Nove Qspeed diode

Forum za neobavezne teme.
fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Nove Qspeed diode

Post napisao fanzo » 06 Jul 2012, 04:15

Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

generacija 49
penzioner
penzioner
Specialty: tv

Re: Nove Qspeed diode

Post napisao generacija 49 » 07 Jul 2012, 00:34

Da cudo su te diode.Bas lepo izneo pricu nas kolega sa linka. Secam se prvu diodu sto sam koristio i video , za detektor.U staklu parce kristala, pod celicni "feder" i iglica.Precnik staklene cevcice 1cm, dugacka isto 1cm :roll:
A pazite pricu.Kupim "kristal velicine lesnika.Stavim slusalice 2000oma,vezem antenu 10 m zicu.Cackam po kristalu,trazim najjaci izboj i .....u jednom momentu kristal se pretvori i prah kao talk.Ja tuzno gledam a platio ga ceo mesecni dzeparac, 12 urmasica ili 2 bioskopa. :mrgreen: Sta se slozilo pojima nemam.Ali 20 god kasnije , rekose mi zakacio si rezonancu i razleteo se, to se desava na milioitom nesrecniku.To se desava i ovima sto seku dijamant.Pogresan potez i nema dijamanta , samo prah.Nisam pitao da mi izracunaju moju fo,da se ne razletim. :lala:
Inace experti su mnogo prihodovali kada su bili vesti da odaberu diode koje su nam decu odhranila.Ja sam prosao celu lepezu dioda po brzini.Secate se onih"crvenih" BYxxx,BYFxxx,BYXxxx, pa AA xxx, pa 1Nxxx,TAC, Zener, konstant "strom",Tunel, pa AYxx/TO-3/ , pa razne "sotki" za OW u Grundigu...valda SKF/ brzo oporavljajuce sotki :mrgreen: /, pa pojavi se BY223 bila mocna, sada je to sve otislo, Nasli su kompromis izmedju brzine i disipacije i stancaju.Ja probao u DVD mrezu da "trpam" svasta , i nece samo ona sto je bila pa 'oce .
Dioda je cudo to je PN spoj na kome se temelji sva danasnja elektronika.A kvarca ima, i u prirodi i od reciklirane pivske flase. :roll:
A i ove LED hladne diode su cudo, bas svetle ali moraju jos da vezbaju tu nisu resili disipaciju.Greju ko ringla.
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”