VESTEL

Forum za neobavezne teme.
zar099
_
_

VESTEL

Post napisao zar099 » 21 Sep 2016, 12:59

https://en.wikipedia.org/wiki/Vestel

Malo sam razocaran cak i za neke modele Panasonic-a rade sasije u Turskoj :( :-) ,vjerovatno je to za neke jeftinije modele konkurencija...al ubise puru pogledajte za koliko brendova rade.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: VESTEL

Post napisao fanzo » 23 Sep 2016, 20:43

Nešto nema Beka. Da nije Vestel kupio i Beko?
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

nec
gxu
gxu
Phone number: 0038978425778
Kontakt:

Post napisao nec » 23 Sep 2016, 21:04

Kao brend vishe su presli na "drugu tehniku" http://www.beko.com/ za televizore tu je http://www.beko.com.tr/smart-tv/ (najverojatno nema ko da ih uvozi) sada samo uvoze "kineze" 01p290322rq4
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

zar099
_
_

Post napisao zar099 » 25 Sep 2016, 23:51

Oni su konkurencija BEKO i VESTEL,al je VESTEL izgleda mnogo jaci,dosjetio se da pravi "laznjake" poznatih brendova kao Toshiba i Telefunken koji javno kazu na svojim sajtovima da su odustali od proizvodnje televizora,opet to sto BEKO proizvodi nije neki kvalitet bar CRT koje sam imao prilike vidjeti cast izuzecima...

cubica
gx
gx
Warranty service: Profitech, ERG, Planet House, Vimport..

Post napisao cubica » 26 Sep 2016, 01:06

koliko ja znam svojevremeno pre vise godina, a mozda i deceniju..Beko je kupio Grunding, Profilo je kupio Telefunkena..Vestel je tada bio u razvoju i velikom naletu i td...tj. mozda niko nije ni video da su Turci poslali evropska sila u proizvodnji bele i sive tehnike...najpre su dokazali kvalitet tako sto su ih velike firme unajmljivale da rade za njih..dozvolili su im da prave tehniku za njih i pustaju u promet po EU. A onda su i pokupovali velike brendove i definitivno osvojili EU trziste.
Konkretno Arcelik holding u cijem je sastavu Beko je napravio groblje od prvih TV koje smo vidjali pre dve decenije...a onda su ekspandirali i napravili odlicne CRT E, K, C..Profilo PT ploce..Vestel AK ploce...sve je to bilo sasvim korektno i dobro..
Onda su imali problem sa ekspanzijom Kineza pa su se snasli i prebacili i tamo fabrike..epilog znate sasvim korektne ETE ploce od Beka...
Kako god...tu su Turci i velika su sila u tehnici !

cuby
PROSONIC is the best!

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 26 Sep 2016, 11:03

VESTEL je veoma jaka firma. Imaju oni i veoma kvalitetne šasije, pa tako kod njih rade i neke firme čiji su televizori prilično skupi. Tako da, kakav će TV da bude, ne zavisi samo od VESTEL-a već i od onih koji naručuju, da li će da bude nizak, srednji ili visok budžet.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

zar099
_
_

Post napisao zar099 » 12 Sep 2017, 00:36

Gledam sinoc Beko shop uopste vise nema Beko tanki televizora samo Grundig mada su u njima vjerovatno Beko ili Vestel sasije vjerovatno se bolje prodaju televizori poznate marke Grundig :) a Beko Crt su bili neki modeli uzas sto sam imo prilike vidjet sto se tice kvaliteta slike .

