Ne razumem

Forum za neobavezne teme.
arsa
_
_
Contact person: Arsa
Specialty: tv-multimedia

Ne razumem

Post napisao arsa » 08 Dec 2017, 21:48

Ne razumem zasto vam svaki uspeh u zivotu smeta, zasto mora komsiji da crkne krava da bi vi bili sretni. Bolestan narod , to je najjednostavnije objasnjenje. Neka vam je sve sretno u buducem radu.
Imate lijep pozdrav od mene i neka vas vas vladadar cuva, bilo ko bio :uca:
E sad jos za gazdu posto mi je malo karaktera kako ovo govno kaze, samo ti nastavi da odjebavas kvalitetne ljude, vrlo brzo ces doci na svoje.
Pozz od Arse i sve najbolje u buducem radu.
Zadnja izmena: arsa, dana 08 Dec 2017, 22:33, ukupno menjano 1 put.

alexa_pg
gxu
gxu

Re: Ne razumem

Post napisao alexa_pg » 08 Dec 2017, 22:12

Ne razumijem ni ja! Sta ti bi. Da li je problem sto se neko ne slaze sa tvojim misljenjem.
Alexa

arsa
_
_

Post napisao arsa » 08 Dec 2017, 22:17

Problem je u ljudima, izvini Alexa,ali ti si jedan od onih koji je doprineo ovome. Izvini na iskrenosti.

spagagz
gx
gx

Post napisao spagagz » 08 Dec 2017, 22:26

E ne razumijem ni ja.Pa niko ne bi ni sa kim pricao kad bi reagovao na suprostavljeno misljenje,budimo parlamentarni.

arsa
_
_

Post napisao arsa » 08 Dec 2017, 22:37

Pa kolega ne bi trebalo da se mesas sem ukoliko se ne osecas prozvanim.

toce
gx
gx

Post napisao toce » 08 Dec 2017, 23:24

Arsa druze ti mora da se druzis malo samnom i nemoj da se nerviras mnogo zato moja preporuka ti je udri brigu na veselje i nista se ne sekiraj samo bih te zamolio da se malo opustis i bice sve u redu verujmi. 01ziveli 01ziveli 01ziveli
TOCE

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 08 Dec 2017, 23:48

arsa je napisao:Ne razumem zasto vam svaki uspeh u zivotu smeta, zasto mora komsiji da crkne krava da bi vi bili sretni...
Ne razumijem ni ja zasto ovako započinješ rečenicu.
Ko je u diskusiji nešto napisao da bi ti ovako reagovao. Da li te je neko uvredio po bilo kom osnovu, osim što se ne slaže sa tvojim razmišljanjem... Ako si ti između redova i nešto pročitao što ja nisam, onda bih bar napisao "zašto nekim ljudima smeta..."
Zašto bi meni smetao nečiji uspjeh u zivotu. Nikad mi nije smetao niti će. Od tvog dobra samo može i meni da bude dobro, nikako lošije.
arsa je napisao:E sad jos za gazdu posto mi je malo karaktera kako ovo govno kaze, samo ti nastavi da odjebavas kvalitetne ljude, vrlo brzo ces doci na svoje...
Ovo je za gazdu pa neka on komentariše.
arsa je napisao:Problem je u ljudima, izvini Alexa,ali ti si jedan od onih koji je doprineo ovome...
Volio bih da si bio precizniji u objašnjenju kako sam ja tome doprinio.
Da li misliš na onu "auto" diskusiju ili na nešto sasvim drugo.
To drugo će da bude tako kako je. Gazda foruma je napisao pravilnik a ostali članovi uključujući urednike su dužni da ga se pridržavaju.
Niko nikoga ne vređa po bilo kom osnovu. Ako se ne slažemo u mišljenjima za mene je to normalno. Ako neko nešto predloži i taj predlog ne prođe, nema pravo taj pojedinac da se ljuti, da prijeti kako će napustiti forum, kako su dobri serviseri već napustili... bez obzira koliko on bio dobar ili stručan. Najviše šta mrzim, to su ucjene. Ako mi neko kaže "ako neće biti tako, ja ću..." Veliki mu srećan put...
Ako sam svojim poštovanjem pravilnika "doprinio ovome" to gazda rešava za pola sata.
Da ne dužim sa ovim pisanjem...
Takođe, pozdrav i tebi sa moje strane i sve najbolje u budućem radu.
Alexa

