Vozači, čitate li (pratite li) saobraćajne znake?

Forum za neobavezne teme.
Damiru
___
___
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Vozači, čitate li (pratite li) saobraćajne znake?

Post napisao Damiru » 14 Sep 2012, 18:10

Ovih dana sam na poslu bio svedok opšte vozačke nepismenosti.
O čemu se radi... Radnička ulica u Novom Sadu je bila raskopana zbog radova na toplovodu, a tim povodom je i poslednjih nekoliko dana raskrsnica Radničke i Stražilovske (koordinate, 45.24926, 19.84840) bila potpuno obustavljena za saobraćaj. Sve je uredno obeleženo znacima "slepa ulica". Znacima su obuhvaćene ulice Maksima Gorkog, Stražilovska i Bulevar cara Lazara.
Međutim - veliki broj vozača je u tom periodu pravio gužvu u Stražilovskoj ulici (ulazeći iz ulice Bulevar cara Lazara). čak je i na ulazu u Stražilovsku ulicu postojao znak "slepa ulica", ali dosta njih je ulazilo u ulicu, a zatim polukružno, pa nazad... Primetio sam čak i jednog vozača auto škole, registracija Bačke Palanke da se "upecao". Nije početnik, na obuci, jer je vozač bio sam u vozilu...
Nećete verovati koliko njih je tokom prethodnih nekoliko dana "poljubilo vrata" ne pazeći na saobraćajnu signalizaciju. Novosađane još i mogu koliko-toliko da razumem (ali nikako ih ne branim :!: ), jer su tu svaki dan, ali Sombor, Bečej, Bačka Palanka, Vrbas, Ruma,...
Veliki ljudi se bave idejama. Srednji, događajima. A mali - ljudima.

Vojvoda
____
____
Contact person: Mirko

Re: Vozači, čitate li (pratite li) saobraćajne znake?

Post napisao Vojvoda » 14 Sep 2012, 20:09

Znake uvek gledam, mada generalno znake niko negleda ni ovde u BG.
Evo danas primer. Kad god je gužva u gradu ja se kao pacov zavlačim po tesnim sporednim ulicama u kojima skoro da i nema saobraćaja kako bih se pre dovukao do kuće. Zađem po uličicama u okolini gradske bolnice bežeći od gužve iz Vojislava Ilića (Crveni krst), presečem bulevar Aleksandra Karađorđevića i ulicu Dimitrija Tucovića i prilazim zvezdarskoj šumi (okolina Novog groblja) kako bih kroz šumu izašao na Karaburmu. Iznenađenje - ulice kroz koje sam hiljadu puta prošao iz istih razloga, odjednom su dobile kontra usmerenje ili su od dvosmernih postale jednosmerne a neko se igrao i crtao parking prostore po ulicama i trotoarima (ono pola auta na trotoaru a pola na ulici). Ispred mene ide par auta koji kao i ja gotovo mehanički, na pamet, idu tuda - I NE VIDE ZNAK ZA JEDAN SMER, VEĆ ŠIBAJU USTALJENOM TRASOM. Obiđem kvart i nađem pogodnu putanju kojom obavljam isti posao a ne kršim propise dok se još dva šofera iza mene po inerciji zavlače u sada već jednosmernu ulicu pa videći znak počinju pogubljeno da gledaju kuda i šta sad.
Dakle, neko gleda, neko ne gleda a neko jedva da primeti pa se pogubi.
Nije samo to, ne poštuju se ni saobraćajne trake kao ni strelice sa smerom kretanja na asfaltu, pravilo desne strane... A tek kružni tok, e tu oko 80% vozača ne zna šta da radi i kako da se ponaša a o poznavanju propisa da i ne govorimo. :m:
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 14 Sep 2012, 20:48

nepostoji onaj ko ne gresi !!! svi smo imali neprijatnih situacija :uca:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

chellawy
gx
gx
Contact person: SIX
Specialty: tv

Post napisao chellawy » 14 Sep 2012, 21:10

postoji 2 vrste grešaka.
Iz neznanja ili ti slučajne nepažnje i NAMRENIH grešaka tj prekršaja.
Mislim da je ovih drugih mnogo više a to samo govori o karakteru naših vozača tj metalitetu koji je sve osim normalan.
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 14 Sep 2012, 21:31

Kružni tok, šta je to? a mi ovde u severnom delu nismo ni videli kružni tok nikad, osim na slikama :lala:
E sad ih imamo ... nEkoliko (lagano razvlačim slova) .. pa mi uopšte i ne znamo kako se vozi kružnim tokom .. bilo je i sudara naravno čestih .. navići ćemo se ..

