Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Forum za neobavezne teme.
Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 547
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao Ribery » 30 Dec 2021, 11:43

Neće ni ovi večno
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

ledo
_
_
Postovi: 18
Pridružen: 20 Okt 2008, 18:49
Location: Serbia Nis

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao ledo » 01 Feb 2022, 15:39

Pozdrav svima, ajde da oživimo ovu temu, pomognemo jedni drugima ako je moguće.
Krenuo sam da se raspitujem oko kasa, cene mesečne pretplate, održavanja, model kase....
Meni je konkretno potrebna terenska kasa, posetio sam sve mobilne operatere,A1, telenor, telekom, imaju informacije ali se stiče utisak da su i dalje nedovoljno upućeni. Posetio sam i dva tri servisa koji se bave održavanjem i prodajom kasa. Njihovi saveti i preporuke se razlikuju.
I kod operatera i servisera je trenutno moguće da se upišeš i čekaš u red za kasu.
Kod operatera je kasa oko 25.000din (mala mobilna kasa za rad naterenu), 1.800 din je mesečna pretplata sa karticom za prenos podataka (mislim da ima 7GB interneta mesečno, to je i više nego dovoljno). Oko 900 din se doplaćuje za mogućnost plaćanja karticom. (neki proizvođači kasa tvrde da je to sa karticom za sada neizvodljivo!)
Po meni je za rad na terenu najbolja varijanta da se preko mobilnog instalira aplikacija, na sajtu poreske uprave i piše da postoji takva mogućnost, imaju i besplatnu aplikaciju (ESIR) koju možemo skinuti ali ne nailazim na nešto više podataka o svemu tome, u smislu da li je trenutno moguće zaokružiti celu priču i mobilni uz mali termalni štampač (58mm) zaista koristiti kao kasu?
Pišite šta vi znate na ovu temu.
Trudiću se da pišem novine kako se budem upoznavao sa njima.

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3663
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao cubica » 02 Feb 2022, 12:36

Moj kolega radi BT terenski rad i to pravnim licima....tako je prijavio, i ne treba mu kasa. Naravno da radi i fizičkim licima....na crnjaka ali ćuti, ne verujem da mogu da ga upecaju na terenu kome šta radi. Ovi do sada nikad ni jedan servis ovde kod mene, nisu uhvatili da radi na crno. Tako da mi ispadamo blesavi, dok poštujemo državu ( Vučićevu firmu) samo nam gomilaju obaveze i nemamo nikakve povlastice, uvek bilo tako. Ko podnese zahtev i vide ga u APR, eto ih u kontrolu, a tek nas onda čerupaju.
cuby no thanks
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

ledo
_
_
Postovi: 18
Pridružen: 20 Okt 2008, 18:49
Location: Serbia Nis

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao ledo » 02 Feb 2022, 15:34

cubica je napisao:
02 Feb 2022, 12:36
Moj kolega radi BT terenski rad i to pravnim licima....tako je prijavio, i ne treba mu kasa. Naravno da radi i fizičkim licima....na crnjaka ali ćuti, ne verujem da mogu da ga upecaju na terenu kome šta radi. Ovi do sada nikad ni jedan servis ovde kod mene, nisu uhvatili da radi na crno. Tako da mi ispadamo blesavi, dok poštujemo državu ( Vučićevu firmu) samo nam gomilaju obaveze i nemamo nikakve povlastice, uvek bilo tako. Ko podnese zahtev i vide ga u APR, eto ih u kontrolu, a tek nas onda čerupaju.
cuby no thanks
Prošlo je vreme rada na crno, sada se radi na tome da će se u potpunosti podrazumevati kucanje računa po završenom poslu. Iz godine u godinu će se povećavati broj mušterija kojima će biti nenormalno da majstor ne odštampa fiskalni isečak.

ledo
_
_
Postovi: 18
Pridružen: 20 Okt 2008, 18:49
Location: Serbia Nis

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao ledo » 02 Feb 2022, 20:57

vetrenjaca je napisao:
29 Dec 2021, 10:05
1.jpg
Uzeo sam predracun za kasu.Cena kase je 19900din i godinu dana placen LPFR 4200din,ukupno sa pdv je 28920din
Druže, gde si uzeo kasu, jel imaš još neke mesečne troškove uz nju, tipa održavanje, internet..da li je mobilna (terenska)?

