Da li se ovaj nas posao polako gasi?

Forum za neobavezne teme.
chellawy
gx
gx
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Da li se ovaj nas posao polako gasi?

Post napisao chellawy » 20 Apr 2009, 11:32

evo malo da se zapitate sta ? gde ? i kako ?

Kod: Označi sve

http://www.gradjanskioglasnik.rs/malioglasi,1,201,4
Prilog
ko je tv lud.jpg
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

chellawy
gx
gx

Post napisao chellawy » 20 Apr 2009, 11:40

a posle toga otidite ovde

Kod: Označi sve

http://video.shop.ebay.de/items/Fernseher__W0QQ_catrefZ1QQ_sacatZ66201
i vidite kako, sta i zasto ?
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)

spagagz
gx
gx
Specialty: tv-multimedia

Post napisao spagagz » 28 Apr 2009, 23:31

Sta reci poslije ovoga.Sve ovo sam osjetio na svojoj kozi pre par godina i kad mi je pukao film batalim ovaj posao.Fino predjem u fabriku i radim industrisku elektroniku,i nisam se pokajao ni malo.Sad poslije posla radim privatno i nikog ne zalim,a musterije zadovoljne,a moji krrediti otplacuju se,otplacuju lolzi .

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan
Specialty: whitegoods

Post napisao IvanBG » 29 Apr 2009, 03:52

Ove nemačke oglase mogu i da razumem, ne treba ljudima više TV i daju ga za dž jer ih mrzi da tegle do mesta za recikliranje. U kakvom su stanju ti TV-i i mogu li se uopšte porediti sa onima koje vi (kvalitetno) servisirate, veliko je pitanje. Za mušteriju takva kupovina po meni uopšte nije alternativa popravci, jer kao prvo običan čovek neće stići da ispita taj nepoznati TV za manje od sat (pa ni tad, jer sve i da poznaje model ne zna šta sve treba proveriti) a kao drugo, sve je to kocka jer ako se ispostavi da je krš izgubio je i pare i vreme na uzaludan odlazak kod prodavca. :uca:
Nego meni bre nisu jasni ovi pacijenti iz domaćih oglasa, koji ispravan TV prodaju za 10-20€ uz besplatan prevoz :!: :?: :shock:
Dakle, idemo redom: neka bude da neko donese tom liku ispravan TV za dž, ovaj tada prvo treba kod svoje kuće da utvrdi da je TV zaista ispravan (ili grešim?), da se javi na tel, popriča sa kupcem i uzme adresu, zatim da uprti TV i odnese do kola, sedne u ista i doveze na adresu kupca (možda i uz malo lutanja po kraju, ili opet grešim?), iznese TV i dotegli ga do stana kupca, unese unutra i demonstrira ispravnost (ili i ovde grešim?) i naplati 10€ :yeah: Nagradno pitanje: Koliko onda košta njegov radni sat a koliko pređeni kilometar :?: :?
A možda grešim i što pitam za ovo drugo, recimo ako dekra kola pa mu je i prevoz po istoj nabavnoj ceni kao TV! lolzi

BTW u Velikoj Britaniji prevoz i postavljanje veš mašine servisi naplaćuju oko 60€

mladen82
___
___
Specialty: computers

Post napisao mladen82 » 29 Apr 2009, 08:59

dobro ljudi ali crt se gasi. sad su lcd, plasma, lcd sa led osvetljenjem, pa ce za koju godinu OLED...itd., oni preuzimaju posao, priznacete ovi novi jos uvjek nisu jeftini i uvjek ce biti isplativo popraviti lcd recimo koji kosta 600-1000e za 50e nego kupovati novi
dakle majstori treba samo da se switchuju na nove tehnologije
procitajte
http://plasmalcdtvrepair.rankwell.net/

