Pezo 307

Autoelektronika - Elektronski sistemi u vozilu

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
tonipop
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 27 Nov 2017, 12:41
Location: kumanovo
Specialty: automotive

Pezo 307

Post napisao tonipop » 27 Nov 2017, 13:07

Ne radi centralno otkljucavanje vrata na mom pezou 307 2004 god.Nabavio sam novi univerzalni sa namerom da ga promenim medjutim pojavio se problem.
Nemogu da nadjem gde je smesten originalni da bih izvrsio zamenu.Nije problem za zice nacicu koja gde ide samo kad bi mi neko rekao gde je smesten.
Vec sam radio na druge tipova kola i obicno su smesteni u gepek ili sa leve ili desne strane ispod osiguraca.Medjutim kod 307-ce ovde ga nema.
Molim za pomoc ukoliko neko zna da mi kaze gde su ga smestili, da ne bi rasturao ceo auto :-) Nadam se da cu posle da se snadjem.
Hvala.

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3650
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Pezo 307

Post napisao cubica » 27 Nov 2017, 13:56

centralno i RF daljinsko u originalu je smesteno u BSI jedinicu...to je kod tvojih nogu levo gore iznad ona crna kutija sa puno osiguraca i konektora..odnosno iza onog poklopca gde je obd2 prikljucak..nema on posebnu centralnu za CB..ako si na to mislio.
Ja bih ti savetovao pre ugradnje nekog kineskog dodatnog alarma i CB da prvo doobro proveris sta je sa originalnim daljinskim na kljucu.
To ces uraditi tako sto ces odneti nekom auto elektronicaru kljuc da ispita da li ima 433MHz sa elektronike kljuca tj da li osciluje, a onda orig diajagnostika da se vidi da li BSI prima RF sa kljuca u parametrima, kao i da se probaju testovi aktuatora.
Jako malo si dao podataka ...moguce je cak i da je sve ispravno i da kljuc samo treba da se sinhronizira sa autom..to se cesto desava..
Ajde malo bolji opis problema daj pa da vidimo kako ces dalje jer tu svasta nesto moze da bude problem..
pozz,

cuby
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

tonipop
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 27 Nov 2017, 12:41
Location: kumanovo
Specialty: automotive

Re: Pezo 307

Post napisao tonipop » 29 Nov 2017, 15:48

Najpre hvala na odgovoru.Jedino tamo nisam trazio jer sam mislio da su tu samo osiguraci.Upravu ste sto kazete da je moguce da radi originalna CB .Naime kljuc od auta je polomljen,samo plastika i elektronika.Kad se auto odkljuca kljucem automatski se odkljucaju sva vrata,sto znaci da je verovatno sve ispravno,jedino nemoze daljinskim da se otvara.Buduci da na internetu postoje jeftini, sto vi kazete kineski,auto alarmi ,smatrao sam da je jeftinije da promeneim centralni uredjaj jer sa novim imam dva daljinska upravljaca.To sam vec radio na opelu i audi i mogu vam reci da rade odlicno i jos se nisu pokvarili.Jedino sto mora pored kljuca da se nosi i daljinski.
Pre nego sto pocnem sa rasklapanjem recite mi moze li da se odvoje zice za brave i migavce i da se prikljuce na novi uredjaj bez nekih propratnih pojava ili kvarova buduci da je kod pezoa kako kazete sve to spojeno u BSI jedinicu.
Jos jednom hvala na pomoci i veliki pozdrav.

---------- Sre Nov 29, 2017 15:55 ----------
Zaboravio sam da se izvinim za pogresno mesto .Novi sam clan i ocigledno se nisam najbolje snasao.. Sory.
Zadnja izmena: alexa_pg, dana 29 Nov 2017, 16:23, ukupno menjano 1 put.
Razlog: Spojena dva uzastopna posta u jedan

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3650
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Pezo 307

Post napisao cubica » 30 Nov 2017, 00:18

moze da se uradi...nije problem..klasicno kao i kod drugih..neces imati zahvata na BSI vec sve spolja..nalazis kablove kao i do sada kako si radio. A s'obzirom da ima vise vrsta BSI i nacina rada sa daljinskim, prilikom porudzbine blanko kljuca moguca je i greska, takodje potreban je i PIN kod za vencavanje..sve skupa, posto je takva situacija..ipak bolje da dogradis dodatnu centralu za CB i alarm.
Kod Opela i VW moguce je polovan kljuc ukodirati u tudji sistem..ali kod PSA grupe je to nemoguce jer se transponder vezuje u BSI sa CB...tako da..ne gresis nista..u ovom slucaju, najbolje je ugraditi novu centralu.
cuby
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

tonipop
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 27 Nov 2017, 12:41
Location: kumanovo
Specialty: automotive

Re: Pezo 307

Post napisao tonipop » 14 Dec 2017, 10:25

Posto sam konacno odvojio vreme i ugradio novi centralni uredjaj (kineski) redno je da kazem i kako je ispalo.
Na netu moze da se nadje sema komletne instalacije-

Kod: Označi sve

 https://www.scribd.com/doc/99128897/Peugeot-307-Wiring-Diagram
. Sa prikljucka 16 Gr sam iskljucio samo dve zice koje idu na motore za zakljucavanje i otkljucavanje i spojio na novi uredjaj.Radi odlicno.Migavce nisam dirao sve je ostalo originalno i radi i dalje pomocu BSI jedinice,naime komande dobijaju od vrata ,kao kad se koristi kljuc a ne daljinski.
Hvala na pomoci.
Pozdrav za sve.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Autoelektronika”