Opel Corsa B 1.2 1993 Gasi se u voznji

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Opel Corsa B 1.2 1993 Gasi se u voznji

Post napisao stojkePN » 20 Nov 2009, 04:53

Opel Corsa B
1200cc
1993 godiste
benzinac
33kw
X12SZ

Zvao me danas drugar elekticar da mu pomognem oko ove Corse. Problem je sto se auto jednostavno ugasi u voznji i to nema nikakvog pravila i uslova. Dok je na leru nece da se ugasi. Dijagnostika ne pokazuje greske. Zamenjena pumpa za gorivo. Zamenjena bombina. A mislim da mi je rekao da je i komutator menjan.

Auto se ugasi u voznji posle 15-20 min... znaci vozite pod gasom i od jednom neprima gas i ugasi se. Probao sam dok je jos u pokretu da ubacim u drugu brzinu i da pustim kvacilo ali nece da se upali ( mozda nekad uspe iz 3-4 puta dok je u pokretu) ali cim vratite kljuc i ponovo zaverglate pali kao iz topa bez ikakvih problema. Zamenjen je relej pumpe za gorivo jer se grejao a kontakti su bili uzasni i radio je auto 30-40min navozili smo se samo tako i taman mislili da smo resili misteriju on se ugasi.... vratim kljuc zaverglam pali bez problema :oklagija Da li je neko imao slican problem :?: Hteo sam da prelemim kompjuter ali je sve premazano silikonom.

Da napomenem da se ne gasi pod malim gasom, na semafor ili kad se da pa oduzme gas nego samo u voznji :roll:

Jedino sto sam primetio u voznji da nije ostar na gasu tj. kad se da gas kao da se pomoli pa povuce :roll:
:pivopije:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

crnisale
Preminuo
Postovi: 995
Pridružen: 28 Mar 2007, 23:22
Location: Novi Sad
Contact person: Sasa
Specialty: tv-multimedia

Re: Opel Corsa B 1.2 1993 Gasi se u voznji

Post napisao crnisale » 20 Nov 2009, 09:04

Probaj da zagrejes kompijuter fenom za skidanje farbe,ali pazi da mu ne istopis konektore.Tako sam ja resio misteriju na svom autu. :pivopije:

Avatar
skyline-GTR
gx
gx
Postovi: 1369
Pridružen: 26 Avg 2006, 22:26
Location: Bosna i Hercegovina
Contact person: Ibrahim
Lokacija: Bosanska Krupa

Re: Opel Corsa B 1.2 1993 Gasi se u voznji

Post napisao skyline-GTR » 20 Nov 2009, 12:44

kad se ugasi jel ti ostane neka lampica na tabli da svijetli da je pod kontaktom ili se i one pogase pa tek nakon gasenja kljucem i vracanja kontakta da se pale ... kojom si ga dijagnostikom kacio jesi pokusao ili imao opciju zive parametre da ocitas znaci dok je auto u voznji da si skopcan dijagnostikom na njega

pozz...
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Opel Corsa B 1.2 1993 Gasi se u voznji

Post napisao stojkePN » 20 Nov 2009, 16:16

Na dijadnostici jedino sto hoce je blink dijagnoza a to moze i prespajanjem pinova. Probano i nema greske. Dijagnostika je bila WOW! Snooper od Wurth-a

Kad se ugasi ostaje kontakt.
crnisale je napisao:Probaj da zagrejes kompijuter fenom za skidanje farbe,ali pazi da mu ne istopis konektore.Tako sam ja resio misteriju na svom autu. :pivopije:
Probacu duvaljkom ali ima sloj silikona preko delova i ploce.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Opel Corsa B 1.2 1993 Gasi se u voznji

Post napisao stojkePN » 20 Nov 2009, 22:52

Prelemljen komp ali isti problem ostao. Akutator nije menjan. Primetio sam da kad se upali i radi na manji ler cim se isturira jednom poveca broj obrtaja i nece da vrati na ler dok se ne ugasi pa ponovo upali auto. Neznam da li ima veze sa ovim ali ko zna...
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
makkki79
_
_
Postovi: 120
Pridružen: 29 Feb 2008, 21:57
Location: Ćuprija

