ASWO I SVE OKO NJEGA

Forum za neobavezne teme.
Avatar
dodig
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 219
Pridružen: 09 Jul 2009, 13:06
Location: Mostar-Međugorje
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao dodig » 26 Jul 2012, 16:57

Dali netko od kolega zna dali je glavno sjedište ove firme za naše prostore u Beogradu,točnije dali je sjedište u Sarajevu vezano za Beograd.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15865
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao fanzo » 11 Avg 2012, 09:23

Ovde počneš i proveriš ko sa kime radi >> https://www.aswo.com/internet/icm99_eng.nsf
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
BD-electronic
gx
gx
Postovi: 1348
Pridružen: 10 Avg 2006, 10:54
Location: N.Travnik BiH-SFRJ
Warranty service: LG,Elit,Morgans,Verso,Elta,Qteck
Contact person: Dejan
Phone number: 0038730793402
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao BD-electronic » 19 Avg 2012, 18:20

kolega dodig jesi li saznao šta oko aswo BiH ?

Avatar
dodig
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 219
Pridružen: 09 Jul 2009, 13:06
Location: Mostar-Međugorje
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao dodig » 19 Avg 2012, 20:03

Da Dejan jesam dosta toga,ali mi nije jasan njihov rad za bih tržište.Evo prije mjesec dana sam naručio neke djelove do sada ništa ni odgovora kad bi mogli stići mada sam ih u par navrata kontaktirao ali badava.Prošli put naručim 3 različite gume vrata za perilice oni pošalju 3 iste itd.

Avatar
BD-electronic
gx
gx
Postovi: 1348
Pridružen: 10 Avg 2006, 10:54
Location: N.Travnik BiH-SFRJ
Warranty service: LG,Elit,Morgans,Verso,Elta,Qteck
Contact person: Dejan
Phone number: 0038730793402
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao BD-electronic » 19 Avg 2012, 20:46

znaci neodgovorni su, a jesi li preko neta naručivao ili telefonom?
I kakve su im cijene, jesi li se ulogovao na onu njihovu stranicu?

Avatar
dodig
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 219
Pridružen: 09 Jul 2009, 13:06
Location: Mostar-Međugorje
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao dodig » 19 Avg 2012, 23:48

Naručivao sam i preko neta i telefonski,da prvo sam se ulogovao na njihovu stranici i imaš njihov cjenovnik i stanje rezervnog djela.Što se tiče cjenovnika imaš cjene jako prizhvatljive ali i one koje to nisu,ali uvjek možeš naći neki rezervni dio gdje ga nigdje nemožeš naći ili teško doći do njega.Ispočetka su bili jako susretljivi i brzom poštom bi dobio naručeni dio u jako kratkom roku ali u zadnje vrjeme štekaju.Možda je vrjeme odmorta pa im se ne radi ili su im srezali plaće to nebi znao ali još ih ne precrtavam vidićemo možda i bude nešto od njih

Avatar
dzafer
gx
gx
Postovi: 2507
Pridružen: 21 Sep 2006, 13:13
Location: BIH SARAJEVO-ILIDŽA
Specialty: tv-multimedia

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao dzafer » 20 Avg 2012, 10:07

Koliko mi je poznato RSelectronic koji je i zastupnik dobija robu dva puta u mjesecu.
Sad dali to ide preko njega ili direkt salju na datu adresu nije mi poznato, a nisam ga ni pitao.
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao spagagz » 20 Avg 2012, 18:51

Ide sve preko RS-a.Ja licno nisam zadovoljan,imao sam dosta fush robe od njega.Zadnji put prije mjesec STV9306B 3kom. nijedan ne valja.

Avatar
BD-electronic
gx
gx
Postovi: 1348
Pridružen: 10 Avg 2006, 10:54
Location: N.Travnik BiH-SFRJ
Warranty service: LG,Elit,Morgans,Verso,Elta,Qteck
Contact person: Dejan
Phone number: 0038730793402
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao BD-electronic » 20 Avg 2012, 19:45

Ko je onda po vama naj pouzdaniji i naj kvalitetniji i naj jeftiniji trgovac našim djelovima u BiH ?

