SEME BESKONTAKTNOG PREKIDAČA IMT 507

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
momirko
_
_
Postovi: 28
Pridružen: 08 Okt 2010, 18:30
Location: Sanad
Specialty: tv-multimedia

SEME BESKONTAKTNOG PREKIDAČA IMT 507

Post napisao momirko » 07 Mar 2012, 16:37

Molio bih ako neko ima semu ili vec konkretan predlog rešenja, radi se o motokultivatoru IMT 507 benzinac 4.taktni, koji ima ugradenju elektroniku prekidača paljenja umesto platina.,koja je otkazala tako da nema varnice na Vn kapici, utvrdio sam da je sama elektronika prekidača otkazala, kako je isto zaliveno u svom kućistu veličine kutije sibice nisam mogao nista uradiiti vec po nekoj semi nesto napraviti. Na samoj kutiji postoje samo dva izvoda, jedan koji ulazi
od bobine i jedan koji je veza preko sarafa za masu, znači klasičan elektronski prekidač. Na zamajcu postoji magnet koji u datom momentu u bobini proizvede struju koja se preko ovoga elekt.prekidača u odrredjenim cikluisima pali varnica na svećici. Kako nemogu nigde naći u prodaji zamolio bih ako neko ima bilo kakvo resenje da bih mogao masinu osposobiti. Unapred hvala...

Avatar
JaroslavBires
___
___
Postovi: 392
Pridružen: 25 Okt 2007, 19:06
Location: Stara Pazova
Specialty: whitegoods
Lokacija: Stara Pazova

Re: SEME BESKONTAKTNOG PREKIDAČA IMT 507

Post napisao JaroslavBires » 07 Mar 2012, 21:43

Ma, imaš to kod dobavljača delova za mopede i sl, oni to ubacuju umesto platina... :lala:
Da ne bude reklama, 022311764, majstor Steva, Stara Pazova, rade Tomosa, IMT, Stihla, Brigs/Stratona...sve što se vrti!
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

Avatar
tom
gxu
gxu
Postovi: 2295
Pridružen: 23 Apr 2007, 20:01
Location: Strumica
Contact person: TOME
Specialty: tv
Lokacija: Makedonija

Re: SEME BESKONTAKTNOG PREKIDAČA IMT 507

Post napisao tom » 08 Mar 2012, 20:16

Kolko sam mogao razumeti tražiš nešto slično ovome ispod

slika slika

Razgledaj link http://www.allaboutcircuits.com/worksheets/bjt.html
TOME

momirko
_
_
Postovi: 28
Pridružen: 08 Okt 2010, 18:30
Location: Sanad
Specialty: tv-multimedia

Re: SEME BESKONTAKTNOG PREKIDAČA IMT 507

Post napisao momirko » 09 Mar 2012, 19:52

G.din Tom-e upravo to je to na sta sam mislio mada sam ja ovaj postojeci koji je bio i koji je zaliven nekom tvrdom zapaljivom masom uspeo nekako
desifrovati i pokusavam odgonetnuti samu semu i ugradjene elemente koje sam dosta ostetio prilikom uklanjanja zastitne mase.
Do sada sam ustanovio da ima jedan Darlington transistor snage N-tipa bez oznake i bez posebnog hladjenja, pretpostavljam da je za struje 10-15 A i
napona 500v mozda i vise, i jedan smd tr.NPN nepoznate oznake nekoliko otpora 1/4w, 1.zastitna dioda , i 1.dioda nepoznate oznake posto je razbijena
lici na 1n4148 koja preko otpora od 10k je vezana za Colektor darlingtona, mozda je i zener dioda to nemogu potvrditi, , 1.blok kond.66nf/63v, jedan otpor
od 430 oma i jedan od 2,7k.,to je sve od elemenata, pokusavam da sastavim semu.
Hvala Vam na pomoći ako imate neki predlog resenja rado cu prihvatiti.. Poz. HV.

Avatar
JaroslavBires
___
___
Postovi: 392
Pridružen: 25 Okt 2007, 19:06
Location: Stara Pazova
Specialty: whitegoods
Lokacija: Stara Pazova

Re: SEME BESKONTAKTNOG PREKIDAČA IMT 507

Post napisao JaroslavBires » 09 Mar 2012, 22:12

Zar ti se isplati igrati sa tim, kosta oko 10E, veliko je kao kutija sibica?
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

Odgovori

Natrag na “Autoelektronika”