Ribery
___
___
Contact person: Darko
Kontakt:

Post napisao Ribery » 12 Sep 2017, 13:38

Negde sam nasao da se jos uvek prodaju novi CRT televizori i to bas sa Vestel sasijama i nisu ni malo jeftini. Ne znam da li ih prave jos uvek ili su to stare zalihe ali ih i dalje ima u prodaji.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Proko
gx
gx
Phone number: 38122310545

Post napisao Proko » 12 Sep 2017, 17:13

Možda se negde i prodaju, ali je pravo pitanje ko ih kupuje.
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

bracans
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Post napisao bracans » 12 Sep 2017, 17:32

Najbolje kad se gleda kakav je ko u bilo kojoj bransi pogledati patentni zavod, slobodno kucajte Vestel, Gorenje ili bilo kojeg drugog proizvodjaca... https://www.epo.org/index.html u dnu pretrage ima broj prijavljenih patenata koji se koriste, gorenje na primer 351, vestel 949, panasonic preko 10000 i tako dalje i tako sire
Sve ovo je informativnog karaktera.

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Post napisao sim » 13 Sep 2017, 01:43

Vestel i Arcelik(proizvodjac beko aparata) su dve odvojene i razlicite fabrike.
Kvalitet prizvedenih aparata je u korist Arcelika.
Vestel osnovan 1984 godine.
Arcelik osnovan 1955. godine

Ako bas gledas broj patenata arcelik=5.197
Svi veci proizvodjaci imaju preko 10.000(cak i gd midea).
SIMkom

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 13 Sep 2017, 11:15

Ne mora to ništa da znači. BEKO belu tehniku mislim da nikada više neću da kupim, ali to ne znači da nema i dobre. U pitanju su kategorije proizvoda i ko šta naruči. VESTEL radi šasije za veoma skupe, da ne kažem luksuzne TV, pa sad u kom rangu po ceni proizvodu se radi, tako se i pravi.
Čitao sam šta je pisao čovek koji je bio u VESTEL fabrici, kaže da ne može da se opiše na kom je nivou.

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 13 Sep 2017, 14:09

Za mene nije luksuzan TV onaj koji korisnik moze da spali ako zavarnici HDMI kabl prilikom njegovog povezivanja sa TV-om. Nekada je stari CRT Philips ili Grundig imao po tri mreze tako da i kada je problem u uticnici u zidu, samo strada varistor u mrezi i to se zameni i uglavnom se tu zavrsavala popravka. Popravljao sam i Samsungove LED televizore koji su i preko 200.000 dinara u prodavnicama pa nisam zadovoljan zastitama na samom napajanju i kvalitetom koji se dobija za taj novac. Mozda se neko od vas i susretao sa vrhunskim LED televizorima jer to ipak radite svaki dan i to mnogo vise od mene ali ja ovo do sada sto sam video je sve veoma lose. Kvalitet nije ni blizu onih starih CRT televizora koji rade i posle 25 godina. Sto se tice novih CRT televizora, ne znam da li ih neko kupuje(polovni se za sada super prodaju barem kod mene) ali sam bas danas cuo od jednog kolege TV servisera da je video letos pune magacine novih CRT televizora i to u kutijama sve zapakovani. Kaze da su to stare zalihe i on je nesto isao da pomogne jednom serviseru da se to premesti negde. Sta ce biti sa tim televizorima to je pitanje jer danas vise ni deda nece da kupi novi CRT.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

miodrag popovic
gx
gx
Phone number: 013/353-463
Specialty: tv

Post napisao miodrag popovic » 13 Sep 2017, 16:04

Prodaćemo ih kao polovne.No problemo
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 13 Sep 2017, 19:29

Ribery je napisao:Za mene nije luksuzan TV onaj koji korisnik moze da spali ako zavarnici HDMI kabl prilikom njegovog povezivanja sa TV-om.
I šta si sad napisao? Kakve veze ima to što se korisnici ne pridržavaju najosnovnijih pravila priključivanja uređaja sa nekim proizvođačem ili kvalitetom uređaja?