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao spagagz » 20 Avg 2012, 19:54

Ja takvog neznam.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15865
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao fanzo » 21 Avg 2012, 15:32

Najkvalitetniji i ujedno i najjeftiniji .. takav mislim da ne postoji :lala:
U Aswo imaš i skuplju robu, koja je i kvalitetnija.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
generacija 49
Preminuo
Postovi: 3838
Pridružen: 04 Nov 2006, 09:40
Location: Beograd,Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Srbija

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao generacija 49 » 21 Avg 2012, 16:17

fanzo je napisao:Najkvalitetniji i ujedno i najjeftiniji .. takav mislim da ne postoji .
Da.Opet se osvrcem na ono vreme ,i "one" delove.Radite brend.Onda narucite od te brend firme komponentu.Jeftina je 3 evra a brendirana 13 evra , u kutiji od kubnog desimetra stigne tranzistor, uz oznaku tri reda teksta, sertifikacija i to radi.Singapurci isto rade ali ne bas svaki.Crkne mi trafo za ITT , narucim original onda 45DM.Bilo i no name 25DM.Secam se TDA3562A TFK 8DM za mene bilo a realno 10.Nestala kola.Poceli neki da prave na keramici, sva creva mu se vide, rade, ali malo nacekas da sloze boju.A bili 15DM jer nema vise TFK.Znaci, imidz i kvalitet usluge stvaran decenijama, preuzmu singapurci i majstor vise nije u prici.Radi sa boflom a carsija kritikuje, kaze crkne odma cim kuci donesem.A jeste tako bilo.
Sada se produzava vek uredjajima koje ceka reciklaza , bofl komponentama, a i uredjaji bofl.Znaci , brend npr. SONY.Pises u Belgiju u centralni magacin i dobijes brend deo, ali boli kao da ti izvadili zub nazdravo.
Velika filozofija i puno ne poznanica.xxx :roll:
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao Stolle » 21 Avg 2012, 19:01

generacija 49 je napisao:sva creva mu se vide
:mrgreen: :lala:
Ali radio je i on. Malo više vremena dok se raspali, :fanzo: ali problema nisam imao.
2.jpg
2.jpg (9.75 KiB) Pregledano 4221 put.
Skrenuli smo temu...
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Majstor Duja
Neaktivan
Postovi: 3136
Pridružen: 23 Avg 2006, 17:29
Location: Novi Sad - centar
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao Majstor Duja » 21 Avg 2012, 20:51

Sve je to mlacenje prazne slame u neuredjenom ex yu trzistu...ceo uredjaj 300e u prodavnici, jedan zamenski modul u prodaji 150e - to su apsolutne gluposti.
Na otvorenim trzistima (UK, Nemacka, US) je cena tog istog modula 30-40e i trgovac se ubi da ti izadje u susret jer, znate, on je trgovac, zivi od kupaca - a to smo mi.
Ovi nasi retardi misle da su u'vatili Boga za onu stvar sto su otvorili prodavnicu i dobili licencu a kupce ko jeb...
Zato i "u nas" firme traju po 5-6 godina i nestanu, bankrotiraju, vlasnike (ne)nadju sa betonskim cipelama u Dunavu i te price...jadni smo mi mnogo, kao narod, jer gutamo ama bas svakakva govna - i niko se ne buni...

