Da li se ovaj nas posao polako gasi?

Forum za neobavezne teme.
Ribery
___
___
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Da li se ovaj nas posao polako gasi?

Post napisao Ribery » 11 Dec 2008, 20:01

Imam 24 godine a elektroniku sam poceo da ucim od svoje 14-te godine. Televizore popravljam od svoje 17-te godine.Elektroniku OBOZAVAM i skoro svaki dinar ulazem u delove i komponente za TV jer taj posao najvise volim. Mnogo sam naucio, mnogo znam ali ipak sebe smatram OBICNIM POCETNIKOM koji nista nezna. Spreman sam da pocnem da ucim ovaj zanat ali zasto?Ljut sam jer trosim puno vremena i novca a zarada je JAKO slaba, i sada kada bi trebao da pocnem da ucim posao polako staje i gasi se? Da li sam upravu ili mislite da mozda gresim? Da li sam uzaludno ucio ovaj zanat jer sam poceo da ucim kada je poceo da staje? Servisa za elektroniku u Zrenjaninu je jako malo i svi me pitaju ko danas nosi TV na popravku kada za male pare kupim nov? KOLEGE STA VI MISLITE O SVEMU TOME?
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Misley
_
_

Re: Da li se ovaj nas posao polako gasi?

Post napisao Misley » 11 Dec 2008, 20:40

elektronika je malo širi pojam od popravke audiovizuelnih igrački.
eee da je meni tvojih godina gde bi mi bio kraj.

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 11 Dec 2008, 21:06

Misley je napisao:elektronika je malo širi pojam od popravke audiovizuelnih igrački.
eee da je meni tvojih godina gde bi mi bio kraj.
Dragi kolega,dzabe godine kad je sve manje posla. Grad je mali a televizori se sve manje popravljaju ovde u Zrenjaninu. :-( :-( :-( .
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Misley
_
_

Post napisao Misley » 11 Dec 2008, 21:11

ja i ne govorim o televizorima. elektronika je malo širi pojam , a da (sve živo od te fele) crkava, crkava.

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic

Post napisao Majstor Duja » 11 Dec 2008, 21:18

Ribery je napisao:... Spreman sam da pocnem da ucim ovaj zanat ali zasto?
Nemoj onda da ucis "ovaj zanat" nego se bavi elektronikom ako je volis, ako ti ni to nije dovoljno - pravac industrijska zona "Bagljas" i prijavljuj se negde za posao...imas 24 a vec kukas...covece, zivot je pred tobom, jeb** televizore - radi bilo sta drugo!
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Misley
_
_

Post napisao Misley » 11 Dec 2008, 21:22

uzgred u ovoj rečenici ti je zez i greška cele filozofije :
"Ljut sam jer trosim puno vremena i novca a zarada je JAKO slaba".

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 11 Dec 2008, 21:28

Misley je napisao:uzgred u ovoj rečenici ti je zez i greška cele filozofije :
"Ljut sam jer trosim puno vremena i novca a zarada je JAKO slaba".
OVDE SE POTPUNO SLAZEM SA TOBOM :mrgreen:

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 11 Dec 2008, 21:38

Majstor Duja je napisao:
Ribery je napisao:... Spreman sam da pocnem da ucim ovaj zanat ali zasto?
Nemoj onda da ucis "ovaj zanat" nego se bavi elektronikom ako je volis, ako ti ni to nije dovoljno - pravac industrijska zona "Bagljas" i prijavljuj se negde za posao...imas 24 a vec kukas...covece, zivot je pred tobom, jeb** televizore - radi bilo sta drugo!
Trenutno radim u firmi AMIDO-GROUP. To je firma za postavljanje telefonskih linija i centrala. Ne volim ovaj posao a jos manje da radim za gazdu ceo dan za 16000 dinara. Inace zivim na bagljasu i ne zelim da radim 3 smene u bilo kojoj od tih fabrika za 14000 din. Mislim da vredim vise s obzirom na to da sam radio kao elektricar 3 godine za mnogo vece pare.

