Filtriranje vode za celu kuću

Forum za neobavezne teme.
fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Filtriranje vode za celu kuću

Post napisao fanzo » 26 Feb 2015, 19:23

Interesuje me ako neko ima nekih predloga.
Takođe me interesuje koliko padne pritisak vode u cevima i da li je moguće da se to izbegne.
Takođe da je materijal moguće pronaći kod nas, a takođe i delovi za periodičnu zamenu.
Bilo kakvi predlozi su prihvatljivi.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic

Re: Filtriranje vode za celu kuću

Post napisao Majstor Duja » 26 Feb 2015, 19:45

Imas da kupis posude sa mikronskim filterima. U zavisnosti od kapaciteta sistema nakon posuda, pad pritiska moze da bude mizeran (staticki ti je isti ali dinamicki padne nakon nekog vremena).
Mada, pitanje ti nije odredjeno - da li zelis da je ocistis od necistoca ili i bakterioloski? Razlika u ulaganju je drasticna...

skuplja varijanta:

Kod: Označi sve

http://www.hydrolux.info/english/05%20proizvodi/filteri-za-vodu-reverzna-osmoza.htm
jeftinija ima samo ona tri tanka (oko 20eur jedan) ali svaki se kupuje posebno pa mozes da stavis samo jedan, mikronski filteri se isto kupuju posebno (cena opd 5 do 20eur u zavisnosti od gradacije)

i na kraju samogradnja, prohromsko bure, sloj aktivnog uglja, kvarcnog peska i ako imas para germicidna lampa u vodonepropusnom kucistu...

http://bestwater-filter.blogspot.com/2015/01/homemade-water-filter.html
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods

Post napisao goranfri » 26 Feb 2015, 20:12

U pravu Duja , mora da kažeš preciznije koji tretman hoćeš. Kompleksna je to priča .

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 27 Feb 2015, 18:03

Kada bih ja znao šta tačno hoću, možda ne bih ni pitao.
Mislim da bi trebalo nešto jednostavno za početak.
Znam da je priča kompleksna i da nema kraja. Zato sam i napisao bilo kakav savet, preporuka, tuđa iskustva...itd..
Voda iz vodovoda da se pročisti i da nemam primetan pad pritiska u kućnoj instalaciji.
Za fino čišćenje, za pijaću vodu možda bih razmislio o nekom kompletnom gotovom rešenju i znam da to povlači za sobom veliki pad pritiska, znači to mi za sada ne treba.

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 27 Feb 2015, 18:05

Ti bi da filtriras vodu za pranje, kupanje, kotlic???

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 27 Feb 2015, 18:44

Da.
I kotlić, jer je povezan na istu instalaciju, mada bih ja njega u neki naredni period prebacio možda na kišnicu ..

Problem je što je voda očajno žuta, na dodir se oseća da je kao masna, teško sapira sapun sa ruku, veš mašina loše opere, odnosno oplemenjivač nema funkciju koju bi trebalo da ima ..
U N.Sadu nasapunjam ruku, turim ispod česme i ne mrdam prstima, sav sapun se sapere za par sekundi. Ovde ne silazi ni posle 2 minuta trljanja.

Veš mašina ako se podesi da iscedi na manje od 500 obrtaja i ubaci se oplemenjivač, na kraju veš ostane sav u flekama. Preko 500 obrtaja taj efekat se ne ispoljava toliko.
Kamenca skoro i da nema. U bojleru se za 10 godina skoro i ne sakupi kamenac, ali ostanu masne naslage. Tragovi kamenca se vide na fitinzima kada se isti demontiraju, nema ih puno.

Majstor Duja
____
____

Post napisao Majstor Duja » 27 Feb 2015, 19:01

Pravac u kojem bi trebao da razmisljas je koja je voda zdravija? Ona u NS-u ili ta zuta kod tebe.
Zuta je i u Banatu jer lezimo na naftnim poljima, ima dosta sumpora i kojekakvih stvari ali ima veze i kakav je mesni cevovod ?(verovatno od 1947.me nisu nista dirali)
U tvom slucaju sve ovo sto smo pisali je besmisleno jer tebi treba hemijska obrada a to je skupo.
Jeftinije ti je, preko svega, da iskopas arteski bunar do kamenog sloja (100-150m) i imas svoju A1 vodu....i da cutis o tome. ;)

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 27 Feb 2015, 19:05

Slazem se sa Dujom, ili da se organizujete i kampujete kod odgovornih i naterate ih da nesto urade po tom pitanju.