Nego, zašto sam počeo da pišem ovde. Mene ova tema podsetila na ovo >> http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.ph ... 16#p198816
Mi odavnde kada krenemo za Suboticu autoputem imamo bogme dosta da krivudamo dok ne stignemo tamo .. krenem Vrbas, Feketić, pa svrnem na autoput, pa onda slalom između onih uspravnih znakova (slika dole), pa onda skroooz na levu stranu autoputa, pa onda nazad na desnu, pa onda neki leeeepi crni asfalt, ali kao da voziš po balvanima, bukvalno .. moraš da usporiš na 60 ili .... pa onda ponovo slalom i onda se odjednom pojavi Subotica.

Krenem za Beograd, pa dok se iskobeljam na autoput, ubacim u petu, taman gass, kad 60 ograničenje i ponovo opet oni (slika dole) uspravni znaci .. pa na jednu stranu autoputa, pa na drugu, pa odjednom slepa ulica !!! :shock: .. tabla pokazuje samo desno .. skrenem desno a ono vozim po nekom prašnjavom letnjem putu, pa u Kać, pa onda uličicama 40 na sat, i to ne uličicama prečicom, nego kroz pola Kaća, pa onda jeeeedva na autoput, ako se to može i nazvati autoput, jer je prepun onih znakova kao na slici dole (opet) (i znakova i autoputa)... taman u petu opet 60 opet suženje autoputa ... i tako, a najgore je ispred Beograda, e tamo je već toliko usko da uže ne može ni biti ...

I tako, ..... koliko ja znam, 25 godina ... čini mi se .... što dalje (mislim godina), sve je više onih znakova (slika dole)... Pitam se .... da li će ikada skloniti one znakove (slika dole) sa autoputa.
Mislim da ih mi ovde na autoputevima imamo jedno cirka 3000 komada, možda i više.. mislim i da je možda to neki unosan biznis, jelte, jer za neko vreme taj znak korozija pojede pa treba da se zameni za novi :mrgreen:

Evo i tog znaka
33.jpg
33.jpg (20.58 KiB) Pregledano 729 puta.
Samo da napomenem ovo nisu fotomontaže, ali uživo je još gore nego na slikama
11.jpg
11.jpg (10.13 KiB) Pregledano 729 puta.
22.jpg
22.jpg (12.33 KiB) Pregledano 731 put.
55.jpg
55.jpg (24.06 KiB) Pregledano 730 puta.
77.jpg
77.jpg (16.88 KiB) Pregledano 729 puta.
88.jpg
88.jpg (6.8 KiB) Pregledano 732 puta.
99.jpg
99.jpg (15.97 KiB) Pregledano 742 puta.

Letos vozeći se tako autoputem uveče do beograda, sustižem kamion i naravno želim da ga obiđem, kad najednom kamion skrenu malko, ali samo malko udesno, a ispred mene osvane onaj znak ... prošao pored njega na bukvalno samo 1mm, jer sam pregazio zadnjim točkom stopu znaka.

Neko je negde rekao... šta će ti sijalice za semafore koje se neće nikada pokvariti ... ili nešto tako ..

