Fiat brava-slaba kratka svjetla

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
buzdumra
gxu
gxu

Re: Fiat brava-slaba kratka svjetla

Post napisao buzdumra » 06 Mar 2012, 20:45

To je neznatno jace , mora da se napon gubi kroz duzinu provodnika ne dobija se tu neznam sta . fabrika nije dobro uradila sam far.
tako da ti je resenje vec predlozeno ako hoces uloziti malo para u auto a vozis se nocu puno i svetlo ti je potrebno onda je resenje drugi far http://www.ebay.co.uk/itm/Fiat-Marea-BR ... 35b16b1943
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

siman
_
_

Post napisao siman » 07 Mar 2012, 18:17

Lijep vam pozdrav, uz veliko HVALA.

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Post napisao Majstor Duja » 16 Mar 2012, 08:34

"+" ti se gubi na rucici za prebacivanje kratko/dugacko kao i samom prekidacu za svetla/poziciju, kontakt bravi i osiguracu koji ih napaja. Zbog losih kontakata izgubis svuda po 0,2-0,3V pa jos i ako je sam kabl tanak (a jeste!) i oksidirao (a jeste zbog poplave) eto ti belaja.
Stavi dva releja kod fara preko osiguraca od 30A (onog veceg, kao glavni osigurac na nekim automobilima) i sa dosadasnjim napajanjem za sijalice pobudjujes te releje i preko njih skoro direktno napajas sijalice sa akumulatora.
Vec sam napisao ovo resenje ranije.
Bilo koji elektricar ti to moze uraditi za pola dana i nece biti skupo.
Nemoj ni slucajno stavljati jace sijalice od fabrickih u taj far, verovatno je i reflektor u faru unisten od vode a jaca sijalica ce ga dokrajciti.
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

siman
_
_

Post napisao siman » 16 Mar 2012, 18:24

Napravio sam, eksperimentalno, samo na jednom faru (preko releja) i napon mi se pojačao samo za 1 V.
Za sada sam odustao od releja, jer sam uradio slijedeće: sa bronzom sam ofarbao onaj metalni nosač sijalica
jer je bio pocrnio, pa sam stavio nove neke njemacke sijalice i dobio sam slijedeće: kada snop svjetla baci na limena vrata ispred, nema više onih duginih boja, a cinimi se i da je svjetlo nesto jače. Hvala na trudu i sva ponudjena rjesenja ostaju u opciji.
Lijep pozdrav.

siman
_
_

Post napisao siman » 16 Mar 2012, 19:23

Kada se odlučim da skinem ručicu zmigavaca (vjerovatno ste u pravu da su kontakti korodirali od vode, a nisam je skidao) na sta posebno trebam da pazim prilikom skidanja volana, odnosno ručice. Nebi bilo naodmet kakvo uputstvo sa slikama. Još jednom hvala.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 16 Mar 2012, 19:52

Sve ti je rečeno. Boljeg rešenja od onog što ti je Duja napisao, nećeš naći. A to sa farbanjem bronzom... :? ne možeš tako.
Pročitaj temu od početka. Svako dalje pisanje više nema smisla.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Kempi
_
_
Specialty: computers

Post napisao Kempi » 16 Mar 2012, 20:01

Imas ovde kompletan service manual na engleskom za Fiat Bravo/a,nadam se da ce ti biti od koristi

Kod: Označi sve

http://hotfile.com/dl/81077719/44b86f6/Fiat_Bravo_Brava_SM.rar.html
pass za rar arhivu je:

manualfile.com
zena moze da bude i sa sela,al' auto mora da bude iz Japana

siman
_
_

Post napisao siman » 16 Mar 2012, 21:56

Stolle je napisao: Svako dalje pisanje više nema smisla.
Sve sto sam napisao, napisao sam zato sto nemam rezervno auto, a ni para nemam, pa uz vasu pomoć pokusavam nesto uraditi, ali ako nema smisla vise pisati (pitati) obećavam vise neću nista pitati.
(U Republici Srpskoj kazu: sit se gladnom ne razumije). Svima još jedno hvala na potrosenom vremenu.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 16 Mar 2012, 23:43

Ma para niko više nema, jednostavno, hteo ne hteo, ne možeš to (farbanjem) dobro, a kamoli trajno rešiti. I stavljanje releja ti je mnogo jednostavnije nego rasturanje ručice sa prekidačima. I šta ćeš time da postigneš? Nećeš tako dobiti veći napon nego što si dobio relejima. Ako si dobro povezao.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Autoelektronika”