Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Forum za neobavezne teme.
Avatar
CrazY_Milojko
_
_
Postovi: 32
Pridružen: 04 Sep 2021, 16:58
Location: Srbija / Inđija
Specialty: computers

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao CrazY_Milojko » 08 Jul 2022, 02:44

To za LED i NIKON si baš imao sreće, nadam se da će te i sa ovim 2TB USB-om takođe poterati sreća, ali "treće oko" mi govori da ovaj put to neće biti slučaj :-)

Ne mogu da se pohvalim da sam skoro kao ti imao takve sreće da kupim nešto toliko jeftinije nego što realno treba da bude. Jedini slučaj kojeg se sećam je da sam pre par godina za nekih svega par Dinara poručio sa B2B firme u Srbiji (ispostava hrvatske firme za Srbiju) poručio 240mm AIO hladnjak za procesor koji bi realno trebao biti oko 2000x skuplji od tih par Dinara koje sam ja video na B2B. Znao sam da je greška u pitanju kod njih na B2B, nisam očekivao da će to stići jer sam pretpostavio da će neko u komercijali ili na pripremi robe za pakovanje i slanje primetiti tu grešku na nalogu porudžbine. Bio sam šokiran kada sam pri otpakivanju kutije sa robom video da je stigao taj 240mm AIO hladnjak za procesor sa tom cenom od svega par Dinara na fakturi :yeah: I dan-danas ga imam, kopiju fakture sa tom smešnom cenom (4 i nešto ili beše 5 i nešto Dinara, mrzi me da ovako kasno tražim kutiju tog AIO) sam odštampao i stavio u kutiju tog 240mm AIO zajedno sa na posebnom listu odštampanom kursnom listom za taj dan, da kada jednog dana omatorim i vidim tu kutiju sa tim papirima u njoj da se podsetim priče i unucima imam crno na belo čime da dokažem sve to 8)

Ja imam više sreće na kojekakvim nagradnim igrama, koje inače veoma retko igram jer nešto ne verujem u njih. Da se malo pohvalim negde da li Januara 2021 bio sam dobitnik gabaritima ogromnog paketa nagrada (ovo pominjem jer su me zbog tih gabarita paketa odrali ovi na carini) proizvođača DeepCool u vrednosti od oko 660€, a u Oktobru 2021 sam sasvim slučajno ubo premiju-premija-nad-premijama, bar u vodama ove moje branše: 240mm AIO hlađenu grafičku karticu Asus STRIX LC GeForce RTX 3080Ti OC Edition 12GB GDDR6X koja je u to vreme (kada je bilo aktualno GPU mining ludilo kod ovih koji se time bave) koštala u proseku između 2500€ i 3500€, a realno praktično nigde nije ni mogla da se lako nabavi jer su oni retki koji su je preprodavali u belom svetu za nju tražili i bitno veće cifre (i opet su uspevali da je prodaju). I zbog nje sam imao rat sa našim carinom i UPS kurirskom službom (bilo je krvi do kolena), ali sam ipak pobedio taj put, ali posle toga sam rešio da se ne zezam više sa ovakvim nagradnim igrama (sasvim slučajno sam ovo odigrao i zaboravio) jer gubljenje vremena u prepisci i razgovorima sa carinom i kurirskom službom nisu vredni čupanje kose sa glave i mojih živaca.... Žena i prijatelji posle toga svi redom rekli da uplatim Lotto, nisam želeo da rizikujem srčani udar tako da sam tu odustao od dalje zjb sa ovakvim stvarima :mrgreen:
Reč `ukratko` samnom je nespojiva: ja čak i kada prepričavam film to traje duže nego snimanje istog

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5435
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao alexa_pg » 30 Jul 2022, 19:31

Prije izvjesnog vremena diskutovali smo da li AE u slučaju spora vrši povraćaj cjelokupnog iznosa ili samo dijela koji se odnosi na vrijednost robe.
Informacija koju je dao kolega @tiksi
tiksi je napisao:
15 Dec 2021, 15:54
Meni su prosle godine vratili ceo iznos tj. cena robe + shipping.
Bilo je malo rasprave sa prodavcem ( nije hteo da vrati pare uopste ) pa sam pokrenuo spor.
U sporu su zakljucili da je poslato na pogresnu adresu tako da su vratili celu sumu.
Paket je bilo sa pracenjem posiljke.
je istovjetna kao i u mom slučaju od juče.
Naime, prodavac je navodno poslao robu na pogrešnu adresu i predlagao je da vrati iznos robe a poštarinu da ne vraća.
Nisam se složio sa time jer je to njegova greška i što bih ja plaćao njegove propuste i tražio sam kompletan iznos.
AE je presudio u moju korist - kompletan povraćaj novca.

