Broj tema po grupama?

Forum za neobavezne teme.
Barbarella56
Preminuo

Broj tema po grupama?

Post napisao Barbarella56 » 03 Apr 2007, 20:38

Pratim ovaj forum par meseci i nesto mi se ne uklapa.Broj tema na grupi TV je veci nego svih ostalih zajedno.Jel' moguce da niko nista drugo ne radi osim TV-a ili je to drugo toliko prosto da i ne zavredjuje da bude na forumu?Ako pogledamo neke belosvetske forume vidimo koliko su masovne sve grupe i podgrupe.Da li je ovde u pitanju jezicka barijera ili to sto nema nesto bogzna sta da se skine.Ili je forum orijentisan na "domace trziste".Da li bi bilo dobro formirati neke arhive,baze podataka ili na neki drugi nacin privuci ljude,omasoviti forum.

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 03 Apr 2007, 22:31

Jel' moguce da niko nista drugo ne radi osim TV-a ili je to drugo toliko prosto da i ne zavredjuje da bude na forumu?Ako pogledamo neke belosvetske forume vidimo koliko su masovne sve grupe i podgrupe
mi smo samo za tv, a ovo drugo isto jos vise znamo pa netreba nista da pitamo.. :---: kakav svet beliii vidis' sve tv. su poslali nama da im mi popravimo i samo da im jos naplatimo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

alastor
___
___

Post napisao alastor » 04 Apr 2007, 00:54

evo,ja radim i autoelektriku,elektroinstalacije,bojlere,veš mašine,kompjutere a u zadnje vrijeme švercam i automobilima,ali ako me nešto zaje... onda su to televizori i naj jednostavnije mi je potražiti pomoč kolega ovdje na forumu,ono što sam gore naveo s time još nisam imao problema pa da idem nekoga nešto tražiti

cubica
gx
gx
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Broj tema po grupama?

Post napisao cubica » 04 Apr 2007, 10:44

Da li bi bilo dobro formirati neke arhive,baze podataka ili na neki drugi nacin privuci ljude,omasoviti forum.
i ovako nam dobro ide, sasvim dobro se borimo. Plasim se da ako bismo forum 'omasovili' da bi efekat bio kao na ES-u, svadje i prepirke.
jednostavno je ovde profil aktivista slican i mislim da tako i treba da ostane, jos nam samo fale 'suvi' autoelektricari, zicarosi, mehanicari, vodoinstaleri i sl....
Nema nista lose ni u zatvorenosti, zatvoreni za ljude ali ne i za struku.
ono sto ja primecujem je sve manje rubrika 'reseno' a sve vise ovakvih komentara.

cubica :mrgreen:
PROSONIC is the best!

dzafer
gx
gx

Post napisao dzafer » 04 Apr 2007, 10:49

mozemo se baviti svim i svacim neko kaze univerzalni majstor zna sve ja se stim nebi slozio :---: covjek mora sebe naci gdje je najaci i normalno sta mu dobro ide a sad raditi sve redom sta mu dodze pod ruke :roll: to ide malo teze jedino ako nema dovoljno posla onda daj sta das :mrgreen:
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

tatamata
_
_

Post napisao tatamata » 04 Apr 2007, 17:51

pa u dusi smo TV mehanicari :mrgreen:
video dosao pa prosao :mrgreen:
a tv-a sad ima bar 3puta vise

Barbarella56
Preminuo

Post napisao Barbarella56 » 04 Apr 2007, 18:44

Ne bih hteo da me postovane kolege pogresno shvate,ja nisam za masovnost po svaku cenu i nekontrolisanu.Ali mi je krivo ponekad kad mi neko kaze "ma potrazi to na ELEKTRODI ili na WimTV sigurno ima".Pa nismo ni mi p... dimovi.U stvari mozda sam ja malo subjektivan jer ja radim iskljucivo auto muziku i nista drugo.Tu se slazem sa Dzaferom.Ili ces znati od svega po nesto ali ni u cemu neces biti car.Ja radim samo ARK zadnjih petnaestak godina ali mi svakodnevno naidje nesto novo i nepoznato.

dzafer
gx
gx

Post napisao dzafer » 04 Apr 2007, 20:36

iznio bi jednu primjedbu zasto neki clanovi ovog foruma na napisu lokaciju mjesto odakle su moze ti biti komsija iz istoga grada a neznaju se moje misljenje je da bi to bilo dosta dobro i radi razmjene znanja, materijala poznanstva pa i svega ostalog
to je moje razmisljanje e sad nemora znaciti da je to obaveza :---: :mrgreen:
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 04 Apr 2007, 21:44