Proko
gx
gx
Phone number: 38122310545

Post napisao Proko » 09 Dec 2017, 00:39

Stvari su vrlo jednostavne, narod jeste bolestan!
Ako stalno, i opet ponovo i ponovo bira sve gluplje i gluplje, i nikome ne smeta što državu vode ljudi ogrezli u kriminal, bez škole i bez morala, onda je ovo zaista bolestan narod.
(Ovih dana čujem da kod nas 8% ljudi veruje da naši političari govore istinu...pa nemamo mi ludnica za toliko bolesnika...)

Kolega @arsa (kao i svi drugi), treba jednostavno zaboraviti na ovu rupu na Balkanu. Mi što smo ovde ostali nismo vredni ni sećanja.
Na bezbroj načina (pa i na ovom forumu) sam pokušavao da ukažem na neke lako rešive probleme, ali kao po onom vicu, za balkanski lonac nisu potrebni čuvari, oni sami sebe vuku nazad u lonac...

A što se tiče kvalitetnih ljudi, kada odavde odu svi koji nešto znaju, ostaćemo mi, koji znamo sve!
(Ima tu još nekih koji nešto kao razmišljaju, ali brzo će se to rešiti...takvi ovde nisu poželjni!)

Za sve koji nisu razumeli zašto je kolega @arsa uopšte otvorio ovu temu...nije to atak na bilo koga, to je poslednji pokušaj da prosvetli ljude do kojih mu je stalo, nažalost svi znamo (pa i on) da od toga nema ništa.
Ateisti su obično ljudi koji o vašoj religiji znaju više od vas. Zato i jesu ateisti.

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 09 Dec 2017, 13:17

Nema potrebe da Arsa na ovom forumu prosvetljava ljude "do kojih mu je stalo".
Proko je napisao:...A što se tiče kvalitetnih ljudi, kada odavde odu svi koji nešto znaju, ostaćemo mi, koji znamo sve! ...
Žalosno je i tragično što mladi ljudi napuštaju naše prostore i odlaze u svijet a država ostaje gluva i bili ih uvo za to. Međutim, Arsa je u svom prvom postu pomenuo ljude sa ovog foruma poimenično (kasnije je to pobrisao) i njegova priča se ne svodi na to da on brine za ljude koji su ostali na ovim prostorima već za ljude koji su napustili forum.

Kolega Proko, ne mogu a da ne napišem da volim da čitam tvoje postove. Napisani su jasno, gramatički ispravno, razumljivo... Jednostavno, ne treba mi prevodioc da objasni šta je "pisac htio reći". Ono što mi smeta u tvojim postovima je politika. Ostavi politiku za neke druge forume, za FB, blogove...
Kad bih znao da ćeš samo o politici da pišeš, jednostavno bih sve tvoje postove stavio na "ignore" i riješen problem. Ovako računam da ćeš
nešto iz struke napisati i na kraju se razočaram jer je za mene čitanje tvojih postova o politici izgubljeno vrijeme.
Ne kažem da možda nisi u pravu. Čitam i slušam šta se radi u drugim državama u okruženju. Skoro identična situacija. Međutim ni jedan
Makedonac, Hrvat, Bosanac... ne opterećuje ovaj forum političkim stanjem u svojoj zemlji.
Ipak je ovo tehnički forum. Batali politiku i 'ajmo da radimo dok još imamo šta raditi u elektrotehnici.
Alexa

Proko
gx
gx

Post napisao Proko » 09 Dec 2017, 17:30

Kao prvo, hvala ti na izvesnim slaganjima sa mojim stavovima.
Ako ja išta prezirem, to je politika i religija.
Religija je u potpunosti apstraktna, i tu je svaka priča besmislena, sem što je to odlična podloga za zatucanost i neznanje.
Ali politika (u širem smislu) je nezaobilazna tema u životu svakoga. Tu ne mislim na stranke i slično (to je @majstorDuja pokušao da reši, ali nedovoljno), već na opštu situaciju u društvu, a i sam si se složio da je i u okruženju slično. Mi tu ne možemo ništa promeniti, ali da li je baš tako?
Čak nije ni važno ko je na vlasti, već kakva je svest stanovništva, a ona je očajna.
Samo to da se promeni, samo da svaki peti stanovnik shvati da je sve laž, ostalo će se promeniti samo po sebi.

