nacin rada servisera

Forum za neobavezne teme.
cacko85
gx
gx
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: SAMSUNG CZ-25D83N (ODUSTAO)

Post napisao cacko85 » 28 Jan 2009, 17:45

Kolega ovo ni je kebapce da kazes tocna cena odnapred. :) Da odprilike mozes da kazes ali nema da bude sigurno.
Sta ke mu kazes cena ako ne mu rade mreza i nemas pojma dali je ispravan televizor u drugi stepeni, i urades ti mrezu i ondak drugi defekti i mu kzaes posle druga cena i on ti rece za staru ceni i ti sta ke radis :oklagija i ovo ne mora da znaci ipak zavisi od musterije.
Da u SK mozes da radis kako hoces to je veliki grad i da zamine musterija nezadovolan ic ne ti je briga mali se sansi da ti pusti muabeti ali u malih gradovi mora da vodis redu i za reputaciju koi imas zato sta koku musterije zavise od tebi i ti tolku zavises on njima.
Ipak sve je relativno - kao sta su rekli u KUMANIJU " zavisi od SITUACIJA" lolzi lolzi lolzi
:pivopije: :pivopije: :pivopije:

verica
_
_
Kontakt:

Post napisao verica » 29 Jan 2009, 11:37

pa musterija sigurno nema da ide 50km pa ni 20km da popravi mora da ide kod tebe ako imas konkurenciju kolega a on ima istu cenu kako i ti moze da bira samo po lepoti majstora ili sekretaricu na priemnog
znaci ako svi se dogovore da imaju istu cenu za radni saat (u legalnom servisu moras da imas cenovnik) nemas problema neka musterija prode i 10 servisa potrosi vreme gorivo itd alio vazno je da mozes da mu zavrsis posao
a ako mislis da u Skopje mozes da radis sta hoces doci pa probaj otvori servis :fanzo:

Ribery
___
___
Contact person: Darko
Kontakt:

Post napisao Ribery » 29 Jan 2009, 23:09

Ja treniram borilacku vestinu TAEKWONDO od 2002 godine i nosim crni pojas 1 DAN pa cu uskoro da bijem :mrgreen: takve musterije jer drugacije NEVREDI :-(
Nije u zivotu najvaznije ostvariti sve svoje ciljeve, bitno je imati cilj i ka njemu teziti i usavrsavati se !

rubin_miki
Preminuo
Kontakt:

Post napisao rubin_miki » 29 Jan 2009, 23:27

prvi dan:
japanac kaze Peji (makedonsko narodno ime) oces da ti pokazem nesto japansko?..ocu, sto da ne..japanac ga uhvati i za tren oka Peja je dole sa modricom na oku..pejo..sta je bre ovo, sta ti je??eee, to je karate :mrgreen:
drugi dan pita japanac Peju..oces opet nesto japansko da ti pokazem? ajd da vidim, kaze Pejo..bum, tras, pljas, opet Pejo na podu..sta je bre sad ovo? eee, to je TAEKWONDO lolzi lolzi
treci dan pita Pejo japanca..jeli bre, oces nesto japansko da ti pokazem? da, ocu kaze japanac..uto izvadi Pejo sipku i ubi Boga u japanca..sta je sad ovooo kuka i pita japanac...eee, to ti je poluosovina od TOYOTE lolzi lolzi :mrgreen: :tooo:
Ribery , leba ti, ne pominji to nigde, jer otkad znam bas takvi pojedu batine ko japanac na kraju :mrgreen: :lala:
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Majstor Duja
____
____
Contact person: Goran Duic

Post napisao Majstor Duja » 30 Jan 2009, 10:58

@Rubin:
:tooo: lolzi
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

verica
_
_
Kontakt:

Post napisao verica » 30 Jan 2009, 11:43

lolzi lolzi tako je

krllebg
____
____
Specialty: tv
Kontakt:

Post napisao krllebg » 31 Jan 2009, 02:02

jesi ti isao na skraceni kurs za taj crni pojas ? od 2002 ... pa vec crni prvi dan.
... Here lies a man whom is little known !!!