Evo kako se to radi u svetu. Za 6 dana japanci popravili put.
tekst na linku >> http://www.freedom-montenegro.com/showt ... #post24481

slika

slika

Ovi naši uspeli da postave zaštitnu ogradu od žice pored autoputa, a ona izgleda kao da je "Pera" vulkanizer montirao sve ukrivo stoji, a "Žika" sa otpada opravio onu žicu koja je kao ižvalavljena nova bila .. što se nisu ugledali na komšije Hrvate. Njihov autoput je kao polizan, travica pokožena, ograda pored autoputa kao strela, telefon na svakih par km .. milina ..
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Post napisao jaro » 14 Sep 2012, 21:54

Posto ono bese tona asfalta....300e? ...eto jedan od odgovora..
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 14 Sep 2012, 21:56

Za 10 godina, napravili su 10km autoputa.
lolzi Užas.
Na ulazu u Niš, sa istoka, ima tri kružna toka. :shock: Izgleda su počeli tako svako raskrsnicu. Neki kažu da se tako ubrzava saobraćaj, bolje nego semafori. Pa ne znam, ali ima ljudi koji se malo misle tamo.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 14 Sep 2012, 22:06

Šta će vam kružni tok, bre.. kada sam se letos vraćao od tebe, umalo nisam popasao jednek pored onih silnih turaka što su nagrnuli prema BG,a dolazili su mi u susret.. put ni nema ivičnjake, noću i ne znaš gde je put jer se ni bela štrafta ne vidi .. to je onaj neki jedan deo ..

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 14 Sep 2012, 22:12

A zamisli kako je tek bilo kad smo išli na Vlašić. Turci, jedan do drugoga, prejaka svetla, većina podignuta ot natovarenosti, a kiša lije ko iz kabla, 36 sati nije prestala. Ne vidim ni put, ni belu crtu, ni...ništa. Čista avantura. Horor.
A to sa kružnim tokovima je izgleda moderno, pa... :plaz:

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 14 Sep 2012, 22:18

Pre jedno cirka dve nedelje .. na autoputu prema Subotici .. stanem ja na pumpu, ali ne da natočim, nego da pripalim jednu :mrgreen: .. gledam okolo sve neka besna kola .. Turci se vraćaju nazad na pos'o ... gledam neki auto pored mene, nadrkan, veliki.. vlasnik otvara haubu .. vadi nešto iz budžaka .. doliva ulje u motor ... tamo preko neki isto gleda nešto ispod haube ... zveram ja dalje po ogromnom parkingu .. kad najednom pet-šest kola iza mene neki beli dim .. postade sve veći i veći .. neki lepi minibus-kombi zapalio se ... gase ga aparatima.. sav je pobeleo .. gasim i ja, palim i bežiiiimmm ..

BD-electronic
gx
gx
Warranty service: LG,Elit,Morgans,Verso,Elta,Qteck
Contact person: Dejan
Phone number: 0038730793402
Kontakt:

Post napisao BD-electronic » 14 Sep 2012, 22:26

Znači ti si ga upalio i pobjegao :!: :!: :!:
Pa znaš da je zabranjeno pušenje na benzinskim pumpama :!:

BD-electronic
gx
gx
Kontakt:

Post napisao BD-electronic » 14 Sep 2012, 22:29

Sad se mislim zašto ti ovo pišeš u otvorenom djelu foruma, provalit će te, nadrljet ćeš, ovo ti ispade ko priznanje.
Briši ovo što prije ako možeš ako ne zamoli Stolleta da obriše :mrgreen:

Damiru
___
___
Contact person: Damir
Kontakt:

Post napisao Damiru » 14 Sep 2012, 22:48

buzdumra je napisao:nepostoji onaj ko ne gresi !!! svi smo imali neprijatnih situacija :uca:
Poenta je u bahatosti, lošoj ili nikakvoj koncentraciji za volanom. :)
chellawy je napisao:postoji 2 vrste grešaka.
Iz neznanja ili ti slučajne nepažnje i NAMRENIH grešaka tj prekršaja.
Mislim da je ovih drugih mnogo više a to samo govori o karakteru naših vozača tj metalitetu koji je sve osim normalan.
E opet ga pogodi tačno u metu :!:
fanzo je napisao:... krenem Vrbas, Feketić, pa svrnem na autoput, pa onda slalom između onih uspravnih znakova...
Cela Srbija je veliki poligon za "test severnog jelena". :m:
fanzo je napisao:... jer za neko vreme taj znak korozija pojede pa treba da se zameni za novi :mrgreen:
Korozija za "aluminimunimum", hehe :tooo: .
fanzo je napisao:... Evo kako se to radi u svetu. Za 6 dana japanci popravili put.
tekst na linku >> http://www.freedom-montenegro.com/showt ... #post24481
Ovi naši uspeli da postave zaštitnu ogradu od žice pored autoputa, a ona izgleda kao da je "Pera" vulkanizer montirao sve ukrivo stoji, a "Žika" sa otpada opravio onu žicu koja je kao ižvalavljena nova bila...
Opet mi nerviraš Mrku, ufffff. lolzi