Ako ovo pišem u temi koja se nalazi u "Birtiji", ne vidim problem u vezi sa nazivom foruma (tehnički).
Možda ako jednog dana prestanu beskrajne objave i čestitke za kojekakve verske praznike, možda ću razmisliti treba li da vam kažem i ovako nešto (jer ovo nema veze sa elektrotehnikom, a ima itekako veze sa politikom):
Sutra i najbliži komšija, srednjih godina, srednjeg obrazovanja (samo što je nedavno shvatio da mu se ćerka neće vratiti iz Slovačke, gde studira) odlazi u Nemačku. Žena mu je kao medicinska sestra dobila posao, a on...ma nema veze, snaći će se već...
U mojoj ulici je bilo desetak mladih ljudi, manje više vršnjaka mojeg sina...svi su otišli! Ako je to politika o kojoj ne treba pisati, onda se nešto ne razumemo.
Šta mi to još možemo da radimo u elektrotehnici, a da nam pruži bilo kakvo zadovoljstvo, sem da nabavimo bolji uređaj za Skajp?

ps.: pitaj Gazdu za godinu dve koja je verzija Skajpa bolja...
Ateisti su obično ljudi koji o vašoj religiji znaju više od vas. Zato i jesu ateisti.

bracans
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Post napisao bracans » 10 Dec 2017, 11:01

Prosveceni apsolutizam ili demokratija, socijalizam ili kapitalizam, ne interesuje me, ne razumem i nikad necu razumeti tu politiku, sto se mene tice zelim da sacuvam duh casopisa galaksija, moj mikro, svet kompjutera, sam svoj majstor, na kraju, kad sve price nestanu ostaje ono, u se i u svoje kljuse, ziveo i srecan bio svako ko ovo procita 01ziveli pa da kujemo svoju srecu 3butcher_chopping

PS Inace, najlepsu kafu sam popio iz prazne decije soljice, koju mi je "skuvala" moja cerkica od 2,5 godine. :pivopije: ili ti nije bitno sta pijes, vec s kim pijes ;)
Sve ovo je informativnog karaktera.

generacija 49
penzioner
penzioner
Specialty: tv

Post napisao generacija 49 » 10 Dec 2017, 11:17

:-) :tooo: poezija
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Proko
gx
gx

Post napisao Proko » 10 Dec 2017, 11:31

bracans je napisao:zelim da sacuvam duh casopisa galaksija, moj mikro, svet kompjutera, sam svoj majstor
Sama činjenica da to spominješ, govori da imaš nekakav osećaj da je tada bilo bolje živeti, i u mislima se vraćaš u srećna vremena. Naravno, svako vreme ostaje u sećanju sa pretežno lepšim slikama, tako da to baš i nije bilo tako. Naprimer, "sam svoj majstor" je retko kada objavio šemu na kojoj nije bilo grešaka, što je za početnike pogubno. I nećeš valjda sada da praviš pojačalo sa 2N3055?

A što se tiče ćerkice, uživaj dok možeš.
Jednog dana će te pitati (u stvari verovatno i neće) "tata, šta si ti uradio da bih ja mogla ovde normalno da živim i radim?" I neće ti važiti opravdanje "mene politika, i sve oko mene nije interesovalo".

bracans
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Post napisao bracans » 10 Dec 2017, 12:39

