Dileri sa aliexpresa

Forum za neobavezne teme.
Avatar
srleboj
gx
gx
Postovi: 1082
Pridružen: 28 Sep 2006, 12:35
Location: ZARKOVO-Beograd
Contact person: spasoje
Phone number: 003810112515373
Specialty: tv
Lokacija: ZARKOVO

Dileri sa aliexpresa

Post napisao srleboj » 17 Dec 2023, 13:12

Neko je ranije pisao o sigurnijoj kupovini preko dilera ,vratise mi se paketi naravno pokusana dostava primaoc nepoznat a do sada mi stiglo na stotine paketa na istu adresu sve to se desilo za vreme i posle strajka ,ko je kriv bas me briga a ja ostade kratak za 100 tinak Evra .
Срђан

Avatar
srleboj
gx
gx
Postovi: 1082
Pridružen: 28 Sep 2006, 12:35
Location: ZARKOVO-Beograd
Contact person: spasoje
Phone number: 003810112515373
Specialty: tv
Lokacija: ZARKOVO

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao srleboj » 19 Dec 2023, 18:09

Dal neko zna nesto o kupovini preko posrednika na aliexpresu
Срђан

satelitko
gx
gx
Postovi: 316
Pridružen: 21 Feb 2009, 10:55
Location: slovenija
Warranty service: -
Specialty: tv

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao satelitko » 20 Dec 2023, 18:06

O čemu ti to pričaš?

Avatar
srleboj
gx
gx
Postovi: 1082
Pridružen: 28 Sep 2006, 12:35
Location: ZARKOVO-Beograd
Contact person: spasoje
Phone number: 003810112515373
Specialty: tv
Lokacija: ZARKOVO

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao srleboj » 21 Dec 2023, 23:03

Neko je ranije pisao o dilerima koji radi sigurnije kupovine na aliekspresu kupuju umesto tebe mene....
Срђан

satelitko
gx
gx
Postovi: 316
Pridružen: 21 Feb 2009, 10:55
Location: slovenija
Warranty service: -
Specialty: tv

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao satelitko » 21 Dec 2023, 23:24

Ne razumem. Šta znači sigurnija kupovina?

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao miodrag popovic » 22 Dec 2023, 12:37

Ne stižu paketi zadnjih cca dva meseca.Bio je i štrajk poštara.A kinezi su nas otkačili,ako traking pokaže da je paket stigao na carinu nema povrata.Pretpostavljam da kolegu to žulja/tišti/nervira.Npr. ja i dalje poručivam pomalo a ništa ne stiže polako ostajem bez materijala.LED diode,difuzori/sočiva,UV lepak,integralci za napajanja...
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

satelitko
gx
gx
Postovi: 316
Pridružen: 21 Feb 2009, 10:55
Location: slovenija
Warranty service: -
Specialty: tv

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao satelitko » 22 Dec 2023, 13:40

Aaaa, nisam znao. Kod nas za sad sve normalno.

Avatar
srleboj
gx
gx
Postovi: 1082
Pridružen: 28 Sep 2006, 12:35
Location: ZARKOVO-Beograd
Contact person: spasoje
Phone number: 003810112515373
Specialty: tv
Lokacija: ZARKOVO

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao srleboj » 22 Dec 2023, 14:31

Vrati se za kinu nekoliko paketa kazu nepoznat primaoc ai pre toga i posle mi stizu na istu adresu nista nisam menjao ostadoh kratak ya sigurno stotinak eura bem li ga zato i pitam
Срђан

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5434
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao alexa_pg » 22 Dec 2023, 16:18

Ako je razlog za vraćanje pošiljke nepoznata adresa, tu ti ne može pomoći niko. Isto tako, nijedan prodavac neće snositi odgovornost za to što tebe poštari ne mogu pronaći. To su naši unutrašnji problemi i to treba da riješiš sa poštom.
Ako se pošiljka zaista vratila prodavcu [AE] onda su dužni [AE] i da ti vrate novac. Normalno, trebaš imati neku potvrdu od pošte da su pošiljku vratili za Kinu.
Lično ne vjerujem da se roba vraća, ko će to da plati, već se ista prodaje na raznim aukcijama.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao bracans » 23 Dec 2023, 19:58