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107

Post napisao kisko » 29 Apr 2009, 12:42

Mislis li na 50$ za ruke,moduli bas nisu tako jeftini a kod nekih modula je i nemoguca popravka jer su IC zaaliveni/zalepljeni tako da i ako bi uspeo da ga skines,razbucao bi PCB,prema tome samo zamena modula no to je jos bolje ali treba musterije da se priviknu na to da treba izdvojiti 150-200 eura za popravku,ruke + modul :mrgreen:
uvek ima nesto interesantno

mladen82
___
___

Post napisao mladen82 » 29 Apr 2009, 13:33

pa sto znam, dosta kvarova je na napajanju, i ti se djelovi (smps kontroleri) mogu koliko toliko naci kod nas, ako ne kod nas u okruzenju onda iz inostranstva, problem je mozda samo vrijeme nabavke, ali mislim kako vrijeme odmice da se stvari poboljsavaju
kako radim lcd monitore a to je slicno kao lcd tv, znam da ima dosta problema sa samim lcd panelom, tu su lampe, linije i sl.
ali polako u svijetu nicu kompanije koje se bave servisom lcd panela ali i prodajom djelova za njih, mislim da ce i kod nas postati dostupni takvi djelovi
takodje neke djelove iamju za sad samo ovlasceni servisi, ali postoje kompanije koje prodaju i takve djelove, licno sam preko neta nasao par njih iz evrope i amerike, dakle treba se baciti malo na trazenje informacija o dobavljacima i sl

mladen82
___
___

Post napisao mladen82 » 29 Apr 2009, 13:35

kisko je napisao: a kod nekih modula je i nemoguca popravka jer su IC zaaliveni/zalepljeni tako da i ako bi uspeo da ga skines,razbucao bi PCB,
malo paznje moze se i to bez problema maci, licno sam radio sa duvaljkom
kisko je napisao: prema tome samo zamena modula no to je jos bolje ali treba musterije da se priviknu na to da treba izdvojiti 150-200 eura za popravku,ruke + modul :mrgreen:
pa 150-200e nije ni to previse za tv koji kosta 1000e i vise

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107

Post napisao kisko » 29 Apr 2009, 14:24

150-200e nije ni to previse za tv koji kosta 1000e i vise
U pravu si ...e jos kad bi kupovali te od 1000 vec kupe za 40.000din pa se cude sto neradi(moj komsa juce pazario LG doneo kuci i TV neprima komande sa daljinca a posto nemaju vise takvih u prodaji uputili ga na servis a ovi kazu da nemaju rezervnih na lageru,daljinac je ispravan)
uvek ima nesto interesantno

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 29 Apr 2009, 14:32

Baš tako,za oko 40 000 i očekuju da će da rade 20 godina bez kvara.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

mladen82
___
___

Post napisao mladen82 » 29 Apr 2009, 14:42

kisko je napisao:
150-200e nije ni to previse za tv koji kosta 1000e i vise
U pravu si ...e jos kad bi kupovali te od 1000 vec kupe za 40.000din pa se cude sto neradi(moj komsa juce pazario LG doneo kuci i TV neprima komande sa daljinca a posto nemaju vise takvih u prodaji uputili ga na servis a ovi kazu da nemaju rezervnih na lageru,daljinac je ispravan)
e za to su krivi prodavci, prvo frka im je, pala prodaja pa pokusavaju da prodaju sto nize a roba slaba i jos nisu obezbijedili ovlascen servis, i eto

spagagz
gx
gx

Post napisao spagagz » 29 Apr 2009, 15:37

Sve je to uredu,ali ja licno mislim da su ta vremena kad se za ruke uzimalo 50e davno iza nas i da se nikad nece vratiti.Dok sam isao u skolu pre nekih 25god.LCD tehnologija je bila u povoju i sjecam se rijeci profesora'televizori ce da pojeftine 50% kad se rijesi ekran sa tecnim kristalima'.Realno,mislim da je bio upravu,sad je ovo moda i siguran sam de ce cijene drasticno pasti za najdalje 3god.i mi smo opet na pocetku.Elektronika je svakim danom jeftinija i dok je Kineza bice tako,a njih ce biti dokad i kornjaca.Da bi servis opstao mora mjesecno imati bar 70 aparata,sto je postala imaginarna brojka,bar u mom gradu.Ovako sa strane moze da prodje,koliko toliko.Zato mi treba da plivamo niz vodu,a nikako uz nju. :fanzo:

Vucko_AR
_
_
Specialty: automotive

Post napisao Vucko_AR » 29 Apr 2009, 16:01

Vidim da diskutujete o LCD tehnologiji pa reko da se ubacim...Ja licno necu menjati moj dobri stari CRT tv sve dok mi ne budu naredili (iz nekog razloga lolzi ) da ga promenim,koristio sam LCD desetak dana i meni se to ne svidja...sta znam slika mi je nekako neprirodna! :? Mozda samnom nesto nije u redu,mozda sam staromodan ali tako je... Ja sam zesce zagrizao ovo sa servisiranjem tv-a pa ako moram da se okrecem na nove tehnologije,okrenucu se nije problem...cak mi se cini da je lakse nego popravka CRT tv-a... :?

pozdrav Vucko_CRT :fanzo:
Zadnja izmena: Vucko_AR, dana 29 Apr 2009, 22:43, ukupno menjano 1 put.

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao IvanBG » 29 Apr 2009, 22:39

I meni je slika na LCD nekako čudna, nemam isti ali gledao sam kod prijatelja... možda su skuplji modeli bolji po tom pitanju, ovi koje sam ja gledao su bili neki od 35-36000 (sa ponuda megamarketa). :roll:
Što se tiče popravki koje se svode na zamenu kompletnih modula, jeste lakše, ali... ne znam kako to ide kod LCD TV-a (jer njih ne popravljam), ali kod veš-mašina se to u poslednje vreme svelo na sledeće: ili ljudi sami zamene modul (ako uspeju da ga nabave) pa kako god ispalo, ili im to odradi neki majstor ispod cene, npr. ruke naplati 10-15€ (naravno na crno), ili odustaju od svega i kupuju novu mašinu, kakva god ona bila (za 220€). Jako, ali jako retko pristanu da povere sve regularnom servisu i plate punu cenu (120-150€). Najveći problem na našem tržištu je što su ljudi još uvek toliko željni nove tehnike da se to graniči sa ludilom... Recimo, ne retko se dešava da ljudi bacaju skroz ok aparat zbog nekog sitnijeg kvara, dok oni koji ipak pozovu servis na novac dat za popravku često gledaju kao na uzaludno ulaganje, jedva čekajući da ponovo rikne pa da ga bace. :shock:
U načoj zemlji sve je to posledica vrlo agresivne ponude danas u odnosu na (teške) godine koje su za nama. Ljudi su sad udarili kontru, imali-nemali troše ko blesavi kupujući nove aparate najniže klase, i sve dok domaći tajkuni budu otvarali nove i nove megamarkete pune mega-ponuda mega-shita u kojima zaposleni rade za 16-17000din, situacija se verovatno neće kod nas bitnije menjati, bez obzira na krizu... :-(

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao IvanBG » 29 Apr 2009, 23:02

spagagz je napisao:Zato mi treba da plivamo niz vodu,a nikako uz nju. :fanzo:
Ma ni to ne važi za svakoga :-( Da sam ja plivao nizvodno po ovoj gnjuzavoj fekaliji u kojoj sam se našao, sad bi verovatno bio ili u zatvoru ili u ludnici _;_
Zadnja izmena: IvanBG, dana 30 Apr 2009, 00:10, ukupno menjano 1 put.

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 29 Apr 2009, 23:40

Da li se ovaj nas posao polako gasi?

treba gledati realno i na sibiru ima medveda i on hvata ribe ispod leda i uhvatijo je vise nego mi na suvom lolzi
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

chellawy
gx
gx

Post napisao chellawy » 30 Apr 2009, 10:07

pa otprilike kako ivan rece

svako ce sam da kupi ceo modul i da ga pokusa sam zameniti.
Kada se pre 10tak godina krenulo sa prodajom pentium racunara , nije bilo puno ni prodavaca a bogami ni servisera. I cene su bile fijuuuu i da kupis nov PC nisi mogao bez 1500-2000 maraka. o popravci takodje nisi imao bez 100 marki ni da dodjes u servis i to je bilo ne tako davno 1997, 1998 pa tu dok nije to sve omasovljeno i dok se nisu ljudi sami naucili da dignu sistem i zamene HDD, flopy, RAM itd....
Sad to svaki klinac od 15 godina vec uveliko zna i radi sam, tako da vise od servisiranja klasicnih PCija nema vise kinte.