Sam svoj majstor sam istakao zbog onog narodnog svako je kovac svoje srece Proko, taj zagrebacki casopis nam je davao osnovne ideje u sustini, uneo taj pionirski duh i beskrajnu radoznalost, kad prerastes casopise i forume, uhvatis se pravih knjiga na temu gradnje, ma sta gradili i stvarali. 01ziveli
A sto se tice cerke u svemu se slazem sa tobom, necu dete uciti da je nastala od Adamovog rebra i ostale biblijske nebuloze koje prezirem i koje mi se gade, posto bibliju smatram za starovremenu sund literaturu, da ne upotrebim mnogo pogrdnije izraze, kojoj nema mesta u sadasnjosti (inace procitao sam i nju i kuran, sto za vecinu "vernika" ne mogu reci, i ko ih procita shvati glupost i uzasnu zatucanost koju je mozda najbolje opisao Salman Ruzdi u satanskim stihovima) a sto se tice politike, opet kazem sa mog shvatanja od demokratije je bolji prosveceni apsolutizam, ne onaj apsolutizam severne koreje, niti onaj saudijske arabije, nego prosveceni. Zanimljivo je da svim politicarima, bilo da su pozicija ili opozicija narod ne valja, oni bi drugi narod, narod po meri. Prica o politici je kao prica mene i mog oca, sta se dobije kada se presece lopta, ja uvek govorio krug, on govorio elipsa, i jedan i drugi smo bili u pravu. Idealna lopta presek krug, realna lopta presek elipsa. :yeah:
PS Da ste svi meni zivi i zdravi, veseli bili, pa da nastavimo da pricamo o stvarima koje nas sve interesuju i zbog kojih smo se okupili na ovom finom forumu, u kolegijalnom tonu. :pivopije: I ono sustinski ne budimo deo problema, nego deo resenja u svemu sto radimo.
Sve ovo je informativnog karaktera.

milan
gxu
gxu

Post napisao milan » 10 Dec 2017, 16:49

NERAZUMEM (jedna rec) sve vas koji ovde pisete i pokusavate da nas ostale u nesto UBEDITE .
Pocev od onih krava kojih vise nema, do bolesnog naroda kome i ja pripadam.
1992 godine prestao sam da gledam TV iz istih razloga jer me UBEDJUJU da lepo zivim ako je po njihovaim standrdima, jer se ovi drugi neostvaruju.
I 25 godina kasnije, nista se nije promenilo.
Komunizam kom sam pripadao, nervirao me je sto neko napise u kabinetu sta ko i kako treba da radi, a nema pojma o tim stvarima.
Nerazumem ni jlude koji odu odavde pa dele savete, izvukli nogu pa sada pametuju.
U ovoj temi nemam nameru da pisem ni ovo sto sam napisao, ali! kao urednik citam sve sto se pise na forumu, pa ajd" i ja da nesto dodam.
Ko zna da cita izmedju redova zna sta je pisac hteo da kaze.
PS Negacije se uvek pisu odvojeno.

Proko
gx
gx

Post napisao Proko » 10 Dec 2017, 23:36

Lepo kada neko zna gramatička pravila;
"ne" se piše odvojeno kad stoji uz glagol: ne mogu, ne želim, ne razumem, ne znam, ne vidim, ne čujem, ne zanima me osim u slučajevima: nemam, neću i nemoj. Tu je i četvrti slučaj - "nisam".
Niti se iz tvojeg posta zna šta je pisac hteo da kaže, niti si ti primer pravilnog pisanja i poznavanja gramatike. Ali još je važnije da nisi ni shvatio o čemu se ovde radi, pa misliš da te neko UBEĐUJE da loše živiš, a ti eto baš živiš lepo...ovi što su zavirili u spoljašnji svet (izvukli nogu pa sada pametuju) zaista nemaju pojma kako je teško biti ovde i braniti neodbranjivo.
Njima je lako, uglavnom imaju sve što im treba i ne brinu koja vrsta demokratije je bolja ili lošija.
Nedavno je neko napisao "najlakše je otići". Veću glupost odavno nisam čuo.