AE.JPG

Ono što je interesantno, novac će mi vratiti za 15 do 20 dana. Nije neki iznos, ali da obrnu još malo sa njim.

AE_2.JPG
AE_2.JPG (10.85 KiB) Pregledano 1879 puta.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

satelitko
gx
gx
Postovi: 316
Pridružen: 21 Feb 2009, 10:55
Location: slovenija
Warranty service: -
Specialty: tv

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao satelitko » 30 Jul 2022, 20:30

Uvijek napišu 15-20 dana, meni je stiglo za 3.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5435
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao alexa_pg » 01 Avg 2022, 11:22

Tačno kako si napisao.
Upravo mi je stigla SMS poruka o izvršenoj uplati od strane AE
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

vlada69
gx
gx
Postovi: 1286
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao vlada69 » 13 Okt 2022, 11:07

Pre neki dan sam poručio neke modele led traka , tačnije 10.10. i što mi je zanimljivo piše procenjen datum isporuke 9 dana . Baš da vidim da li će tako i biti . Obično bar u mom slučaju isporuke traju oko mesec dana .
Screenshot_2022-10-10-15-57-18-281_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3049
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao KASA1 » 20 Okt 2022, 14:28

Dosta su brzi u posljednje vrijeme,... nekoliko zadnjih narudžbi stiglo mi u manje od dva tjedna.
Jučer ujutro stigle trake naručene 06.10. u kasnim večernjim satima:
Prilog
Narudžba.PNG
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5435
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao alexa_pg » 28 Okt 2022, 22:02

Znašajno se smanjio rok isporuke robe sa AE. Za onu robu koja još uvijek ide besplatno, tu se malo čeka. Pošiljke gdje je plaćena poštarina idu relativno brzo. Naručio sam neke trake 13.10 i danas su stigle (15 dana)
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

vlada69
gx
gx
Postovi: 1286
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao vlada69 » 31 Okt 2022, 19:24

Moja dva paketa su trebala da stignu 19.10. i još ih nema . Mislim da pre 10.11. neće ni stići , meni obično strižu za mesec dana . Imam i jedan paket koji su mi poslali 06.10. ali su za njega dali procenu da će stići do 28.11. Ja obično poručujem sa malim iznosom poštarine ili free shiping-om.
Screenshot_2022-10-31-19-14-55-414_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Kobac » 01 Nov 2022, 10:42

Na Ali-ju su pocele akcije od danas, dosta njih daje popust 5$ na kupovine preko 30$ i jos su spustene cene.
Uzeo sam danas na par mesta tako i razlika se primeti.
Recimo UT61E+:

Kod: Označi sve

https://www.aliexpress.com/item/1005002003614807.html?spm=a2g0o.cart.0.0.604038damhNAfD&mp=1
Izadje sa prevozom za srbiju oko 84$.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5435
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao alexa_pg » 01 Nov 2022, 22:01

Gledam nešto ovaj link što si dao pa pravim poređenja.
Kolega @KASA1 je kupio isti instrumenat 20. jula i sa svim popustima mu je izašao 101 euro. viewtopic.php?p=353819#p353819
Za CG ovaj instrumenat izađe sad isto 101 euro. Treba oduzeti 5 eura promo popusta i biće 96.
Ne znam za Srbiju, ali za ovaj iznos u CG treba dodati još oko 25 eura carinu i PRV pa bude oko 120 eura.

CG.JPG
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Kobac » 02 Nov 2022, 09:14

Screenshot_5.jpg
Screenshot_5.jpg (17.97 KiB) Pregledano 1463 puta.

Ovako to izadje kod mene, sto se carine ovde tice tu nema nekih garancija. Nekada te oderu a nekada prodje i bez pregleda.