A Baki se ne izjašnjava u vezi teme, on ionako ograničenja brzine ne gleda kao km/h, nego m/s. :mrgreen:
Veliki ljudi se bave idejama. Srednji, događajima. A mali - ljudima.

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Post napisao jaro » 15 Sep 2012, 07:19

Stolle je napisao:Za 10 godina, napravili su 10km autoputa.
lolzi Užas.
Na ulazu u Niš, sa istoka, ima tri kružna toka. :shock: Izgleda su počeli tako svako raskrsnicu. Neki kažu da se tako ubrzava saobraćaj, bolje nego semafori. Pa ne znam, ali ima ljudi koji se malo misle tamo.

Mislim da su sem za stroze centre gradova kruzni tokovi pravo resenje, niko nema prednost, pa i da hoce ne moze, a brzo prodjes, ne moras da cekas zeleno, pogotovo ako je neko gluvo doba noci (kao sto su Batajnicki drum nacickali semaforima koji rade svaki za sebe, na svakom jebenom semaforu cekas, bilo da je dan ili 3 ujutro, a braca Zemunci znamo kako voze nocu), a i po Pazovackoj opstini, radili neke raskrsnice, prosirivali, mesto da ugrade kruzni tok, da ne moze da se jurca...a niko skoro da ne ceka..
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Krajnc Karlo
Preminuo
Contact person: Karlo
Kontakt:

Post napisao Krajnc Karlo » 15 Sep 2012, 12:13

kroz britaniju, ako ima gužve na autoputu,
skreneš na lokalni put pa kroz sela,
u svakom selu kružni tok,
tamo su ga baš preterali,
ali nema jurcanja
kruzno Banbury.JPG
Banbury, jedno malo mesto 100km od Londona
pored čuvenog autoputa M40
veličine kao Zaječar :mrgreen:
prolazio sam tamo,
skoro svaka veća raskrsnica ima kružni tok
oni lepo prate gužvu na raskrsnici
i čim pređe neku normalu
oni - hop - kružni tok

a moju ulicu su ovih dana krpili
asfalt stavljen pre 50 godina
a ima 50 zakrpa
prespanska.jpg
Make it idiot proof and someone will make a better idiot

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic

Post napisao Majstor Duja » 15 Sep 2012, 14:29

Kruzni tok je samoregulisuca raskrsnica i mnogo je bolja od ukrstanja sa semaforima jer je semafor "glupav" i ne "oseca" protok saobracaja. Ja sam za kruzne tokove, medjutim, problem je do retardirane nacije koja, zatupljena od 55 godina komunizma i poludela od 12 godina tranzicije i urodjene bahatosti ne moze da shvati kako kruzni tok funkcionise i sta vozac u njemu treba da radi, pogotovu ako ima vise traka unutar toka.

slika
Neko je negde rekao... šta će ti sijalice za semafore koje se neće nikada pokvariti ... ili nešto tako ..
Nacelnik za bezbednost saobracaja Novog Sada kada sam mu ponudio LED sijalice/umetke za semafore 2005. godine