Da ne bi opet neko rekao da pišem o politici, važno je samo koliko ste zadovoljni svojim životom, bilo to pod najvećim diktatorom, ili najboljom utopijom (što @bracans reče "prosvećeni apsolutizam").
Možda vi i jeste zadovoljni, ali ako vam deca zauvek odlaze, ako vam komšije zauvek odlaze, a vi se ponašate kao da se ništa ne događa, onda ipak sa vama nešto nije u redu...

milan
gxu
gxu

Post napisao milan » 11 Dec 2017, 08:39

Napisao sam da nemam nameru da pisem u ovoj temi, imam jedno pojasnjenje i pitanje.
Iz srpskog (srpskohrvatski se nekad zvao) sam imao ocenu 2 koje mi je nastavnicko vece prepravljalo na 3 da bih bio odlican, ostale ocene su bile petice, pa sam bio odlican ucenik
sa gramatikom za ocenu 2, to se i vidi iz pisanja.
Pitanje je zasto drama tolika sto su nam deca otisla u tudjinu da bi tamo bolje ziveli.
Pre 10 godina sam ubedio moje zensko dete da ode u Svajcarsku, steglo se srce ali nisam odustao od ubedjivanja i otisla je.
Dobro joj je tamo, da ne nabrajam.Ja sam zadovoljan.
Ona svoju starost vidi u Skotskoj, pa neka joj sa srecom.
Za mene je to sve normalno, internet i telefoni nadomeste ako bude nestalgije ili potrebe za kontaktom. Da je na nekoj udaljenosti vecoj od 10 km ovde kod nas, mislim da bi manje
komunicirali, bili bi zaglavljeni u svoje probleme zivljenja na ovim prostorima.

Proko
gx
gx

Post napisao Proko » 11 Dec 2017, 10:37

Pa čemu onda tvoj prethodni post, kada priznaješ, a i vidi se kako stojiš sa gramatikom?

Nije drama ako su neka deca otišla (sem za njihove najbliže). Nadomešćavanje internetom je samo šarena laža, virtualna stvarnost. Sa decom možda možemo pričati preko interneta (po tebi je to baš dobra zamena, ionako smo navikli da sve informacije dobijamo preko ekrana), ali unuci nas neće razumeti.
Na virtualnu stvarnost smo toliko navikli da u stvari i živimo samo u njoj, pa nam je (nekima) čak i bolja od prave, zato nam je i prezentuju.

Zaista nisam očekivao toliko nerazumevanje tog problema, i to ne samo od tebe, već i šire. Iako se to na svakom koraku vidi, za one "kratkovide" sam to mnogo puta pisao: za nekoliko godina ovde neće biti pravih (diplomiranih) lekara, kao i ljudi svih drugih profila. Na njihovo mesto dolaze kojekakvi krimosi i ljudi sumnjivog morala sa kupljenom diplomom, ili čak bez nje. Za inžinjere nas odavno zabole, oni ovde ionako nemaju šta da rade, ali neke profesije bi bile poželjne da na ovim prostorima ugase svetlo.
Po selima već imaš situaciju da je svaka druga kuća prazna, svaka treća se urušava.
Svake godine nestane jedan gradić od 50.000 stanovnika, i to najobrazovanijeg, najpametnijeg i nadasve najplodnijeg dela stanovništva.

Ako želiš da znaš kakvo je stanje kod nas, ne moraš da izlaziš napolje, samo uključi televizor. Sve je suprotno od toga što ćeš čuti.

milan
gxu
gxu

Post napisao milan » 11 Dec 2017, 13:22

Ne gledam televizor, napisao sam i razlog.
U selima je praksa da ne govore, ili su u zavadi sa komsijama ispred i iza kuce, to im je postalo pravilo.
U gradovima niko nikog ne poznaje.
O rodbini bi moglo da se napise svasta, u selu ili u gradu.
Mora da PRODJE vreme, a to znaci da NESTANU generacije koje su ovo STVORILE, da bi se nesto PROMENULO.
Meni je jos malo pa kraj, ali ostaje sin koji je goreg razmisljanja, i on verovatno ceka da mi matori nestanemo, pa put pod noge.
Znaci najmanje dve generacije moraju proci ovo vreme, da bi treca razmislila svojom glavom i donela odluku koje donese, a to ce biti? ko dozivi pricace.

Proko
gx
gx

Post napisao Proko » 11 Dec 2017, 14:51

Ako tako misliš, onda izvini što sam remetio tvoj duševni mir.
Što onomad neko reče:
Ako Vam je dobro, onda ništa!

Odgovori

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”