Donacija za rad foruma

Forum za neobavezne teme.
Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 330
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

Donacija za rad foruma

Post napisao branimir » 22 Avg 2023, 12:42

Kao neko ko se više od 50 godina bavi elektronikom, koja mi je odredila profesionalnu karijeru, koja je sina opredelila da upiše i završi ET fakultet, ovo je jedini forum gde sam donekle aktivan , forum gde elektroničari mogu naći odgovore i koji je retkost na našim prostorima.Kao i svaki forum za njegov rad, zakup servera, administracija i ostalo, potrbna su određena finansijska sredstva koja se u vom slučaju obezbešuju iz članarine. Bez obzira na iznos sredstava koji se na taj način ostvaruje smatram da se i članovima koji nisu u ekspert grupi dozvoli da donacijom novčanih sredstava u okvirima svojih mogućnosti omogući dodatna sredstva za rad sajta bez ikakvih uslovljavanja ili benefita.Čist entuzijazam i dobrovoljno.
Ja sam spreman da svake godine doniram novčana sredstva i u tu namenu očekujem broj računa na koji mogu uplatiti donaciju, a to važi i za ostale potencijalne donatore.Ovaj forum zaslužuje svaku dodatnu pomoć.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5434
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Donacija za rad foruma

Post napisao alexa_pg » 22 Avg 2023, 17:36

Kao što možda znaš, održavanje servera finansira se iz članarine u expert dijelu.
Na forumu nema nikakvih reklama tako da je članarina jedini izvor prihoda.
Kada su rashodi u pitanju, treba plaćati dva servera. Jedan na kome je sam forum i drugi na kome se nalaze veliki fajlovi - softver koji koristimo u našem radu. Veličina zakupljenog prostora mjeri se u terabajtima tako da je to priličan izdatak.
Uglavnom, kolege iz expert dijela imaju razumijevanja i to je do sada fino funkcionisalo. Nadam se da će i dalje.
Veličina članarine zavisi od niza faktora i ne bih sada ulazio u to. Uglavnom, mislim da nije skupa. Kao primjer, navešću sebe. Dok sam plaćeo članarinu, plaćao sam 20 eura na godišnjem nivou. Smatrao sam a i sad smatram, da taj iznos jedne prosječne popravke nije veliki koliko se ima koristi od foruma.
Kada je javni dio u pitanju, to je sasvim druga priča. Tu su kolege koje se ne bave ovim poslom stalno. Rade u nekoj firmi prije podne a popodne kao dopunsko zanimanje im je održavanje multimedije, bijele tehnike i slično. Oni ne plaćaju ništa a i nemamo osnova da im se šta naplati.
Ako se jednog dana odluče da pređu u exper grupu, sigurno će plaćati neki iznos. Za uzvrat, imaće na raspolaganju bezbroj dampova, softvera i drugih korisnih informacija vezanih za struku.

Što se tiče donacija, smatram da je najbolje da potencijalni donatori kontaktiraju administratora foruma i sa njime se dogovore oko eventualnih uplata.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”