Majstor Duja
____
____

Post napisao Majstor Duja » 27 Feb 2015, 19:14

Kobac je napisao:...ili da se organizujete i kampujete kod odgovornih i naterate ih da nesto urade po tom pitanju.
lolzi :tooo: lolzi lolzi

...cekaj...

lolzi lolzi :tooo: lolzi

..uh.

lolzi :yeah:

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 27 Feb 2015, 19:36

Imam kolegu sa posla, nikada niko da uradi za njegovo mesto (da ne imenujem, nebitno).
I pukne njemu tako film i krene polako da zivka i posecuje odgovorne za ono sto je zeleo da promeni u tom trenutku.
Dobar dan - dobar dan. Treba mi taj i taj u vezi .... Nije tu. Nije problem, nazvacu za pola sata. I zvao svaki dan, odlazio u kancelarije. Ako nisu tu nije problem saceka on njih dok ne dodju i sve fino i kulturno.
Uglavnom izburgijao je semafor u mestu koje je na magistrali, prosirenje skole, skolsku salu, sportski teren a dosao je i vodovod u mesto.

Ako kome nije jasno, ne je*e lep nego uporan. :mrgreen:

Majstor Duja
____
____

Post napisao Majstor Duja » 27 Feb 2015, 19:53

A cime se bavi taj tvoj kolega "sa posla" kad je imao toliko vremena?
Mislim, pamtim kad sam i ja sam bio dokon, davno bilo, pa sam trosio svoje vreme, energiju i novac da bih naterao nekog da radi svoj posao...i znas sta sam dobio na kraju?

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 27 Feb 2015, 20:57

Uzimao slobodne dane, zvao sa posla i sto kazes vise se niko i ne seca da je on sve to izgurao.

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods

Post napisao goranfri » 27 Feb 2015, 21:26

Kada radiš kod privatnika nema zvanja sa posla . znači radi u državnoj firmi i ima vremena za sve . Naravno da treba biti uporan.

Voda u ravnici nema krečnjaka već je puna mulja i shodno tome treba tražiti filtere . Ovi mogu po uzorku vode da predlože i odrede filter ili šta već.

https://www.brita.net/rs/?&L=39

filka
gx
gx
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Post napisao filka » 27 Feb 2015, 23:04

Zvao sam danas onog tipa sa filtrima "podsetila me tema da sam trebao jos letos da se javim" :-( Znaci covek je vec radio neke filtre za firme u tvom kraju,zna bas sastav te vode i brbljao je nesto oko mega giga atoma i cestica :mrgreen: al prica se svodi na tome da ti treba pumpa koja ce da stvara pritisak oko 3bara i tu vodu ce da gura kroz filter i posle filtra u jedan rezervar od 1 ton i tu vodu mocices i da pijes jer ce biti bas ok!!! Pomocu ventila ce da imas bajpas i nakon nekoliko potrosenih rezervoara jedan rezervoar ce da iskoristis za pranje filtra-znaci obratni protok vode i filter se sam peri i tu vodu bacas u kanalizaciju.Cela prica sa jednu kucu kosta 1800 eura al da ti nabavis pumpu.....Postavicu slike da vidis kako ta skalamerija izgleda,ja sam pravio vec nekoliko komada automatika za njih al tebi ne treba da bude automatska u fullu jer i ta automatika puno kosta....
-će izginemo ki Mančester

Majstor Duja
____
____

Post napisao Majstor Duja » 28 Feb 2015, 15:52

1800 eura? A postojenje za omanje mesto jedno 4 milijarde eura? Koji su to prevaranti...ko nema para? Da pet komada!
Kucna instalacija samo za pijacu vodu kosta izmedju 700-900eur ili ako sam porucis iz USA 300-400 eur.