tako ce verovatno da bude i sa LCD Tvima. kada toga bude u vecem broju tj kad zazivi , svi vec znaju gde su trgovci i odu kupe modul koji treba (a prethodno na NETu dobiju odgovor koji je modul neispravan) i lepo ga sami zamene. Ako uzemo u obzir da ce za recimo 5 godina u upotrebi biti 80% LCD-a onda mislim da nam pesak curi i to veoma brzo .....

primer:
kupio sam polovan monitor od 14" 1999te za 160 maraka i bio je vise nego u losem stanju.
sada za 160E kupujete 22" LCD monitor.
Zadnja dva LCD monitora jedva sam napaltio po 25E popravku. jedva !!!!!!
a do pre samo godinu dana toliko sam uspevao da napaltim popravku samsunga 753 , sad ih vise nece ni dzabe da uzmu :-(

mogli bi naslov izmeniti u
da li se ovaj posao brzo gasi ? ili koliko nam je jos ostalo ...

:-( :-(

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic

Post napisao Majstor Duja » 30 Apr 2009, 10:54

@Six: znaci - gotovo je?
Ja sam pre nedelju dana naplatio jednoj firmi servis racunara 200e, potrosio sam 2 dana na to jer je stvarno bila koska, a bilo im je super hitno....a znas koliko je takvih...more!
Kada se zna da je sat servisa racunara od 1000-1200din onda tu nema dileme...problem nastane kada se zovu kojekakvi padobranci (racunar je pre mene
"servisirao" jedan takav i to dzabe!!) pa im posle i tih 200 nije bilo skupo samo da im se odglavi sistem i da firma radi...

Kucna popravka lcd-a? Ma daj...pogledaj moju temu:
http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.php?f=9&t=10374
...sto to nisu sami nasli? Jer ni ne znaju sta treba da traze a ni kako...
Posla trenutno nema jer su se svi usrali jer su u kreditima pa samo gledaju kako ce da prezive...meni je LCD tehnologija
mnogo cistija i jednostavnija za posao i naplatu nego bilo koji CRT...
Na netu je masa "primera kako popraviti ovo ili ono" ali hajde poslusaj jedan savet pa posle baci taj uredjaj u smece...
zato postoje placeni forumi EURAS,FAnzo itd...
:tooo:
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

filka
gx
gx
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung

Post napisao filka » 30 Apr 2009, 11:30

Znaci ja cu opet onu moju"Samo PROFESIONALNO se bavite sa time sto se bavite"i posla ima kolko oces i mozes da sradis :lala: Znaci servis mi radi sve zivo iz elektronike a sto se tice kompjutera u drugom ducanu gde se rade kompjutere prodaja novih pc-ja je pala za 80% a servis je skocio za 200%.Vec 2 meseca radim na kamionima redim ih sa led diodama dosta je da uradis jedan i posle posla ima kolko oces :yeah:
-će izginemo ki Mančester

mladen82
___
___

Post napisao mladen82 » 30 Apr 2009, 11:32

filka je napisao:Znaci ja cu opet onu moju"Samo PROFESIONALNO se bavite sa time sto se bavite"i posla ima kolko oces i mozes da sradis :lala: Znaci servis mi radi sve zivo iz elektronike a sto se tice kompjutera u drugom ducanu gde se rade kompjutere prodaja novih pc-ja je pala za 80% a servis je skocio za 200%.Vec 2 meseca radim na kamionima redim ih sa led diodama dosta je da uradis jedan i posle posla ima kolko oces :yeah:
ma bre tako treba! nego reci nam sto ti je ovo sa led-icama, ja planiram da osvijetlim kucu sa njima

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”