...zasto neki clanovi ovog foruma na napisu lokaciju mjesto odakle su...
Potpisujem.
Jedina vakcina
samodisciplina.
Ostani doma

Barbarella56
Preminuo

Post napisao Barbarella56 » 04 Apr 2007, 22:43

Ako vam kazem ko sam moracu da vas ubijem.Malo sale,pretpostavljam da volite trilere.
Razlog zasto se ne eksponiram preterano je vrlo jednostavan.Ja oduvek radim "na divlje" i tako cu i da zavrsim karijeru.Definitivno nemam nameru da registrujem delatnost.To sad moze medju nama da izazove beskrajnu polemiku u smislu ko kome otima koru 'leba,ko je strucan ko je manje strucan itd.To je mozda tako samo na prvi pogled mada i tome moze da se razgovara.Sto se saradnje tice budite sigurni da su "divljaci" u svakom pogledu spremniji za svaki vid saradnje nego mnogi majstori iza kojih stoje veliki servisi.
Veliki pozdrav legalistima a i "divljacima"

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 05 Apr 2007, 00:52

...Definitivno nemam nameru da registrujem delatnost...
Ovo ne mora da bude razlog za tajanstvenost. Ovdje nema finansiskih inspektora (bar se nadam :) )
Jedina vakcina
samodisciplina.
Ostani doma

rubin_miki
Preminuo
Kontakt:

Post napisao rubin_miki » 05 Apr 2007, 02:21

Barbarella56, bas me zaintrigira..ajd otkrij se, da vidimo koji kolega se krije iza ovog imena..
e, bas me sad potseti, el zna neko Stef-a, gde je, sta radi, nema ga nigde, znam da je bio iz Hrvatske ali majstor prve A klase....da ga regrutovamo ovde :mrgreen:
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

tatamata
_
_

Post napisao tatamata » 05 Apr 2007, 07:47

zasto neki clanovi ovog foruma na napisu lokaciju mjesto odakle su
da se i ja malo opravdam povodom ove konstatacije
mislim da sam u prvim postovima i predstavljanju napisao ko sam sta sam i odakle sam ,sta radim ,bas u ovoj rubrici ali sad listam i toga nema :?:
verovatno se brise a pretraga mi bas nesto i ne ide od ruke
ima vremena upoznacemo se ;)
eh da je bio ovaj forum pre bar 3 godine

Barbarella56
Preminuo

Post napisao Barbarella56 » 05 Apr 2007, 08:37

Cinjenica je da se na nas "divljake" oduvek gledalo sa izvesnim podozrenjem i sa strucnog i sa drugih stanovista.Morate imati u vidu da medju nama ima vrhunskih majstora jer smo,za razliku od skolovanih(koji su posli u tu skolu sticajem okolnosti,mozda nisu ni voleli taj smer) voleli to sto radimo.Svako novo znanje smo morali skupo da platimo,jer iza nas nije stajao ni veliki servis ni majstor da nam pokaze sta da radimo.
Sto se saradnje tice tvrdim na osnovu iskustva da su "divljaci" izuzetno predusretljivi i spremni na pomoc u svakom pogledu.Ja imam vrlo dobru saradnju sa ljudima iz B.Palanke,Prokuplja,G.Milanovca,Krusevca dakle ljudima sa strane.U svom gradu vec manje mada se bavim poslom koji vecina servisera smatra sporednim.Radim auto muziku i ozvucenje autobusa.Buseve ovde nece niko da radi osim mene tako da nisam nikom konkurencija.
Mozemo se cesto sresti po buvljacima jer otkuplujem neispravne ARK,sredim prodam i mirna mi glava.Ne zajebavam se sa musterijama u smislu majstore ovo ti skupo imam u Bugarskoj nov za te pare itd.
Pozdrav svima i racunajte na moju saradnju u mojoj oblasti.

chellawy
gx
gx
Contact person: SIX
Specialty: tv

Post napisao chellawy » 05 Apr 2007, 09:23

ma ok barba
i ja sam evo silom prilike kako bih ja to nazvao , od svojih evo 12 godina bavljenja ovim zanatom samo prvu godinu dok sam i ucio zanat u niskom servisu u mom mestu bio legalan.
kazem silom prilike jer da sam mogao (citaj :imao sredstava) registrovao bih delatnost bar pre 5 godina.

