenje, adaptivna svetla, kamera za rikverc, alu 18-ice.... i još gomila senzora napred, nazad kao i sijaset druge elektronike i pomagala u vožnji koji jedva lekaju da se pokvare :mrgreen: Mislio sam da nikada neću voziti dizel auto jer do sada sam imao samo benzince, ali komforom, pouzdanošću i smešno malom potrošnjom za ovoliko dugačak i težak auto priznajem da me je ovaj lav razmazio. Motor sam samo jednom svojevremeno pokušao "silovati" na jednom lokalnom putu koji nema kamere za snimanje prekoračenja brzine i koji je (retkost, jer je put tada bio nov) savršeno ravan u četvrtoj brzini i motor je izdržao bez problema na maximumu obrtaja u 4-oj brzini, vrištao je, trošio kao tenk, ali je išao 190 Km/h :lala: 5-u i 6-u brzinu tada nisam ni hteo tada da testiram. Inače vozim kao penzioner, svoje jurcanje po lokalnim putevima i ulicama u benzincima koje sam praktikovao kada sam bio daleko mlađi odavno sam ostavio za sobom.
Prilog
20230813_200418.jpg
20230813_200322.jpg
20230813_200555.jpg
20230813_200739.jpg
20230813_124810.jpg
20230813_200344.jpg
Reč `ukratko` samnom je nespojiva: ja čak i kada prepričavam film to traje duže nego snimanje istog

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Šta voze Experti

Post napisao Ribery » 13 Avg 2023, 21:16

Baš je lep auto :pivopije:
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Odgovori

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”