viljuskar na struju-popravka

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
srdjannn
_
_

viljuskar na struju-popravka

Post napisao srdjannn » 10 Okt 2014, 22:36

Pozdrav svima,potrebna mi je vasa pomoc,ovu temo sam postavio i na sajtu elektronika.ba,u nadi da cu prikupiti sto vise informacija

Hteo sam pomoci drugaru i popraviti mu viljuskar na struju, odmah da naglasim nisam to nikada radio,popravljao viljuskare na struju.
Da li neko moze da mi pomogne i objasni princip rada tih viljuskara,mislio sam ako neko ima neku shemu. Na viljuskaru ne vidim ko je proizvodjac,znam da bih pomoglo i skratilo trazenje resenja za problem. Dakle ne znam ko je proizvodjac viljuskara,ne znam tip,model, ali pokusacu da objasnim sta sam video sta ima od delova. Na zadnjoj strani viljuskara kada se otvori video sam cetiri sklopke ili spulne, izgledaju kao na slici na ovom linku
http://www.kupindo.com/Sklopke/21026893 ... -viljuskar
i ima dve tropolne sklopke-ako se tako kaze. Ispod papucice za gas nalazi se plasticni disk na kome se nalaze 4 mikro prekidaca.to je ono sto sam uspeo da vidim.nadam se da sam uspeo da pomognem da objasnim o kakvom viljuskaru se radi.
koliko sam uspeo videti instalacija je dosta losa,ima zica nastavljanih prevezivanih,ne znam ni da li je sve ok povezano, Hteo sam da uradimo novu instalaciju i kontakte tih sklopki da ocistimo,dosta su losi. Ako moze neko da mi objasni princip rada i ako ima neku elektricnu shemu viljuskara

izvinjavam se,evo slika sklopke kako izgledaju,ima ih cetiri,slicne su ovim sklopkama,,ovakve sam nasao na internetu

na tom viljuskaru postoje jos dve tropolne sklopke,pored volana sa leve strane vozaca nalazi se mala palica ,sa kojom se odredjuje da li ce viljuskar da ide napred ili nazad, i sa desne strane vozacakod nogu postoje dve palice ,sa kojom se pomeraju viljuske gore dole a sa drugom se odredjuje nagib viljuski. Viljuskar je dosta stariji,u njemu je sklopna tehnika,ako se tako kaze,nema elektronike.
Nemaš dozvole za preuzimanje priloga dodatih postu.
Zadnja izmena: srdjannn, dana 13 Okt 2014, 22:10, ukupno menjano 3 puta.

Damiru
___
___
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: viljuskar na struju-popravka

Post napisao Damiru » 11 Okt 2014, 08:45

link_greška.jpg
Nemaš dozvole za preuzimanje priloga dodatih postu.
Veliki ljudi se bave idejama. Srednji, događajima. A mali - ljudima.

Majstor Duja
____
____
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: viljuskar na struju-popravka

Post napisao Majstor Duja » 07 Nov 2014, 15:55

Srdjane, 20X ti kazem. Ne zamajavaj po forumu sa besmislenim pitanjima. Ako nesto sto je osnovno ne znas, neces nauciti na ovoj forumu.
Imas internet pa trazi, citaj i gledaj. Prekini da pises ovakve gluposti.
Popravljas viljuskar a nemas veze sa vezom...ma daj...
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Zaključano

Natrag na “Autoelektronika”