Mozda si mislio na dropshipping, mada i to ne funkcionise kada ides preko drzavne poste Srbije, samo DHL i nemas brige u Srbiji, pisao sam o tome kako brzo donose, pracenje im izuzetno, u okviru DHL imaju i carinsku ispostavu tako da se sve veoma brzo zavrsava. Inace Aliexpress vise nece da vrati novac ako su posiljke koje su naznacene kao "obicne posiljke u medjunarodnom saobracaju", ako si iz Srbije salje te da se obratis posti Srbije. Mislim da ce uskoro dici cenu postarine i za te obicne posiljke u medjunarodnom saobracaju ako je zemlja kupca Srbija, toliko o tradicionalnom prijateljstvu dva naroda, jedno vreme terali kupce sa ovih prostora visokim taksama slanja, mislim da ce opet. Kada se to desi cene Kineskih proizvoda u Srbiji ce skociti ili ce polako ljudi prelaziti na druge platforme zbog kupovine. Sve u svemu Srbija se na Aliju tretira kao zemlja sa kojom je tesko ostvariti korektan odnos u placanju i izvrsavanju obaveza.

savosi
gx
gx
Postovi: 217
Pridružen: 04 Feb 2007, 03:08
Location: Novi Sad-okolina
Specialty: tv-multimedia

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao savosi » 24 Dec 2023, 08:49

Ja za sad nisam imao problema (u stvari samo jedan put paket nije stigao (poslat)ali dobio sam povrat novca),sve je stizalo na vreme,jedino sad nedavno kada je pošta štrajkovala neke narudžbine stigle zadnji dan.
Što se tiče DHL-a imao par paketa i stvarno bilo brzo na kućnoj adresi kao i praćenje istih.
Sad naručio nekoliko stvari redovnim pošiljkama pa ćemo videti kakva će biti situacija u 2024 !

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao miodrag popovic » 24 Dec 2023, 13:32

Sad sam gledao.Ako onaj broj porudžbine sa aliexpressa ubacim na "pošta praćenje pošiljke"
https://www.posta.rs/lat/alati/pracenje-posiljke.aspx
može da se prati pošiljka.Ali kako neko napisa,samo ako je veći iznos u potanju,konkretno,meni samo jedna jedina od 15 dolara,a ove od 3-4-5 dolara jednostavno nema(treba kinez pri slanju da uplati praćenje pošiljke,tj ako je "free shiping" sigurno nema praćenje za male iznose.

Opet,na nekom forumu,Novosađanin je u pitanju,kaže,kad vidim na "pošta-praćenje pošiljke" da je paket stigao u poštu onda ide i insistira da ga podigne.Možda može i tako,ali treba biti uporan.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao Kobac » 24 Dec 2023, 21:09

Ne moze tako, ova pracenja koja salju kinezi (pogotovo sa HU na kraju) pisu da su stigli u odredisnu postu iako nisu.
Umeju da stignu u istu i po mesec dana kasnije nego sto kazu. Znam odlicno posto znam sve u mojoj posti, jave mi ili donesu cim nesto stigne.

savosi
gx
gx
Postovi: 217
Pridružen: 04 Feb 2007, 03:08
Location: Novi Sad-okolina
Specialty: tv-multimedia

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao savosi » 25 Dec 2023, 08:40

Tako je,u zadnje vreme mi sve uglavnom stiže preko mađarske pošte gde u trackingu stoji da je stiglo u našu poštu iako nije.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao miodrag popovic » 25 Dec 2023, 11:44

Da,traking sa aliexpressa nije dobar/pouzdan.No ovo je od pošte Srbije,što ne preuzima sa aliexpress-a informacije,nego kad prodavac uplati dolar-dva praćenje pošiljke(a uplatiće kada mi njemu uplatimo to isto uračunato u troškove slanja i ima interes da to uradi) onda naša pošta ima obavezu (i zaradu) da "dovrši" praćenje počiljke sa informacijom da je ista isporučena na adresi.Kako sam napisao od mojih 30-tak trenutno aktivnih pošiljki samo jedna(najskuplja) ima trag u pošti Srbije (na linku iznad),a sve istale imaju traking na aliexpress a ne u pošti!Evo baš ću da pratim dešavanja...