Elem, za Zokija:

Jedno od najbitnijih cinioca tj. stepena precescavanja vode jeste ciscenje oksigenizacijom - veliki sistemi koriste nesto poput kaskadnih vodopada gde se voda obogacuje kiseonikom, za koji se vezuje mikronska necistoca i isplivava na povrsinu gde se jednom vrstom skimera uklanja u vidu pene, zatim prolazi kroz taloznike pa na hemijsku obradu gde vodu mozes tretirati hlorom ali za razliku od klasicnog vodovoda gde se tako "hlorisana" voda odmah pumpa u sistem, trebala bi da odlezi u talozniku da bi oslobodjeni hlor ispario iz vode na prihvatljivi procenat za humanu upotrebu i ti se kao korisnik manje trovao...
Sta tebi sve to znaci?
Pa nista u biti jer prevazilazi isplativost sistema jer neces trositi 100m3 mesecno...
Ono sto mozes da uradis i sam jeste da napravis oksigenizator sa skimerom u nekom tanku i posle to da propustis kroz mikronske filtere i germicidnu lampu.
Sto se tice mineralnih primesa, vodu moras prvo da odneses na analizu ( oko 20 eura) da bi znao cime da ih rastvaras.
Najprostiji tip oksigenizatora jeste najobicnija pumpa za vazduh (koji mora biti preciscen) koja gura vazduh kroz cevi postavljene na dnu rezervoara pod visokim pritiskom i vrlo male otvore da bi se dobio sto manji mehur, sto se skimera tice, to moze da bude i najobicnija prohromska brana uronjena delom ispod povrsine vode... pocetkom 2004-5, ne secam se vise, saradjivao sam sa jednom ns trange frange firmom koja je imala ponudu za zrenjaninsku fabriku vode - nista od toga do danas...
FILTER.jpg
FILTER.jpg (20.24 KiB) Pregledano 1584 puta.

PS. zelim da Stole ovo klasifikuje kao vid pomoci clanu foruma iako nema veze sa elektronikom... :mrgreen: lolzi

Korisni linkovi:
Vise o ozonizaciji (oksigenizacija) kako se to unas zove, strana 8.:

http://izjzv.org.rs/uploads/images/extra/2028_katHigDezinfekcijaVode_2012.pdf

http://www.hydrolux.info/

http://vode.rs/pijace-vode/hipogen-i-uv/

http://mehatronika.gomodesign.rs/dezinfekcija-vode/

http://www.izjzv.org.rs/

filka
gx
gx
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Post napisao filka » 28 Feb 2015, 18:05

Duicu jel ti teras Fanza na napravi ozonator u uradisam varijanti :tooo: Zadnji ozonator na kome sam radio je imao trafo velicine fica iliti zastava650 i visoki napon je pravio taj ozon u 18 epruveta u kome je isao suvi vazduh preko filtra i susaca i ozon je u dobro kontrolisanim uslovima preko prohromske cevi isao u rezervoare koji su hermeticki izolovani i u skimerima na dnu rezervoara vrsio barbutaciju vode da bi se na kraju ozon preko filtra i plamenika unistavao.Taj ozon je vrlo opasna stvar i ne treba se igrati stim....
-će izginemo ki Mančester

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 28 Feb 2015, 18:51

Ja da imam 1800€ bih se i oženio još jednom lolzi :mrgreen:

nec
gxu
gxu
Phone number: 0038978425778
Kontakt:

Post napisao nec » 28 Feb 2015, 18:56

I ziveces na splavu :tooo: :mrgreen: :roll:
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 28 Feb 2015, 19:10

Ma instaliraš cevi za dovod piva, Čelarevo nije daleko. :lala:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Majstor Duja
____
____

Post napisao Majstor Duja » 28 Feb 2015, 21:14

filka je napisao:Duicu jel ti teras Fanza na napravi ozonator u uradisam varijanti ...Taj ozon je vrlo opasna stvar i ne treba se igrati stim....
Cuti Filka, pokusavam da ga nagovorim da se neutralise sam....sad si mi sve pokvario... :mrgreen:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”