a sto se tice mesta vidim da gore navodis B.palanka. Predpostavljam da si mislio na Belu Palanku posto ja u mom gradu Backa Palanka nikad nisam cuo za takvog masjtora tvog kova.

a sto se tice "skrivanja" evo ti moj primer: zivim u najgorem mogucem delu grada a i u samom gradu koji je prepun zavidnih i primitivnih ljudi koji zive po sistemu: "neka komsiji crkne krava", pa i pored toga nisam nikada imao problema sa inspekcijom.
mada i licno znam par njih (inspektora) , cak me je jedan savetovao pre 5 godina kada sam hteo da prijavim servis , da to ne radim.
Usput sam pre oko godinu dana imao iskustvo sa jednim narkomanom , naravno ja nisam vidovit pa nisam ni znao da je isti drogosh. tako da sam zavrsio u SUPu na razgovoru sa sasvim slucajno inspektorom koji se iz hobija bavio sa tv-ima oko 20 godina (moram ga ovih dana naci da ga pitam da mi proda osicloskop, jer je rekao da vise ne radi) i na informativnom razgovoru sam prosao sa savetom da se klonim tog lika (narkomana) naravno posto je kolega jako dobro upoznat koliko se moze para zaraditi ako ovaj posao radis pride tj kao sekunadrnu stvar (tako kazem jer sam u radnom odnosu...) tako da nisam imao nikakvih problema.....

na kraju krajeva maximalna kazna i da me neko uhvati i zeli da prijavi je 5000 dinara. a za prijavljene je minimalna 50000 dinsa.

ne bitno za pricu.
ne stidim se ko sam i sta sam i ako neko ima nesto protiv mene to je njegova licna stvar. A sumnjam da iko ko je realan i ko me zaista poznaje (kada sam ozbiljan) ima lose misljenje o meni. sa nekim ko je za mene neprihvatljiv se trudim da se ne upustam u rasprave i nema konflikta.
na srecu na ovom forumu takvih ljudi nema, mislim sam na ceo net gde god da odem.... sve u svemu mislim da samo mogu (mozemo) da imamo koristi od toga sto ostali znaju odakle(n) smo....
mada postujem svaciji stav i misljenje....

pozdrav
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Barbarella56
Preminuo

Post napisao Barbarella56 » 05 Apr 2007, 09:46

Kakvi smo mi kao kolege evo jednog nedavnog primera.Imao sam problem sa nekim BMW radiom po pitanju dekodiranja.Nadjem na jednom forumu bin ali je ga je vlasnik zastitio password-om.Kad sam trazio da mi ga posalje trazio je nesto u zamenu ali uz konstataciju da ne postoji nesto sto on vec nema ili nezna.To je bilo vrlo primitivno pa sam mu rekao da kad uspe da dekodira Kosmaj46 mozemo da razgovaramo na ravnopravnim osnovama.Ima nas raznih.

cubica
gx
gx
Warranty service: ERG

Post napisao cubica » 05 Apr 2007, 16:18

je li taj sa mobile foruma?? Vidim da si se skoro registrovao tamo. Tamo su svi dobri i cini mi se da je za sada najbolji forum gde covek moze da opstane, naravno...ima kukolja ali.....
Tamo sam nasao dosta ...ali BAS PRAVIH drugara iz inostranstva pa mozemo da sirimo posao...mada je pitanje koliko je vec bitno dekodiranje ARK-ova s'obzirom da npr, kasetase vise i nece niko u kolima. Osim onih kojima je bitan radio.

cubica :mrgreen:
PROSONIC is the best!

Barbarella56
Preminuo

Post napisao Barbarella56 » 05 Apr 2007, 16:33

Jeste sa Mobile foruma.Sad ima tu jedna olaksavajuca okolnost.Svi su obicno rezervisani prema novim likovima jer ima ljudi koji zatraze nesto i kad to dobiju vise se nikad ne pojave na forumu.
Bice ARK jos neko izvesno vreme,pogotovo fabricki modeli.Posao su ubile velike trgovacke kuce gde je recimo Sony MP3 5400 din.Panasonic jos jeftiniji.Da ne pominjem trecerazredne marke.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”