Ajd :pivopije:
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Avatar
dzafer
gx
gx
Postovi: 2507
Pridružen: 21 Sep 2006, 13:13
Location: BIH SARAJEVO-ILIDŽA
Specialty: tv-multimedia

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao dzafer » 21 Avg 2012, 21:02

spagagz je napisao:Ide sve preko RS-a.Ja licno nisam zadovoljan,imao sam dosta fush robe od njega.Zadnji put prije mjesec STV9306B 3kom. nijedan ne valja.
Nije mi daleko i nikad i ne uzimam osim komad-dva tako da dosad nisam imao nikad problema niti se sjecam da nesto nije bilo ok.Moguce da blizim musterijama prodaje provjerenu robu :mrgreen:
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao spagagz » 21 Avg 2012, 21:24

Neki dan uzeo SG6841dz,neradi.Evo cekam sa druge strane da dodje pa da budem siguran.J6920 radi 2sata,kss240 moras dostelati da bi radio,c5388 uzeo kolega prije 10 dana crkli oba itd,itd ovo je samo zadnja 2 mjeseca sto se mogu sijetiti.Nije problem cijena to i onako placa musterija,ali hocu da sam siguran da je kvalitetan dio.

Avatar
generacija 49
Preminuo
Postovi: 3838
Pridružen: 04 Nov 2006, 09:40
Location: Beograd,Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Srbija

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao generacija 49 » 21 Avg 2012, 22:00

Stolle je napisao:
generacija 49 je napisao:sva creva mu se vide

Ali radio je i on. Malo više vremena dok se raspali, ali problema nisam imao.

Skrenuli smo temu...
Aaaaaaaaaaa Ti si naleteo u odelu, ja bez tih plastika,bas golac videlo se sve sto se ovde ne vidi, imam negde slikacu ga. :lala:

Maaaaa nismo skrenuli sa teme/ tema ko tema moze da bude k'o vazna prazna, ali sto kazu devojcice, i experti, stace meni vazna prazna kada ne moze da je krasi adamov cvet/, Mi smo mastoviti skloni snalazenju, imamo poriv da upadnemo u pricu sa pricom, mozda i gde joj mesto nije, ali razmena iskustava, tacke gledista, opaske, sve to spontano.Ako mislis globalno da smo skrenuli sa teme, mozda, kao struka TV serviser.Moj kolega expert de luxe, vari ograde :shock: .Kaze Jeeee koliko materijal toliko rad.Ja da sam mladji 10-15 god...ucio bi ovo novo samo tako.Sada "unimer" moz da se nadje u torbi , ali bez "lap topa" cabar. only thinking :roll:
Danasnji distributeri guraju OK robu,koja im se nudi ,Ali i njih preveslaju proizvodjaci.Dobro je da ima distributera, jos bolje je da diluju Ok komponente.Trude se ali visa sila, nekada zakace seriju "nije za upotrebu".
Ja kupio juce 2x1l jogurta. ono katastrofa, usmrdeli se a rok im jos 20 dana, ko tu moze da osudi proizvodjaca, niko.Stajala bala na suncu, dok su potpisivali prijmnice/ otpremnice, i eto belaja.
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Avatar
Majstor Duja
Neaktivan
Postovi: 3136
Pridružen: 23 Avg 2006, 17:29
Location: Novi Sad - centar
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao Majstor Duja » 22 Avg 2012, 08:52

G49,
nije to nista, ja kupio nekoliko kila eksera od 10cm, toliko su mekani da ne mozes da ga zakucash a da se ne iskrivi, morao sam da trazim po drvarama da probam eksere da bi bio siguran - na kraju nadjem iole dobre ali sa malom glavom pa ako napnesh dasku, ekser prodje kroz nju zajedno sa glavom.

Kupim zicanu ogradu koja je toliko mekana da kad bi se zatrcao, prosao bi kroz nju...nije ni cudo sto nam se zgrade raspadaju...sve je otislo do djavola...
:roll:
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Avatar
generacija 49
Preminuo
Postovi: 3838
Pridružen: 04 Nov 2006, 09:40
Location: Beograd,Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Srbija

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao generacija 49 » 22 Avg 2012, 21:57