servis tim
_
_

Post napisao servis tim » 31 Jan 2009, 08:59

ma kolege sa takvu klientelu svi imamo probleme.jad neko doce kod mene u servis ja svima dajem jedan formular za podatocima za njihov aparat i na njemu sve sam dobro opisao.e sad kad klient pita majstore koliko ce da kosta popravka ja mu kazem edo procitaj na taj list pisea tu sam vako opisao resenje.
Rabotna raka za tv 32inci 15euro
Rabotna raka za tv 29 inca 10 euro
Rabotna raka za tv 14-21 inc 8 euro
Rabotna raka za dvd-sat audio 6euro
e sad isto tu pise da ako popravka za tv aparat od 32ince preskokne cenu od 30 euro javljam klienta da trazim soglasnost dali da ga popravljam.
za 29incne ako popravka prege cenu od 25 euro trazim soglasnost za popravke.a do te cene popravljam aparat.
Pa kome se sviga u redu a kome ne vrata su siroko otvorena i za ulaz i za izlaz i servisa.
Na isti sistem je radio i moj otac vec 33 godina od kad imamo radnju i vec smo ispraksirane.
kod mene vazi jedno pravilo vidi da izvrsis kvalitetnu popravku na aparat i naplati dobru cenu jer klient ako je tv dobro popravljen i ako je platio vecu cenu prebolice taj novac ali ako mnogo naplatis a tv je katastrofa onda si najebo. :pivopije:

rubin_miki
Preminuo
Kontakt:

Post napisao rubin_miki » 31 Jan 2009, 10:15

servis tim
mudro zboris, mudro...... :pivopije:
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

kibsa
_
_

Post napisao kibsa » 31 Jan 2009, 10:33

Kažu teško je sa ljudima, naprotiv, sa ljudima je lako, teško je sa ne ljudima(mislim na ljudski rod, nemojte ne ljudima smatrati žene). A pravo je zeznuto kad je mušterija i u džepu i u duši bijeda, pa kad on od aparata starog po nekoliko godina uz majstorovo živciranje za male pare hoće da napravi top aparat. Kolege pripazite na sebe, ruku na sražnjicu za svaki slučaj, cijenite i znanje i vrijeme.Onaj ko smatra da mu tv može popravljati drvosječa, vodoinstalater, poljoprivrednik ... bujrum.Nek se ne ljute ljudi pomenutih zanimanja nemam ništa protiv njih, poštujem sve koji hoće da rade i koji žive od svog rada.

MICKO
_
_
Contact person: Micko
Phone number: +38220629003

Post napisao MICKO » 31 Jan 2009, 18:39

A postoji i stavka-Prgled uredjaja.Ozbiljni majstori bi to trebalo da naplacuju.Da me ko,nebi pogresno protumacio od kolega,ne mislim da su neozbiljni
kolege koji to ne rade,ali bi trebali da se prestanemo vise stidjet toga.Nas kapital kao sto rece kolega je znanje i kad ustanovimo sta je neispravno nas posao je
zavrsen 90%.A izgubljeno vrijeme............?

tom
gxu
gxu
Contact person: TOME

Post napisao tom » 31 Jan 2009, 19:05

Otiđete kod advokata da pitate sta da radite sa komsijom koji vam uorno krade trešnje...
Advokat vam dade savet sta treba ciniti a zatim ako vi necete da prihvatite njegove usluge on vam naplati samo savet ...tako trebamo i mi ali pošto mušterije nisu navikle na takav naš prisrup i mi se moramo sto brže promeniti i predočiti mušterijima ako se otkaže od popravke ima da plati dijagnozu..a dalje "širok mu Srem"... :lala:

MICKO
_
_
Contact person: Micko
Phone number: +38220629003

Post napisao MICKO » 02 Feb 2009, 11:52

Pregled naplacujem već duže vremena i nikakvih problema nemam.Izuzetak se naravno nadje uvijek.Potrebno je samo to ljudima unaprijed objasniti,
jer naši ljudi ne vole da čitaju ili kažu da nijesu pročitali,iako je sve vidno istaknuto.Veći mi je problem ubijediti kolege da to isto rade jer,kako kažu, plaše rakcije mušterija.......