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15864
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao fanzo » 02 Feb 2022, 22:46

Da, svim većim igračima su smislili da se ovajde od e-fiskalizacije, jedino nama ništa... mi samo plaćamo...plaćamo.. čak i mobilnim operaterima namakli posao i mesečni protok da plaćamo.. toliko je providno sve ovo.. ali njihov obraz je debeo..debeo..
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

ledo
_
_
Postovi: 18
Pridružen: 20 Okt 2008, 18:49
Location: Serbia Nis

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao ledo » 02 Feb 2022, 23:18

Vezano za aplikaciju uz pomoć koje je moguće mobilni telefon koristiti kao kasu.

"Пре него што почнете да користите апликацију ЕСИР Пореска Управа РС, уверите се да сте испунили неколико услова:
На екрану ћете видети поруку „Апликација није конфигурисана“. Притисните на Подеси да бисте инсталирали дигитални сертификат, али ако већ нисте, пре тога морате:
• Пријавите се на Електронске сервисе за фискализацију и захтевајте за издавање новог безбедносног елемента у облику дигиталног сертификата
• Након што ваш захтев за издавање сертификат буде одобрен, у пореско сандуче на порталу еПорези ће Вам стићи порука од Пореске управе са везом (линком) за преузимање сертификата и свим потребним акредитивима: ЈИД безбедносног елемента, лозинка, и ПАК.
• Копирајте везу за преузимање сертификата из поруке коју сте добили од Пореске управе."

" ŠTA JE UOPŠTE VIRTUELNI PFR I KADA SE KORISTI?

Virtuelni PFR je softver koji se nalazi na serveru Poreske uprave i koji je besplatan za korišćenje.

Poreski obveznik ima mogućnost da koristi virtuelni PFR samostalno isključivo u onlajn prodaji, dok u maloprodaji u objektu ima mogućnost da koristi virtuelni PFR uz obavezu da ima minimalno jedan LPFR po prodajnom objektu. Za virtuelni PFR bezbednosni element je fajl koji se dobija preko portala Poreske uprave ePorezi i koji je jedinstven za svaki virtuelni PFR."

VPFR je besplatan, može se telefon koristiti kao kasa (znači bez ikakvih troškova), ALI moramo imati u objektu (gde najmanje boravimo) minimalno JEDAN LPFR. (a LPFR imaju kase koje možemo naručiti kod operatera i pritom plaćamo mesečnu pretplatu za održavanje, internet...uz obaveznu pretplatu na dve godine).

Je..nje u mozak....

Možda, ali samo možda, promene odluku o ovome u neko dogledno vreme. (kada većina već bude nabavila kase)

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 547
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao Ribery » 03 Feb 2022, 10:08

ledo je napisao:
02 Feb 2022, 15:34


Prošlo je vreme rada na crno, sada se radi na tome da će se u potpunosti podrazumevati kucanje računa po završenom poslu.
Ne bih se složio sa tim, evo ga Kinez kod mene u Beogradu na Zvezdari ne kuca račun uopšte. Došao iz Kine i pravi se blesav a niko od ljudi ne prijavljuje.Ja počeo da se svadjam sa njim i govorim kupcima ali ništa. Ovde radi ko kako hoće.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao sim » 03 Feb 2022, 11:09

Lepo je napravljena aplikacija i da se to moze koristiti na mobilnom telefonu, uz to da se doda bluetooth stampac i bilo bi reseno.
Kako radim servisiranje bele tehnike i ugradnju klima, racun izdajem iskljucivo na terenu. U servisu nisam izdao ni ijedan racun. Po ovome poreska nameće da se mora imati kasa i u servisu iako znam da necu otkucati ni jedan racun na toj lokaciji. Ako budu dozvolili samo mobilnu aplikaciju bice dobro.
SIMkom

Avatar
vetrenjaca
gx
gx
Postovi: 120
Pridružen: 14 Avg 2009, 13:13
Location: Loznica
Contact person: Zdravko
Specialty: tv

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao vetrenjaca » 03 Feb 2022, 16:06

Kasu sam platio tacno pre mesec dana,al je jos nisam dobio.Dobio sam iz poreske sim karticu koja se ubacuje u kasu
20220203_092334.jpg
Stiglo je i novo poresko resenje vece za oko 1000din mesecno,a i u banci su poceli da naplacuju uplatu pazara,sto do sada nisu

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 547
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao Ribery » 04 Feb 2022, 11:34

Da li će i paušalci morati da imaju kasu ? Da li se zna nešto o tome? Pitam iz razloga jer jedan prodavac kojeg ja znam prodaje alat i šrafovsku robu a nikad nije imao kasu. Kaže ja plaćam porez paušalno i prodajem robu preko interneta i ako neko dodje u radnju.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao sim » 04 Feb 2022, 21:56