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao bracans » 03 Nov 2022, 12:13

Vec kad smo kod Alija dali je neko probao Aliexpress affiliate program?

vlada69
gx
gx
Postovi: 1286
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao vlada69 » 06 Nov 2022, 07:36

Stigla su mi dva paketa pre neki dan , jedan za tri a drugi za četiri nedelje . Jedan paket sa led trakama mi je stigao a drugi je zadržan na carinjenju , vrednost led traka 25$ . Videću kad stigne da li će biti ocarinjen i koliko.

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao bracans » 10 Dec 2022, 13:26

Zanimljiva stvar sa Aliexpressom, više ne tolerišu neažurnost Pošte Srbije i nema povrata novca posle zahteva za povraćaj. Ako piše u trackingu da je stiglo u Poštu za njih što se toga tiče kao da je došlo do kupca. Napisao drugi prigovor pa ću videti šta će odgovoriti. Evo prilažem novu formu odgovora koji imaju za refund. U Pošti naravno nemaju pojma o paketu.
Final Solution:No Refund
Proposal:Customs is holding the package
Invalid reason:We're really s o r r y to hear that you haven't received the package. According to the status of the package being Arrive at local delivery office,the package has arrived at the post office and needs your collection. Since you didn't provide us with the valid evidence to prove you haven't received the package and there is no update about the logistics information, we will release full payment to the seller accordingly. And for your profit, we kindly suggest you pick up your package as soon as you can.

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Kobac » 11 Dec 2022, 08:05

Cesto to ni ne stigne u nasu zemlju a pise da je preuzet od lokalne kompanije za isporuku a u stvari:

2022-11-25 19:00 Received by local delivery company
2022-11-24 05:37 Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest

Jeste lokalna ali u Madjarskoj, vecina paketa koja se zavrsava na HU ima takvo pracenje i tesko se objasniti sa Aliexpresom.
Doduse ne znam kakav je tvoj broj za pracenje, recimo oni sa SG na kraju obicno realno prikazuju stanje gde se nalaze.

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao bracans » 11 Dec 2022, 12:33

Ništa i drugi odgovor kao prvi, nema povrata para. Po njima je došao paket. Ako pošta izgubi ili ne znam nestane paket to njih ne interesuje. Što to se mene tiče ja samo mogu poslati dokaz da sam uplatio, a to dali je isporučeno naveo sam mora garantovati prodavac. Očekujem treći odgovor ako ga i bude. Nije strašno ali ovo je samo upozorenje da se ne kupuju skuplji proizvodi bez praćenja, ma koliko to bilo skuplje.

Dear Customer,
We are s o r r y to inform that your appeal request was rejected.
Based on tracking information, the package has arrived at the place of delivery. Please contact the local post office to get the package.
Since you didn't provide evidence to prove you have not received package in the dispute processing, the payment was released to seller accordingly.
Sorry for the delay and inconvenience caused by. Thanks for your patience and cooperation on this matter.

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 547
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Ribery » 15 Dec 2022, 22:23

Opet paketi kasne po mesec dana. Nadam se da će stići u ovoj godini
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Kobac » 16 Dec 2022, 13:08

Uvek je guzva pred novu godinu i posle "rasprodaje" 11.11.

Avatar
Srečko
_
_
Postovi: 133
Pridružen: 14 Jun 2007, 12:33
Lokacija: Slovenija

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao Srečko » 16 Dec 2022, 18:36

Dali neko zna kako se stavi sliku u poruku kada razgovaraš sa pošijlačem. Ja sam dobijo jedan pokvaren artikal. Žalio se pošiljaču i on meni kaže, da mu moram poslati slike. Kad napišem poruku njemu ima pored onog prozora gdje mu pišeš jedan "križič" ilti plus. Klikom na to se otvori prozr u računaru gdje imaš mogučnost birat sliku koju mu želiš slati. Kada izaberem sliku i kliknem otvori se izgubi taj prozorčič i ništa drugo, slike u poruki nema. Pitam, da mu pre otvaranja spora šaljem slie, da bi on posle ne može, da kaže, da mu nisam slao slike. 8)

LP Srečko
Samouk

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5435
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Zanimljive stvarčice sa Aliexpress-a

Post napisao alexa_pg » 16 Dec 2022, 18:49

Imao isti slušaj. Prodavac mi je tražio slike ali ih nisam mogao poslati jer mi njihova aplikacija to ne dozvoljava. Onda sam mu tražio mail da bi mu ih tako poslao.
Inače, kad pokreneš spor, slike možeš normalno slati AE-u.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”