@ Majstor Duja. :lol:
Da.
Otvori neko interesantnu temu, dobavljaci.Pojavi se i ASWO.
Svi smo prosli kroz sito i reseto dobavljacko.Mi ne funkcionisemo u struci bez dobavljaca, raznih.
Skrenusmo sa teme i osvrnusmo se i na ostale dobavljace, u nesluzbenom zivotu.Ja rece jogurt, pa ekseri, pa komponente nase...
....ja sam skoro sve kupovao na carinsku dekleraciju.Svakom svoje/carina/ , bio i od strane distributera "merver stojer".
Ali da se vratim u pricu.Te pare sto zaradis u struci, treba da trosis.Na eksere recimo ili jogurt.
Ali pa'z te pricu. Resim ja da potrosim pare od zanata, da jedno 30m kvadratnih opsijem lamperijom.
DISTRIBUTERI na pijaci diluju lamperiju zlatiborsku.Bor.Primim se ja za skupu cenu, ali.Bio samnom bosanac drvo zna al da pise pesme ne zna.Kaze,na tim lamperijama pre 10 dana cvrkutale ptice a kvadrat xx DM.Videlo 10 dana sunca a za "susaru" nisu ni cule.Sve ce da ti poizbacuju durslahovane eksere cim pocnu da se suse.
OK, sledece godine odem na stovariste,uvozna lamperija.Zemlja porekla Austrija.E ljudi svaka daska u stiroporu i najlonu a 10% skuplja od bofla.
A opet na temu mekan ekser.Kaze mi jedan opet bosanac ali drvo zna ko mi mrezu na 11AK30.Ko ukuca ekser u zeleznicki drveni prag ima pivu a sa sve gajbom.
Odao mi je tajnu. Eksercinu u hrastov zeleznicki "terisani " prag uteras kada ga promuckas kros sapunicu, ulece ko sto dzak iz skole izlece. :shock:
I jes tako , ja probao.
:roll: b'zveze ali to je to. :pivopije: :fanzo:
Da nema ASWO nebi ni pricica bilo.Inace nisam nista narucivao , drzao sam se starih dobavljaca jer je promet pao 90% i potreba za komponentama. :pivopije:

Paz' te pricu.Imam negde korespodenciju ako nisam bacio.
Pre 15 god, stigne mi c/b Sony.Crko trafo.TV star , muzejski.Kuka stranka ne pita sta kosta.OK, kazem pitacu u Japanu sta misle na ovu temu i cujemo se.
Dalje , prepisem ja brojeve sa TV-a i trafoa,napisem pismo i adresiram SONY TOKIJO JAPAN, pozadi moju adresu.
Za 10-15 dana, ja na putu kaze zena stiglo ti nesto u kesi.Jel si platila nesto ili ima zelenu nalepnicu, kaze zelenu.OK, videcu sta je.
A sta je, stigao trafo za free, a propratni tekst, "drago nam je da ovaj model jos zivi" pozdrav vas SONY. :shock: Poezija.Naravno Balkanac nije odgovorio bar hvala. :tuptup: :skroll:
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15865
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: ASWO I SVE OKO NJEGA

Post napisao fanzo » 23 Avg 2012, 19:41

Dujo, potpuno si u pravu ... sve je očajno napravljeno ... katastrofa ..
Kupim ja pre par meseci ivericu da zamenim ploče na radnim stolovima koji su stari oko 15+ godina.
Na starim pločama sam topio tinol, nakon toga ostane fleka koju krpom obrišem i kao da ništa nije bilo .. na novim pločama čim padne kapljica tinola odmah ostane fleka koja se više ne može skinuti.
Odem u prodavnicu ploča i žalim se .. smeju mi se i kažu koliko para toliko muzike ..i ponude mi neku extra giga-mega ploču koja sigurno trpi temperaturu, a i košta 4 puta skuplje. Dobijem parče takve ploče za testiranje. ... Spustim kapljicu tinola i opet ostane fleka, a na mikroskopu se vidi da se površina istopila :lala: .. Naravoučenije: nema bolje ni za skuplje novce, jednostavno više se ne pravi ništa kao nekada !
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Odgovori

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”