Majstor Duja
____
____
Contact person: Goran Duic

Re: nacin rada servisera

Post napisao Majstor Duja » 02 Feb 2009, 14:52

...prebacio sam pola ove teme ovde jer nema veze sa prvobitnim naslovom...
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

spagagz
gx
gx

Post napisao spagagz » 08 Feb 2009, 19:45

Zbog toga i cijene TV-a sam batalio ovaj posao.Sad kad nekom radim kazem,do25E popravljam preko zovem musteriju da se konsultujemo.Ako odustane od popravke preko 25E nikom nista ,a ako odustane ispod 25E naplatim 5E konstataciju greske,i dovidjenja.Gadna vremena.

dzafer
gx
gx

Post napisao dzafer » 10 Feb 2009, 12:13

Evo price o jednom tv koi je bio u jednom od jacih servisa u gradu
imam njihov racun i necu ga namjerno skenirati i postaviti ovdje da nebi prepoznali svoj rad lolzi
nego cu samo prepisati neke stavke
Radi se o Grundigu cuc 2103 stranka kaze da je u toku rada culo se kao da je nesto puklo :mrgreen: dva puta i onda se pojavila vertikalna linija po sredini ekrana da bi ga odnio u taj servis popravili ga i nakon pet dana ugasio se dva puta uzastopno i sad zavrsio kod mene na stolu
Evo nesto iz racuna:

br.šifra usluge----naziv usluge--------------------------------------- kolicina ------cijena------ pdv ------ pdvi------- ukupno

1 0001215---------SAVT027 DEFEKTAŽA KVARA TV-a ---------------1,00----------15,00------17,00%-----2,55------------17,55
2 001217----------SAVT029 PODESAVANJE GEOMETRIJE SLIKE------1,00---------- 5,00-------17,00%---- 0,88------------ 5,85
3 001214---------- SAVT026 TESTIRANJE ------------------------------1,00---------- 5,00-------17,00% ---- 0,85------------5,85
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------- ------------------------------------------------------------3,00---------------------------------- 4,25------------29,25
br.šifra usluge---naziv artikla -------------------------mjera-------kolicina------mpc--------pdv--------- pdvi-------- ukupno
1 SVS 58999------EPROM 24C08----------------------- KOM----------1,00---------5,85-------17,00%------0,85%---------5,85
2 RD FT2901 11 IN.KOLO TDA8174 ZA TV2901------ KOM----------1,00---------5,85-------17,00%------0,85%---------5,85
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------2,00--------------------------------------------------1,70-----------11,70

---------- PDV---------- 0SNOVICA ------------------- POREZ
------17,00%---------35,00------------------------5,95%------------------------------------------------UKUPno----------- 40,95 KM

ovako bi to nesto izgledalo na kraju ima pecat nikakva garancija se ne spominje
sve sto sam mogao primjetiti samo par tacaka sto je preletrovano oko vn trafoa cak ni prasina nije skinuta ni sa jednog
elementa :mrgreen:
i moja bi baka da je kojim slucajem ziva mogla vidjeti da nista nije zamjenjeno
mogli su to bar malo ljudski uraditi ocistiti pa bar preletovati ovo sto su napisali iako ovo ic u ovom tv i ne postoji lolzi lolzi lolzi lolzi
Zadnja izmena: dzafer, dana 10 Feb 2009, 13:06, ukupno menjano 7 puta.
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

dzafer
gx
gx

Post napisao dzafer » 10 Feb 2009, 12:16

sad vidim da ovo nije dobro ispalo iako sam bio ove stavke razdvoio da na nesto lici sve se sastavilo :oklagija :oklagija
džale

miodrag popovic
gx
gx
Phone number: 013/353-463

Post napisao miodrag popovic » 10 Feb 2009, 12:27

umesto razmaka stavljaj tacke......... pa ce biti OK
a za popravak...neozbiljno ni preletovati...cccc
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

dzafer
gx
gx

Post napisao dzafer » 10 Feb 2009, 12:39

:tooo: nekako sam uspio napisati da malo lici na ovaj racun lolzi
džale

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 10 Feb 2009, 14:37

Secam se kada je davno covek popravljao televizor i dobio racun a od stavki...

1. Zamena osiguraca.......................... 50e.

lolzi lolzi lolzi

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”