renault 21

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Post napisao buzdumra » 25 Dec 2007, 23:21

jeste ali nema el.sema,.. nema ta njegova klapna...sistem za grejanje,
ako ima kaci slike :pivopije: netrebaju podaci o motoru,gumama,.. itd..
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
postar
gx
gx
Postovi: 192
Pridružen: 06 Sep 2006, 21:42
Location: Velika Kladusa
Contact person: Emir
Lokacija: BiH

Post napisao postar » 26 Dec 2007, 13:24

Na autodata 2004 ili nekoj drugoj ima sve ono što mi netreba.
Ali i ako nenađem nikakav info o autu , već ću nekako da prezimim ovu zimu ili ću da mu ugradim neku peć unutra , auto je veliki ima puno prostora. :lala: lolzi
Svaki el.uređaj radi na bjeli dim,koji se nalazi u njemu,kada bjeli dim izađe,uređaj više ne radi!

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Post napisao buzdumra » 26 Dec 2007, 14:37

vebasto :tooo:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
Vojvoda
___
___
Postovi: 2285
Pridružen: 17 Dec 2006, 22:14
Location: Srbija
Contact person: Mirko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd, Karaburma

Post napisao Vojvoda » 26 Dec 2007, 18:19

postar je napisao:Na autodata 2004 ili nekoj drugoj ima sve ono što mi netreba.
Čekaj, kako sam razumeo u tvojem prethodnom postu tražio si el. šemu za taj auto, a istu imaš detaljno u AUTODATI, dok si ovde rekao da ti to ne treba. Malo sam zbunjen oko tvojih želja. Što se tiče mehaničkog dela instalacije grejanja, i kako kažeš klapni, tu papir kako to izgleda ne može baš mnogo da ti pomogne. Svakako ti predstoji rasturanje konzole radi popravke ventilacionog sistema, pa ako to budeš radio pažljivo videćeš već šta ne valja i šta ne radi i, ako uspeš, i popraviti šta treba. Ovo ti govorim iz iskustva, jer sam taj posao već odradio kod sebe. Jedino što ti ne odgovara u celoj priči je spoljna temperatura, jbg. Dok je bilo toplo nedostatak ventilacije si rešavao otvaranjem prozora, :lala: ali nedostatak grejanja ne možeš rešiti na isti način. :roll: Trebao si ipak to malko ranije rešavati, no šta je tu je. Probuši otvor na krovu, proturi solundar i ubaci kreku na mesto sedišta suvozača. :tooo: a problem rešavaj kad otopli. :fanzo: naravno uz pivo i drugare. :pivopije:
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

Avatar
postar
gx
gx
Postovi: 192
Pridružen: 06 Sep 2006, 21:42
Location: Velika Kladusa
Contact person: Emir
Lokacija: BiH

Post napisao postar » 27 Dec 2007, 10:56

Kažeš da el šema ima u autodati , ja je nigdje nisam mogao pronaći.
Oko ovog mehaničkog djela znam tu mi netreba , ali imam još nekih sitnijih kvarova pa bi dobro došla šema.
Možeš li mi reći na kojoj autodati ima šema pa da je instaliram , ja imam 2004.
Svaki el.uređaj radi na bjeli dim,koji se nalazi u njemu,kada bjeli dim izađe,uređaj više ne radi!

Avatar
Majstor Duja
Neaktivan
Postovi: 3136
Pridružen: 23 Avg 2006, 17:29
Location: Novi Sad - centar
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Post napisao Majstor Duja » 27 Dec 2007, 11:35

Vojvoda je napisao:...
U ovu priču sam imao prilike i sam da se uverim jer sam pre par godina sa kolegom iz firme rasturao upravo to što ti rasturaš sada samo na modelu ESPACE iz 1989. Trebalo nam je dva dana da ga rasturimo i još dva da ga sklopimo, da ne pominjem da su nam ruke izgledale kao da smo se tukli sa mačkama. Sa druge strane drugi kolega je vlasnik BMW-a 520i i nedavno je pazario stranca za delove sa namerom da njegov motor od 24v ubaci kod sebe u auto namesto onog sa 12v. ...
Ovu pricu kao da sam ja napisao!
Izvinjavam se sto tek sada "upadam" u temu ali moj babo ima taj espace i svaki put mora da se izvadi kompletna instrument tabla da bi se doslo do sistema za grejanje...a tek ruke nasta lice od zavlacenja....
Za BMW je isto tako tacno, sve je smisljeno unapred!
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Avatar
Vojvoda
___
___
Postovi: 2285
Pridružen: 17 Dec 2006, 22:14
Location: Srbija
Contact person: Mirko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd, Karaburma

Post napisao Vojvoda » 28 Dec 2007, 21:17

Baš u toj AD 2004 i imaš šemu. I ja imam tu verziju.
Ovako. Kad odabereš godinu proizvodnje, proizvođača, model i motor koji te zanima tada ti se pojavi meni informacija koje o tom modelu možeš naći na disku, a pri vrhu ekrana s desne strane imaš čitav red ikonica. Klikneš na treću s desne strane i dobiješ prozorče sa tri opcije:
-Component testing
-Wiring diagrams i
-Component locations
Izabereš ovu drugu i dobiješ sliku sa šemama iznad koje imaš padajući meni obeležen crveno u kome možeš izabrati koji deo šeme želiš da posmatraš.
Deluje prosto ali i meni je trebalo prvi put malo vremena da otkrijem kako program radi.

Pozz...
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

Avatar
postar
gx
gx
Postovi: 192
Pridružen: 06 Sep 2006, 21:42
Location: Velika Kladusa
Contact person: Emir
Lokacija: BiH

Post napisao postar » 29 Dec 2007, 13:09

Hvala kolega pronašao sam , imam autodatu ali je skoro nikad ne koristim pa zato i neznam šta sve ima na njoj.
Pozdrav.
Svaki el.uređaj radi na bjeli dim,koji se nalazi u njemu,kada bjeli dim izađe,uređaj više ne radi!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Autoelektronika”