koji programator za auto elektroniku

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
stankost
_
_

koji programator za auto elektroniku

Post napisao stankost » 11 Okt 2011, 23:10

Neka bude kao pocetnicko pitanje ,ali u neku ruku od necega se mora poceti.S obzirom da nisam bas laik zeleo bih neki savet sa kojim programatorom bi bilo najbolje poceti resavanje najcescih problema u auto elektronici da pri tom naglasim neke automobile novije vrste posto sam do sada koristio samo SEEprog za osmopinske eprome.Dakle koji se to epromi i procesori t,j, microcontroleri najcesce rade i kojim programatorom.Vidim da se najcesce pominje motorola ali verovatno i tu ima siri spektar.Unapred zahvalan...

cubica
gx
gx
Specialty: tv-multimedia

Re: koji programator za auto elektroniku

Post napisao cubica » 14 Okt 2011, 00:58

ajde recimo za pocetak kupi UPA USB ali original. S'njom ces citati gotovo sve motorole osim onih sa sec byte, ali i NECove i TMS37x...tada ces videti da ti treba ETL, onda ces brzo uvideti da je bolji i potrebniji Bee od See proga...
paralelno sa tim ces morati i dosta interfejsa da dokupis za razne grupe auta za dijagnostiku..uglavnom...original je original ali je dosta skuplji...ako hoces i kljuceve da radis..eeeeee...mozda i odustanes skroz :(
nisam nabrojao neke specificne alate..recimo za bondiranje, mikroskop, radnu stanicu za BGA cipove i bla, bla..

ima i nekih alternativnih alata kao recimo XprogM, Omega, kineski klonovi svega zivog i mrtvog....ako se na taj korak odlucis zbog ustede novca, dooobro prostudiraj sta koji moze da radi i kakva su iskustva kolega sa foruma..

evo pitaj moderatora ove grupe koliko je kinti ulozio do sada u opremu pa ce ti biti jasno sve :D

dakle, zavisi sve koliko toga hoces da radis i koliko ozbiljno da se bavis tim sportom.

pozz,

cubica
PROSONIC is the best!

skyline-GTR
gx
gx
Contact person: Ibrahim

Post napisao skyline-GTR » 14 Okt 2011, 01:05

u prevodu cika cubica hoce da ti kaze bolje da krenes u poljoprivredu ... brati maline, mlatiti sljivu, uzgajat krastavac no ovaj posao :mrgreen:
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

rubin_miki
Preminuo
Kontakt:

Post napisao rubin_miki » 14 Okt 2011, 15:29

pa kako su krenule cene rada i zahtevnost za sve veci broj raznoraznih alata, mozda je skyline-GTR i u pravu za maline..
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

3fke
_
_

Post napisao 3fke » 24 Okt 2011, 23:14

Ovo je bio pocetak kraja . Da ne pricamo dalje o kojekude drugim stavkama i " sitnicama " Isprepadaste coveka . :pivopije:

stankost
_
_

Post napisao stankost » 25 Okt 2011, 23:26

ajde sad, dodje ko sala , a ja mislio ozbiljno.Nisam bas raspolozen za poljoprivredu ,a i da jesam ,znam kome bih se obratio ,no sve jedno nisam ocekivao da me neko vrati u sedmi razred,nesto sam i ja naucio,ali uvek sam bio zato da vredi pitati kad nesto nisi siguran ,hteo sam savet za pocetak i mislim da sam ga i dobio zato se sada svima zahvaljujem pa ako je neko jos raspolozen ja sam spreman da slusam.

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 26 Okt 2011, 15:49

vidi ja neradim to al mogu nesto da kazem veca je para a sa tim i veca kocka i rizik pogotovo sto seme elektronskih sklopova kao i softverski deo tesko ces da nadjes , takoder treba dosta dobro poznavanje elektronike (sto ne sporim ) sa softverom se nije za zahebavat jer greska sa softverom se nesmije dogoditi jer taj auto tesko ce neko da pokrene (osim ovlasteni servis) znas i sam koji je sex u dekodiranju pre 5 meseci ujebem ja jedan damp na radiju i pokreno sam ljude od gevgelije do berlina i jedva jedan da pase izgubijo kilo zivaca i 7 dana vremena sva sreca pa nije bijo neki auto :roll:
e sad svaki profi programator bez bilo kakvih budzevina dolazi u obzir on ti nece propasti ako imas posla . recimo stace meni upa ili etl . kad ja motorolu vidim godisnje 2x i od tih 2x jedan prijatelj bez para donese uredjaj :m: tako da nemoj srljati kupiti nesto sto ti netreba . najbolje je uz rad vidjeti sta i kako :pivopije:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

skyline-GTR
gx
gx

Post napisao skyline-GTR » 26 Okt 2011, 23:00

buzdumra je napisao:i od tih 2x jedan prijatelj bez para donese uredjaj :m:
ahahahhahahahahah oplakah nego za ovog sto hoce slusaj ovamo, za pocetak neki programator koji cita 8 pinske memorije znaci 24cxx, 93cxx i spi i za motorolu mozes cracker ... kako budes sticao iskustvo kroz rad tako ces shvatiti dalje sta trebas

toliko od mene

pozz...

NEDIM
_
_
Contact person: hajrudin
Specialty: audio

Post napisao NEDIM » 07 Nov 2011, 13:50

ma evo nesto i od mene za pocetak i pony programator moze dosta da odradi naravno sve zavisi sta planiras raditi nema tog programatora koji moze sve sam raditi pozzzzzzz

vanjalujic
Udaljen sa foruma zbog nedoličnog ponašanja
Specialty: automotive

Post napisao vanjalujic » 11 Mar 2017, 00:31

Moja preporuka za početak univerzalni programator za veliki broj eeproma, fles memorija i mikrokontrolere ... (sve u jednom) po mogućnosti jeftina kineska kopija Willem-ovog programatora. On čita EPROM, EEPROM, FLASH, I2C, PIC, MCS-51, AVR, 93Cxx, ISP24cxx. Kada naučite raditi sa njim ubrzo će te mijenjati programator i imati potrebu za jačim i ozbiljnim strojevima Bee prog, Galep, ChipMax itd..

cacko85
gx
gx
Kontakt:

Post napisao cacko85 » 11 Mar 2017, 17:55

Zadnji post/tema je stara samo 6 godina :lala:

cubica
gx
gx

Post napisao cubica » 11 Mar 2017, 20:06

pa s'obziretom sta se desavalo za tih 6 god..ne bi me stvarno ni cudilo da je ovaj kolega i otisao na poljoprivredu..jos je gore nego onda kad smo komentarisali :D
cuby
PROSONIC is the best!

skyline-GTR
gx
gx

Post napisao skyline-GTR » 11 Mar 2017, 22:24

Nop cuba jos je bolje jer se prosirila paleta alata kojih treba da se kupi :D a o parama nepricam one nisu problem jer ih nema

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Autoelektronika”