Evo status promenjen,kaže danas stiglo u poštu 11003 IZMENIČNA POŠTA(za carinu).Juče je bilo samo prvi red.
Prilog
popoposta.jpg
popoposta.jpg (13.42 KiB) Pregledano 526 puta.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao bracans » 25 Dec 2023, 13:34

Najbolje pitati postare, ako su i zeljni da vam objasne, LA paket i slicni sa pocetnim L imaju obavezu potpisa kod urucenja, paketi sa pocetnim U, UA... nemaju obavezu potpisa kod urucenja i mogu se lako "izgubiti" to su oni paketi koje sam spomenuo kao obicne posiljke u medjunarodnom saobracaju.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao miodrag popovic » 25 Dec 2023, 23:24

Evo kako bi trebao da izgleda moj nastavak u pošti.Na grupi fejsbuk aliekrpress-Srbija pita žena da li mislite da će mi stići pošiljka? i stavlja sliku(dole).Kažu joj -pa ti si već obaveštena,idi po paket dok je još u pošti.Žena ode,podigne paket a obaveštena-nije bila.Taj njen paket je vrednosno pismo koje se uručuje isključivo lično, uz ličnu kartu i potpis. Ne može biti ostavljeno u sandučetu ili kod komšije. Dakle poštar neće više dolaziti i donositi taj konkretni paket.

Pretpostavljam da obična pisma paketi imaju više šanse da dođu do vlasnika nakon mesec kašnjenja(stajanja u carini ili pošti na dnu gomile) nego ovo vredonosno sa praćenjem.
P.S. kako pišu tek stižu paketi od septembra i oktobra poručeni,pa strpljenja...
Prilog
22222222.jpg
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao sim » 26 Dec 2023, 00:58

Vidim da dosta korisnika alija ne razume kako sve funkcioniše.
Kada porucujete proizvod imate da izaberete i nacin na koji se salje paket. Nema za svaki ali za vecinu ima odabir.

Imate mogućnost porucivanja paketa bez pracenja van Kine. Ti paketi su sa malom cenom dostave ili su free. Za te pakete koji se vode kao obično pismo nema praćenja. Ne znas gde je. Niti ti niti prodavac ne mogu da dokazu gde se nalazi i da li jeste ili nije stiglo. Na aliju se pojavljuju statusi automatski generisani koji nemaju veze sa stvarnošću.
Takodje moguce je poruciti proizvode sa pracenjem. Uglavnom za jeftinije proizvode treba doplatiti to pracenje. Treba izabrati logistiku koja u nazivu ima standard. Ti paketi imaju praćenje. Mogu se pratiti i na sajtu nase poste od kad stigu u tranzitnu zemlju a to je u vecini slucajeva Madjarska. Sa njima znas tacno gde su i kada ti stizu.

Kao razlog da ti se paketi vracaju moze biti tvoja nepotpuna adresa ili ako ti fali prezime. Takodje i ako sadrzaj posiljke nije dozvoljen za uvoz . Maksimalno 5 istih stvari u pošiljci.
Vecinu ovoga sam saznao bas na fb grupi AliExpress Srbija te vam savetujem da je malo prelistate.
SIMkom

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao Kobac » 26 Dec 2023, 09:38

Meni su recimo juce stigli neki paketi i svi su sa HU na kraju.
Oni sa LA na pocetku se vide do kraja i vidi se da su uruceni, putovali su 30-40 dana sto sa obzirom da su praznici nije strasno.
Oni sa UA na pocetku su putovali preko 80 dana a od 20.11. se vode da su "Arrived at local delivery center" sto oni tumace da je stiglo u lokalnu postu i posle toga nema nikakve sanse da Aliexpress refundira novac. Jedino ako sam prodavac shvata situaciju i refundira ga.
Ja sam recimo pre dva dana kontaktirao jednog od ovih sto su putovali preko 80 dana i on je odmah pristao da refundira novac iako je kod njih vec obelezen kao isporucen.
Naravno javio sam mu da je paket stigao i zahvalio se ali na los glas smo izasli bas zbog toga sto dosta njih sa takvim pracenjem dobije paket a kako nema pracenja traze da im se refundira.
Nikakvo cudo sto smo upali medju zemlje sa losim rejtingom.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Dileri sa aliexpresa

Post napisao miodrag popovic » 26 Dec 2023, 22:40

Evo stigao paket u poštansko sanduče,bez doplate.Status na sajtu pošte postavljam sliku.Na aliexpress-u piše "Out for delivery".Dakle stigao najskuplji (15 dolara),tj jedini sa praćenjem za 40 dana(promašili u predviđanju samo za dva dana,trebao je doći prekjuče po proceni prodavca),a ovi jadni paketići bez praćenja poručeni mesec dana ranije ko zna kad će stići.U prvoj polovici godine sve je stizalo za 20-tak dana.

Ovo od pošte Srbije praćenje pošiljke odradilo posao!
Prilog
333333333.jpg
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Odgovori

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”