Svi koji posluju sa fizickim licima moraju da imaju kasu. Pausal je samo nacin na koji je utvrdjen porez.
Iako radi samo preko interneta opet treba kasa.
Ne treba jedino onima koji iskljucivo rade samo sa firmama i to samo preko faktura.
SIMkom

Avatar
vetrenjaca
gx
gx
Postovi: 120
Pridružen: 14 Avg 2009, 13:13
Location: Loznica
Contact person: Zdravko
Specialty: tv

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao vetrenjaca » 15 Feb 2022, 12:41

Stigla kasa
20220215_123216.jpg
20220215_123527.jpg
svaki racun i iznos se registruje na eporezi

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao miodrag popovic » 15 Feb 2022, 13:57

Piši malo.Kako za internet?Koliko je odrzavanje mesečno i šta dobijaš.Ne znam ni šta da pitam
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
vetrenjaca
gx
gx
Postovi: 120
Pridružen: 14 Avg 2009, 13:13
Location: Loznica
Contact person: Zdravko
Specialty: tv

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao vetrenjaca » 15 Feb 2022, 14:34

Kasa je wifi koristi moj internet.Imas na predhodnoj strani predracun koji sam uplatio i tu ima godisnja uplata za LPFR i to bi bilo sve

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao miodrag popovic » 15 Feb 2022, 16:42

O hvala.Četristo i neki dinar mesečno LPFR i to je sve od troškova.Internet imaš odvojeno i kasa ga koristi WiFi.
Još da te pitam-da li se kasa spaja na računar,tj MORA li biti spojena sa računarom ili radi samostalno.
Kako ubacuješ artikle/radne sate u kasu?
I pretpostavljam u kasu se ubacuje SIM kartica(bezbedonosni element) koji se dobija od poreske uprave.

pitanje za sve- kome se plaćaju troškovi SIM kartice ili se ne plaćaju tj nema troškova.

Još to meni nije jasno...
Šta ovi iz telenora/MTS/A1 naplaćuju mesečno 1850 din
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
vetrenjaca
gx
gx
Postovi: 120
Pridružen: 14 Avg 2009, 13:13
Location: Loznica
Contact person: Zdravko
Specialty: tv

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao vetrenjaca » 16 Feb 2022, 09:01

Kasa radi bez racunara,Posto imam samo jednu stavku u kasi,rad usluga,to mi je ubacio ovaj sto sam kupio od njega,Inace ima objaasnjenje na youtubu kako se ubacuje.Sem ovoga LPFR. rece da se ne placa nista vise.

Avatar
Liskun Elektronik
gx
gx
Postovi: 1518
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:37
Location: Srbija
Warranty service: ERG-VOX
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Stara Pazova

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao Liskun Elektronik » 16 Feb 2022, 17:45

Ja od ponedeljka idem na dogovor da vidim za kasu kod ovih sto su mi do sad odrzavali i on mi je bas i spominjao tu kasu sto je uzeo kolega vetrenjaca jer kaze imas wi-fi u lokalu i nema potrebe da uzimas tu android i da placas 1850din.mesecno, vec bi mi i dalje bilo mesecno kao i do sad negde oko 450din. Pa cu videti sta i kako, dal ima nekih skrivenih mana i prednosti. A u kojoj si banki kolega vetrenjaca? Ja nisam primetio do sad da mi naplacuju za uplatu pazara a u komercijalnoj sam.

E da sta sam zaboravio, ja moram uzeti i citac platnih kartica jer bas dosta njih hoce da plati preko kartice, pa moram videti dal on moze na ovu kasu sto si ti uzeo.
Mora da se zna ko namesta antenu, a ko vice ne valja :)

Avatar
vetrenjaca
gx
gx
Postovi: 120
Pridružen: 14 Avg 2009, 13:13
Location: Loznica
Contact person: Zdravko
Specialty: tv

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao vetrenjaca » 17 Feb 2022, 11:35

Isto komercijalna
1.jpg

Avatar
Liskun Elektronik
gx
gx
Postovi: 1518
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:37
Location: Srbija
Warranty service: ERG-VOX
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Stara Pazova

Re: Fiskalizacija II deo iliti e-fiskalizacija

Post napisao Liskun Elektronik » 17 Feb 2022, 15:29

Ma nek se nose, stvarno otimacina, da naplacuju proviziju za uplatu pazara, novac koji oni takoreci obrcu :m: stvarno su stoka i alavi..nemam reci.
Mora da se zna ko namesta antenu, a ko vice ne valja :)

Odgovori

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”