Re: Opel Corsa B 1.2 1993 Gasi se u voznji

Post napisao makkki79 » 22 Nov 2009, 09:51

Stojke ovako kako si ti opisao kvar moze biti iz dva razloga, prvi i cest razlog je CKP senzor tj. Crankshaft position sensor ili ti senzor okretaja radilice (Hallova sonda) koji daje impulse bobini kada da opali varnicu a drugi redak probelm je ECU (lemljenje na ECU zaboravi jer si se i sam uverio da je zaliven silikonom), moj ti je savet da prvo proveris konektor na samom CKP senzoru jer usled losih kontakta izgubi trenutno vezu sa ECU-om i eto problema
pa ako je tu sve ok isti i zamenis novim senzorom, inace ovaj CKP senzor je mana na tim motoroima i cesto pravi problem bas sa tim gasenjem u voznji.
Evo ti slika gde se nalazi CKP senzor na tom motoru, probaj pa se cujemo, pozdrav!
Prilog
CKP senzor - lokacija.jpg
Maki

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Opel Corsa B 1.2 1993 Gasi se u voznji

Post napisao stojkePN » 23 Nov 2009, 01:24

Ok hvala za info :pivopije: Videcu da li je auto jos u garazi.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

zozontv1
___
___
Postovi: 412
Pridružen: 16 Okt 2006, 08:10
Lokacija: Beograd (N. Beograd)

Re: Opel Corsa B 1.2 1993 Gasi se u voznji

Post napisao zozontv1 » 23 Nov 2009, 06:46

A i Čuprija nije daleko od Paraćina.....

Djoko Hristovski
_
_
Postovi: 57
Pridružen: 25 Nov 2009, 09:53
Location: Srbija Paracin
Warranty service: ne
Contact person: Djoko
Specialty: tv
Lokacija: Paracin

Re: Opel Corsa B 1.2 1993 Gasi se u voznji

Post napisao Djoko Hristovski » 27 Nov 2009, 11:13

pozdrav .imam corsu 1.3i .imamo sam isti problem.svaki put kad je vlazno vreme auto se gasio ili gubio ler gas.to zna da bude u gradskoj voznji nezgodno.ja sam taj problem ublazio tako sto sam sve kontakte nakvasio uljem za podmazivanje sivacih masina.znam da je smesno ali je pomoglo.pozdrav

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Opel Corsa B 1.2 1993 Gasi se u voznji

Post napisao stojkePN » 27 Nov 2009, 15:32

Zaboravio sam da javim. Nismo uspeli da pogledamo zenzor jer musterija nije ponovo doterala auto. Javila se i rekla da je sredjeneo zamenom pumpe u rezervaru. Kad je doterao auto rekao je da je menjao filter, pumpu i bobinu a sad je problem resen zamenom pumpe. Ko koga laze nemam pojma :?
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
skyline-GTR
gx
gx
Postovi: 1369
Pridružen: 26 Avg 2006, 22:26
Location: Bosna i Hercegovina
Contact person: Ibrahim
Lokacija: Bosanska Krupa

Re: Opel Corsa B 1.2 1993 Gasi se u voznji

Post napisao skyline-GTR » 28 Nov 2009, 17:24

sumnjam da vas laze iz ovog razloga, moj prijatelj je imao kadeta 16 suzu onu sa gepekom jbg i isto ali u njega je prethodno auto zatrzalo da bi se ugasilo ti si rekao da ste mjenjali pumpu za gorivo gore u prvom postu e sad te pumpe nesmiju biti van rezervoara znaci da bi se skladistile kao polovne na suhom jer ih kurise hrdja ... dalje vjerujem da ti je sve jasno

pozz...

P.S.

jos da dodam nesmije ostajat bez goriva jer povuce smece iz rezeroara i sa tim unisti pumpu
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

bajicdragan

Re: Opel Corsa B 1.2 1993 Gasi se u voznji

Post napisao bajicdragan » 08 Dec 2009, 22:13

Neznam dali ste resili problem, ja sam imao takav isti sa tekvim motorom,menjao sam i bobinu jednostavno se gasio bez razloga , necete verovati sta je bilo,samo je bila popustena masa koja se nslazi odmah do bobininog djeka,probajte to. POZDRAV :yeah:

PedjaVa

Re: Opel Corsa B 1.2 1993 Gasi se u voznji

Post napisao PedjaVa » 18 Dec 2009, 23:02

Kod mene je Corsa A 1,4i '93 C14NZ motor isto mi se desava zadnjih par dana jel mi mozete reci da li je i kako otklonjen problem?
HVALA UNAPRED

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Opel Corsa B 1.2 1993 Gasi se u voznji

Post napisao stojkePN » 18 Dec 2009, 23:05

Kod mene nije resen iz razloga sto musterija nije vratila auto ponovo. Inace u temi ima predloga kako resiti moguci kvar.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Autoelektronika”