ford mondeo 1.8td svetla

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Moderator: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
sale macan
_
_
Pridružio se: 28 Maj 2012, 08:34
Specialty: tv

ford mondeo 1.8td svetla

Postod sale macan » 28 Dec 2013, 13:49

pre 2 dana je odjednom nestalo kratko svetlo, duga ima, pozicije rade, zmigavci rade, osiguraci svi ispravni, sijalice ispravne, znaci obadva kratka svetla ne rade, preko kojeg releja idu, ako neko ima semu neka okaci, sigurno ce trebati jos nekome, svaka pomoc je dobro dosla, Ford mondeo dvojka1.8 td, 1997 godiste, karavan
od ovoga sto ste mi poslali semu se razlikuje mnogo jer je noviji tip....DVOJKA
jos 1 maler sa ovim autom...pocela da curi nafta na elektro ventilu takozvanom aktulatoru na bos pumpi....a on ima lukasovu pumpa koja je dosta losija od bosove, eeeee sada tek nastaje problem, kupim nov taj elektro ventil...100evrica....i zamenim ga.....nema vise da curi nafta ali...on ima 2 zice, ali cim spojim te 2 zice na buksnu auto se bukvalno ugasi, radi tek ako prikacim samo 1 zicu...sto je van pameti...jer elekto ventil mora da ima 12v+ i minus, da bi ukljucio...a ovako on bukvalno ne radi...tako je radio i sa starim ventilom..I sada na auspuh bije mnogo crnog dima...sta je tu otislo i sta da radim...pitao sam par majstora ali ni oni neznaju...bosista me salje kod elektricara...a elektricar kaze da to nije njegov fah nego da idem kod bosiste...samo da covek poludi...zna li neko i moze li pomoci...i sta se steluje na onom ploci elektronike sto stoji na bos pumpi odozgo...vidim da ima 1 fiksni saf i 1 sa kojim se steluje neki ugao...vidi se da je pomerano...kako funkcionise taj elektro ventil i cemu sluzi, svaka pomoc je dobro dosla..
Poslednja izmena od sale macan u 30 Dec 2013, 08:31, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
spiki
_
_
Pridružio se: 20 Sep 2012, 11:20

Re: ford mondeo 1.8td svetla

Postod spiki » 28 Dec 2013, 16:01

There are only 10 types of people in the world:
those who understand binary, and those who don't.

Povratak na “Autoelektronika”