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107

Post napisao kisko » 11 Dec 2008, 22:03

Mislim da vredim vise s obzirom na to da sam radio kao elektricar 3 godine za mnogo vece pare.
Da ali verovatno kod privatnika od jutra do mraka :mrgreen: ....u ovoj struci za posao sam moraš da se boriš,traži ga,nečekaj da oni dodju sami....reklama...uostalom 15.000 ili kolko već stanovnika nije mali broj(šta da radimo mi koji sradimo na selu),ako je slaba zarada verovatno slabo vrednuješ svoj rad,cepaj slobodno :mrgreen: što ih više dereš to si bolji majstor ako potceniš svoj rad reći će u stilu ma samo je nešto zaletovao...elektronika ne zamire već se stalno transformiše,znači i mi smo prinudjeni da se menjamo stalno...pogledaj TV,krenulo od lampi prešlo se na tranzistore,pa razni IC,pa procesori ...neki majstori su otpali već posle lampaša,oni koji nisu bili u toku,tj nisu pratili korak sa elektronikom. Znači ili se prilagodi ili odustani na vreme :lala:
uvek ima nesto interesantno

rubin_miki
Preminuo
Kontakt:

Post napisao rubin_miki » 11 Dec 2008, 22:53

heh, otkad znam i pamtim, svi majstori (posebno u ovoj, tv-servis branse) strepe godinama i kazu, joj, sta cemo sad, vidi ovu (novu) tehnologiju..pa ipak, izguramo, prilagodimo se, naucimo (uostalom, ucimo stalno, svaki dan)..mnogo je bitna posvecenost, ako propustis jedan cas (isto ko skolo ali trebaju ti sve petice plus) ode voz..ako mislis da mozes da se potpuno prepustis elektronici, mozes servisirati..ako ne, onda jos sada batali i trazi drugi posao....
samo jedno ti mogu reci..ako radis za kikiriki, batali sve, ako znas da uradis i naplatis dobro, moci ces da ides napred..
pozdrav
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

stojkePN
____
____

Post napisao stojkePN » 12 Dec 2008, 03:06

što ih više dereš to si bolji majstor ako potceniš svoj rad reći će u stilu ma samo je nešto zaletovao
bravo

I samo se drzi :ooo: Fanzo foruma i nema zime :dmzs:

:pivopije:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

JaroslavBires
___
___
Specialty: whitegoods

Post napisao JaroslavBires » 12 Dec 2008, 08:33

:tooo: Kiskovo gledište mi je najbliže, kad je devedesetih počela da bude manja (ali ne i mala) zarada sa elektronike široke potrošnje a ja udario u rashladu, vodovod i elektro instalacije i nisam se pokajao dan-danas! Jedino što sam primetio je, da više posla ima u "centrima moći", Bg i NS...
I tu treba čovek da iskaže strahovitu volju i moral, jer nas danas pokušavaju je*ati da radimo za male pare, no i to kad mušterija uvidi da imaš tvrd stav brzo sve stane na svoje mesto!
:uca: Naravno, moraš znati svoj posao i biti u njemu profesionalac do jaja! Tvrdo kuvanih!!! lolzi lolzi lolzi
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

mladen82
___
___
Specialty: computers

Post napisao mladen82 » 12 Dec 2008, 09:58

@Ribery
kad sam ja dosao na ovaj forum postavio sam slicnu temu
viewtopic.php?f=2&t=8393
procitaj mozda ti malo pomogne u razmisljanju i 'lomljenju' stim sto ja licno jos nista nisam prelomio

rubin_miki
Preminuo
Kontakt:

Post napisao rubin_miki » 12 Dec 2008, 10:18

samo jos nesto..sto rece Guja, elektronika je previse sirok pojam..ako bi ja sada imao + - dvadeset godina pa bi mogao da odabirem, odabrao bi ili industrisku elektroniku ili automotiv..auto-elektroniku..za prvu ti ne treba puuuno ulaganja, a za drugu itekako treba ali moze da se zaradi najvise..sa tv-video-audio servis, nikad se neces obogatiti ali imaces za lagodan zivot i sta da pricas u starosti :mrgreen:
sa industrijsku, neces se morati drndati sa musterijama, drndaces se sa gazdom neke fabrike..i opet se neces obogatiti :mrgreen:
e, dok sa automotiv, ulaganja ce ti biti astronomska ali i zarada bas velika.. :pivopije:
za sta god se odlucio, gledaj da ucis, ulozes u alate i znanje i da budes medju najboljim..ako to uspes, uspeh je zagarantovan..
i na kraju PSIHOLOGIJA..ako tvoje postavljanje pred musterijom bude izgledalo kao da on ima (ne samo kao, i treba da ima) posla sa profi elektronicarem, znace da treba da odresi i kesu..ako se postavis kako ja ovde kazem ko nalbat (onaj koji je nekada potkivao konje) onda ne nadaj se na dobre pare..i 5 evra bice mu skupo..

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 12 Dec 2008, 17:17

NEMOGU DA VERUJEM KOLIKO VELIKIH STRUCNJAKA IMA NA OVOM FORUMU :mrgreen: . Svi ste dali razlicite odgovore ali sa istom sustinom. JA NEUMEM DA NAPLATIM. To je nazalost istina. Radim za sicu a ponekad i za drugarstvo. Od 10 televizora samo 4 naplatim posteno a ostalo...... Sve ste mi rekli kao da me svi znate ceo zivot. Ipak hvala svima na VRLO KORISNIM savetima.

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic

Post napisao Majstor Duja » 12 Dec 2008, 17:39

...zapamti da time sto ne naplatis nesto, uzimas hleb od onih koji od toga zive...po meni, nije bitno da li si registrovan ili ne (jer ako drzava ne vodi racuna o tebi nisi duzan ni ti da vodis racuna o njoj - rimsko pravo) vec je bitno da naplatis u rangu registrovanog servisa i samim tim napravis dobro sebi i formiras
jednaku cenu za rad gde ce samo kvalitetna usluga da diktira ko ce imati posla a ko ne.
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

rubin_miki
Preminuo
Kontakt:

Post napisao rubin_miki » 12 Dec 2008, 17:42

Ribery je napisao:NEMOGU DA VERUJEM KOLIKO VELIKIH STRUCNJAKA IMA NA OVOM FORUMU :mrgreen: . Svi ste dali razlicite odgovore ali sa istom sustinom. JA NEUMEM DA NAPLATIM........
e, onda to treba PRVO da naucis..jer, koliko god savladavao materiju, ako tako jos od samog pocetka naucis musterije, nikad neces moci da naplatis znanje..jer, ovde na balkanu, majstor uvek moze da sroza cenu, ali mnooogo tesko (citaj nikad) ne moze da digne..ako se ne cenis sam u svojim ocima, racunaj da te niko nece ceniti...

Palme
___
___
Contact person: Damir
Phone number: 0046 31 811238

Post napisao Palme » 12 Dec 2008, 18:21

Moj savjet;ako volis i uzivas u ovom nasem serviserskom poslu onda samo naprijed.Bit ce uvijek posla,,a ti se potrudi biti u vrhu,,posteno radi,naplati svima(cak i pregled aparata),,imas net gdje mozes pratiti i nauciti dosta toga.Vjerujem da ces uvijek moci zaraditi za pristojan zivot.Kako volim reci,,ovaj nas posao je najljepsi i najtezi,,i zahtjeva ogromno ulaganje svega a najvise ljubavi.

Marko Enter
_
_

Post napisao Marko Enter » 12 Dec 2008, 22:58

Ribery je napisao:. JA NEUMEM DA NAPLATIM. .
Nije majstor onaj koji samo popravi , nego onaj koji naplati :tooo: :tooo: :tooo:

pozdrav Marko :pivopije:
Tranzistori su najbrzi osiguraci :)

Ribery
___
___
Kontakt:

Post napisao Ribery » 13 Dec 2008, 21:52

U pravu si Marko POTPUNO. Opet ponavljam, ja jos uvek nisam majstor nego neko ko uci i voli da zna sto vise o elektronici i TV uredjajima. Ako ovako nastavim bicu prosecan majstor za nekih 40 godina a mozda je i to malo vremena za ucenje elektronike.........

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”