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 13 Sep 2017, 20:33

Stole nismo se razumeli. Ja sam naveo primer televizora koji kosta na primer 2000e ili 3000e. Takav TV po toj ceni treba da ima sve moguce zastite jer ako je cena previsoka onda treba i kvalitet da bude takav. To sto korisnik sprzi TV time sto ce HDMI da sredi to mi je ok za neki TV do 600e a vec ako placam TV toliko mnogo da mogu i auto da kupim za te pare onda zelim vrhunski TV jer ne znam sta se onda placa toliko. Samo slika i izgled??? Previse je. Dok sam radio u Skoplju u industriji stampanih ploca mi smo pravili ploce koje su testirane i na udarce i na visoke temperature. To su stampane ploce za specijalne namene pa zato su i skupe. Hocu da kazem da ako kupujem TV od 3000e za ne bi on trebao da ima zastitu od pogresnog povezivanja i kratkog spoja u kablu ili ih bas briga to da nameste. Ako ih bas briga, zasto uzimaju toliku cenu? To sam hteo samo da kazem da nije vise ni cena presudna za kvalitet. Nekada mi mobilni telefon padne sa sprata, sidjem dole stavim bateriju i poklopac (kada ih nadjem :)) i telefon radi bez greske :). Danas kupis najnoviji Samsung galaxy i pazis da ga ne srusis sa stola da mu ne bi puko displej. Nema vise danas onog kvaliteta i ako platis 6 puta skuplje, ne dobijes vise taj kvalitet za tu cenu koju platis, to sam hteo da kazem.

zar099
_
_

Post napisao zar099 » 13 Sep 2017, 21:35

Ribery je napisao:Za mene nije luksuzan TV onaj koji korisnik moze da spali ako zavarnici HDMI kabl prilikom njegovog povezivanja sa TV-om. Nekada je stari CRT Philips ili Grundig imao po tri mreze tako da i kada je problem u uticnici u zidu, samo strada varistor u mrezi i to se zameni i uglavnom se tu zavrsavala popravka. Popravljao sam i Samsungove LED televizore koji su i preko 200.000 dinara u prodavnicama pa nisam zadovoljan zastitama na samom napajanju i kvalitetom koji se dobija za taj novac. Mozda se neko od vas i susretao sa vrhunskim LED televizorima jer to ipak radite svaki dan i to mnogo vise od mene ali ja ovo do sada sto sam video je sve veoma lose. Kvalitet nije ni blizu onih starih CRT televizora koji rade i posle 25 godina. Sto se tice novih CRT televizora, ne znam da li ih neko kupuje(polovni se za sada super prodaju barem kod mene) ali sam bas danas cuo od jednog kolege TV servisera da je video letos pune magacine novih CRT televizora i to u kutijama sve zapakovani. Kaze da su to stare zalihe i on je nesto isao da pomogne jednom serviseru da se to premesti negde. Sta ce biti sa tim televizorima to je pitanje jer danas vise ni deda nece da kupi novi CRT.
Mislim da proizvodjaci savjetuju da uredjaji moraju biti iskljuceni iz struje prije spajanja uredjaja bilo preko cinceva ,skartova,HDMI-ja i sl izuzev Usb-a mozda kad recimo mora da uredjaj detektuje prikljuceni uredjaj al nije bas u skladu sa temom...pozz prijatelju

zar099
_
_

Post napisao zar099 » 05 Okt 2018, 21:59

Kad smo vec kod Beka,Grundiga,Vestela,skoro sam imao jedan LCD Grundig,bili mu otisla dva trafoica za neonke,grije se to puno ih,al je stvarno dobra i prirodna slika na TV-u koda gledam neki njihov CRT,sta mislite iako Grundig kolko se sjecam nije imo plazme ili LCD prije nego ga je kupio Beko odnosno Arcelik jesu ipak kupili Neku tehnologiju od Grundiga,njihove inzinjere koji su znali projektovati dobar CRT?
Zanimljivo da su otkupili Toshibin dio za proizvodnju video tehnike i sad u Evropi ce 5 godina prodavati televizore pod njihovim imenom :fanzo:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”