Audi A6 led svijetla

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
mladen82
___
___
Postovi: 427
Pridružen: 17 Okt 2008, 13:55
Location: Podgorica
Specialty: computers

Audi A6 led svijetla

Post napisao mladen82 » 17 Nov 2015, 23:20

Imao sam na servisu neka LED svijetla od Audija A6, valjda funkcija oborenog, po 6 LED-ica u nizu i sa dosta neke smd elektronike na pripadajućim pločama.
Osim što su pocrkavale same LED (Osram smd) koje sam izmijenjao na lijevoj ploči crkao je bio i mikrokontroler Atmel Attiny45 u smd soic8 kućištu i još neke sitne smd komponente.
Sa druge ispravne ploče sam sa programatorom TL-866 izvukao sadržaj i poručio novi mikrokontroler da bih napunio i ugradio na defektnu ploču.
Međutim to ne funkcioniše. A ona ploča radi sa starim ispravnim Attiny45.
Zanima me da li kod izvlačenja i ubacivanja sadržaja sa programatorom možda ima neka dodatna caka na koju treba obratiti pažnju? Možda i sadržaj internog eeproma?
da li je kod ovih Atmel mikrokontrolera uopšte ispravno ovo raditi sa ovim programatorom? (nemam puno iskustva i znanja sa mikrokontrolerima)

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3652
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Audi A6 led svijetla

Post napisao cubica » 18 Nov 2015, 00:17

pa imas i flash i eeprom deo u cipu..ne znam sad kako ga i koji deo cita TL866...nemam taj programer.

General Info (BeeProg)
FLASH array for ATtiny45 is located in buffer from 0H to FFFH.
EEPROM array for ATtiny45 is located in buffer from 1000H to 10FFH.

a kad ga izaberem u UPA kaze da ima i fuse i lock bytes...znaci moze biti i zakljucan...tj. ima CFG. Ako je tako, procitaces fajl gde se u hex-u vide samo neki hijeroglifi ili cifre koji se non stop ponavljaju. Vidi kakav je sadrzaj tog dampa sto si iscitao, na sta ti lici i sta je taj TL iscitao sve. Ako je zakljucan nista od posla, jer je skuplja dara nego mera :(

cuby
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

mladen82
___
___
Postovi: 427
Pridružen: 17 Okt 2008, 13:55
Location: Podgorica
Specialty: computers

Re: Audi A6 led svijetla

Post napisao mladen82 » 18 Nov 2015, 18:23

Hvala na odgovoru kolega !
pretpostavio sam da tu ima nekih caka, sada provaljujem da imaju kod atmel mcu-a ti fuse bitovi za konfiguraciju
ja sam samo pročitao iz njega dump, nisam obraćao pažnju na ostale opcije a vidim da ih ima i kod TL866
evo dump-a
attiny45-1.rar
dump attiny45-15sz
(3.32 KiB) Preuzeto 77 puta.
pa zamolio bih te ako možeš da baciš pogled i vidiš da li ima tu neke zaštite

a evo i slika iz Minipro spoftvera za programator, na trećoj slici se vidi da imaju opcije za podešavanje fuse bitova ali ne znam da li ovaj programtor treba sam da pročita iz dump-a ta podešavanja ili ne?

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3652
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Audi A6 led svijetla

Post napisao cubica » 18 Nov 2015, 20:26

rekao bih da nije zakljucan...ono sto bi trebao da uradis je da posebno procitas ee, flash i cfg fajl a onda na isti nacin da programiras blanko cip koji si kupio sa sva tri fajla. Programator je sve iscitao..nista ne menjas samo znaci copy paste :)
cuby
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
skyline-GTR
gx
gx
Postovi: 1369
Pridružen: 26 Avg 2006, 22:26
Location: Bosna i Hercegovina
Contact person: Ibrahim
Lokacija: Bosanska Krupa

Re: Audi A6 led svijetla

Post napisao skyline-GTR » 19 Nov 2015, 11:52

kako je sve iscitao kad je data memo supalj ko zub znaci eeproma nigdje ni pod razno
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Autoelektronika”