RENO CLIO 1,5dci,2007.g.-pali se svjetlo kontrole ubrizgavanja

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
orion52
_
_
Specialty: whitegoods

RENO CLIO 1,5dci,2007.g.-pali se svjetlo kontrole ubrizgavanja

Post napisao orion52 » 18 Sep 2017, 23:27

Kod navedenog vozila dešavalo mi se u više navrata da se upali svjetlo kontrole ubrizgavanja na kontrolnoj tabli uz svjetlo ključ-servis(vidi se na slici
u privitku).Čitavo vrijeme dok gori(a traje 20-tak minuta,više-manje),ne primjećujem nikakve nepravilnosti u vožnji,a nakon toga se svjetla ugase.
Jednom prilikom bio sam kod elektroničara koji je,spojivši se preko konektora na kompjuter,izvršio dijagnostiku(tada nije gorilo svjetlo),međutim,
nije pronašao ništa neispravno,što bi iniciralo paljenje tih svjetla.Tada mi je rekao kako bi trebalo izvršiti dijagnostiku u vrijeme kad se upale svjetla,
no,malo je teže izvedivo.Naime,obzirom na kratko vrijeme gorenja sijalica,teško je "uhvatiti" čovjeka da upravo tada nađe vremena za dijagnostiku,
a može se desiti i da,dok dođem kod njega,sijalice se ugase.Zato pitam,da li netko zna mogući razlog paljenja sijalica(kao majstor ili iz vlastitog iskustva),
jer sljedeći mjesec namjeravam na duži put pa ne bih volio iznenađenje da mi stane auto.Pozzz
DSC_0062.JPG
Nemaš dozvole za preuzimanje priloga dodatih postu.

milan_lep
gx
gx
Specialty: tv-multimedia

Re: RENO CLIO 1,5dci,2007.g.-pali se svjetlo kontrole ubrizgavanja

Post napisao milan_lep » 19 Sep 2017, 11:04

Mnogo moze biti razloga i niko ti ne moze reci koji je razlog dok se ne ocita dijagnostikom a greska bi trebala ostati zapisana u motornom racunaru i posle gasenja lampice, dakle trebalo bi da moze da se ocita uvek dok god se dijagnostikom i ne obrise.
Pozdrav

srleboj
gx
gx
Contact person: spasoje
Phone number: 003810112515373
Specialty: tv

Post napisao srleboj » 19 Sep 2017, 11:06

probaj u zvanicnom servisu
srdjan

orion52
_
_
Specialty: whitegoods

Post napisao orion52 » 24 Sep 2017, 20:39

Hvala obojici na savjetima,ipak ću probati u servisu,pa da vidim hoće li očitati oni neku grešku,jer kad malo razmislim,logično je da mora ostati zapisano
u računalu i dijagnostika bi trebala to pokazati. 01ziveli

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Autoelektronika”