A sad o temi:
Vecina saobracajne signalizacije kao i regulacije u Srbiji nema vezu sa vezom zato sto su ih formirali politicki kadrovi koji od saobracajnog obrazovanja imaju potvrdu o polozenom poligonu za bicikl u zabavistu. Ti polu-ljudi si godinama pogresno dimenzionisali raskrsnice, putnu mrezu, degradirajuci je do te mere da je sada neupotrebljiva.
Koliko puta sam imao situaciju da udjem u neku ulicu, bilo gde u Srbiji, da bi na pola iste naisao na radove i bez mogucnosti alternativnog pravca, koliko puta ste naleteli na pravougaone rupe na putu dubine 15-20cm gde je ogranicenje 80km/h bez ikakvog obelezavanja. Deonice puteva se rade/popravljaju svake 2 godine dok se negde nikad nisu ni pipnule od kad su napravljene pre 50 godina? Most na Tisi izmedju Novog Sada i Zrenjanina je radjen pre 2 godine, radovi na rekontrukciji su trajali 2 godine i danas taj most izgleda kao da ga je neko bombardovao kasetnim bombama. Na sta lichi petlja za odvajanje za NS na autoputu, most iznad nje je radjen pre godinu dana i nisu ga zavrsili vec je ostavljena deonica 10cm niza u duzini od 100metara, taman da imas gde da sjebesh auto ili da se ubijes nocu...
I posle su vozavi krivi? Zaustavi te pandur zbog prekoracenja brzine od 15km/h a pored njega nedostaje 1000m2 asfalta sa puta i za to nikom nista....
Kad pogledate, saobracajna guzva na Menhetnu sa 2 miliona automobila je manja nego u usranom Novom Sadu sa 50.000 automobila.

U ovoj drzavi ne postoje pravila, ne postoji zakon, postoji samo nagon za odrzanjem.
Ako mi taj nagon kaze da negde moram da zakocim, da se parkiram, a nema uslova za to, ja cu to ipak uraditi jer mi nije ostavljena druga mogucnost.
Primer:
- zasto u gradovima nema depoa za besplatno parkiranje vozila po kvartovima ili bar po trzisno prihvatljivoj ceni (cena m2 zemljista + infrastruktura podeljeno sa godinama eksploatacije pretvorenih u sate ili dane)?, nego se automobili gomilaju po i ovako uskim ulicama, praveci ih jos uzim i na kraju neprohodnim?
- zasto u gradovima nema odvojenih rezervisanih mesta za dostavna vozila kada je vec dozvoljena gradnja prodajnih objekata na svakoj zgradi u prizemlju, u svakoj ulici, nego vozilo mora da se parkira na putu i blokira saobracaj i to u 6,7h ujutro i svi krenu histericno da trube budeci sve oko sebe...
- zasto je u gradovima dozvoljeno postavljanje kontenera po putevima jer nema drugog nacina odlaganja smeca i to se ne kaznjava?

Kakvi crni znakovi, citanje i ostale pizdarije?! Ovde treba imati vojni oklopni transporter u "mad max" stilu sa maksimalnom brzinom od 50km/h i udri...
Nesto iz ovog arsenala:
slika
slika
slika
slika

Imao sam svojevremeno vojni Fiat AR55 sa 2.4D Benz-ovim motorom - najbolje vozilo koje sam vozio. Mislim da cu ga kupiti opet.

slika
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Krajnc Karlo
Preminuo
Contact person: Karlo
Kontakt:

Post napisao Krajnc Karlo » 15 Sep 2012, 15:16

lep AR55
pa si ga prodao jer ti nije išao uz jahtu

:mrgreen:

šalu na stranu

nama fali domaće vaspitanje
dokle god su u kući oduševljeni kad dete psuje
ili kad muški potomak ispali prvi metak iz ljivora
nama nema napretka

idoli omladine su narko dileri sa "kajlama" i sisate kurve

pogledaj tv emisije sa gostima,
krenu svi da pričaju u glas
i ja momentalno menjam kanal
šta god da je tema

itd itd..., got the point?

:pivopije:
Make it idiot proof and someone will make a better idiot

BD-electronic
gx
gx
Kontakt:

Post napisao BD-electronic » 15 Sep 2012, 15:46

Dujo al si mlad na ovoj slici :tooo:
A jel i ova jahta nekoć bila tvoja :?:

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 15 Sep 2012, 15:50

Karlo
:tooo:

Vojvoda
____
____
Contact person: Mirko

Post napisao Vojvoda » 15 Sep 2012, 16:15

Dujane, ovaj model sa prve slike bi mi baš nekako legao. O kom modelu je reč? :fanzo:
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”